iPhone 11 Face ID tamiri hangi serviste yaptırılır?

Madawc

Kilopat
Yer
Sakarya
Selam, iPhone 11 cihazımın daha önce uzun süre şarjda kalması dolayısıyla ön kamerası bozuldu ve yerine orijinal olmayan bir kamera takıldı. Şu an ben yaptırmak istiyorum fakat telefoncuya sordum eski bozulan kamera lazım dedi şu an başka takılıysa ben yapamam Apple bayi ile halledebilirsin anca dedi. Farklı bir yerden orijinal ön kamera sipariş versek veya çıkma orijinal bulsak yine sorunsuz Face ID kullanabilir miyim yoksa illa Apple yetkili servisine mi gitmem gerekiyor? Ücret ne kadar tutar tahmini?

Son düzenleyen: Moderatör:
Face ID bileşenleri (kızıl ötesi kamera, yakınlık sensörü, nokta projektör) her telefon için özeldir.

Değişim yapılırken eski bileşenin flex'i üzerindeki data kopyalanarak yeni parçayla bunlar eşlenir. Ancak sizin orijinal telefonunuza ait kamera elinizde olmadığı için bu mümkün değil.

Apple servisinin bunu yapabildiği söyleniyor ancak uçuk masraf çıkartabilirler.

iphone x cihazımda flex yırtılmasından dolayı face id sorunu yaşamıştım. yakınlık sensörü ve ambiyans sensörünü kendim değiştirerek (orijinalleri yeni flex'e aktararak) düzeltmiştim.

Face ID bileşenleri (kızıl ötesi kamera, yakınlık sensörü, nokta projektör) her telefon için özeldir.

Değişim yapılırken eski bileşenin Flex'i üzerindeki data kopyalanarak yeni parçayla bunlar eşlenir. Ancak sizin orijinal telefonunuza ait kamera elinizde olmadığı için bu mümkün değil.

Apple servisinin bunu yapabildiği söyleniyor ancak uçuk masraf çıkartabilirler.

iPhone X cihazımda Flex yırtılmasından dolayı Face ID sorunu yaşamıştım. Yakınlık sensörü ve ambiyans sensörünü kendim değiştirerek (orijinalleri yeni Flex'e aktararak) düzeltmiştim.

Çok teşekkürler hocam telefoncu da aynı cümleleri kurdu çok pahalı tutar dedi. Sanırım böyle kullanmaya devam etmek en mantıklı yol gibi görünüyor. Aslında amacım satarken kayıpsız satmaktı ama Face ID olmadığı için değeri bir tık düşüyor. İleride belki yükseltme yaparım diye düşünüyordum :)

Çok teşekkürler hocam telefoncu da aynı cümleleri kurdu çok pahalı tutar dedi. Sanırım böyle kullanmaya devam etmek en mantıklı yol gibi görünüyor. Aslında amacım satarken kayıpsız satmaktı ama Face ID olmadığı için değeri bir tık düşüyor. İleride belki yükseltme yaparım diye düşünüyordum :)

Apple servisi üzerinden karşılaşacağınız tamir ücreti satarken kıracağınız o fiyattan kat kat fazla olacaktır evet. O yüzden kendi konforunuzdan vazgeçip böyle kullanmak daha doğru gibi duruyor :)

Yeni konular

Geri
Yukarı