iPhone 11 hızlı şarj olmuyor

Genzonzi

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Hayırlı akşamlar. Bugün itibari ile elime Spigen powerarc 20W hızlı şarj cihazı elime ulaştı ve deneme amaçlı kullanmak istedim. Fakat 16-17% civarlarında şarja koyduğumda 65-70 dk arası bir sürede 49%'a getirdi. Yani anlayacağınız her 2 Dk'da %1 artırıyor. Bu bana pek hızlı gelmedi. Sorun ne olabilir? Teknolojide böyle saçma sapan olaylar başıma geldikçe gerçekten canım sıkılıyor. Yani olayı bu ise zaten iade edeceğim ha bir yerde sorun varsa ve çözersem ne mutlu.
@Tim belki bilginiz vardır diye sizi de etiketleyeyim lakin şarj adaptörü konusunda yardımcı olmuştunuz.
Not : 24W spigen powerbank'e sahibim, onda gayet hızlı bir şekilde şarj ediyor. Kullandığım kablo ise airpods pro'm ile gelen type-c girişli olan kablo.

Son düzenleme:
70 TL daha verip neden orijinal Apple adaptörü almadınız ki?

Sorun orjinal olması olsa, herkesin bunu alıp, hızlı şarj ediyor diyeceğini sanmıyorum. Zaten adaptörle ilgili sıkıntı varsa orjinale bile yönelebilirim ama o kadar da para vermeye gerek yok eğer bu işimi görse. Aldığım ürün spigen ve apple ile ortak çalışan bir firma. Yani bir nevi yan dal gibi. O yüzden spigen tercih ettim ama belki de sorun bende ama sebebini bilemedim..

Girişleri temizleyebilir ve cihazı yeniden başlatabilir misiniz?
Temizlemekten kastınız üflemek midir ?
Edit : Girişlere üfledim, telefon res attım tekrar denedim 5W gibi şarj ediyor muhtemelen. Kullandığım ara kablo (Airpods Pro ile birlikte gelen).
Edit 2 : Samsung 25W orjinal hızlı şarjı ile taktım gene hızlı şarj etmiyor.
Edit 3 : Adaptörü Xiaomi bir telefona taktım, maalesef onda hızlı şarj ediyor. Muhtemelen ara kablom sıkıntılı.
Spigen Type c to iphone almam gerekiyor herhalde doğru mudur ? Eğer durum böyle ise herhangi bir spigen type c to lightning alsam olur mu ? Örneğin : ( Spigen Essential Apple USB-C to Lightning PD (Power Delivery Destekli) Hızlı Şarj ve Data Kablo MFI Lisanslı (1 Metre) C10CL - 000CA25416 : Amazon.com.tr: Bilgisayar )
Edit 4 : Samsung 25W orjinal şarj aletimiz olduğu için, adaptörü iade edip, samsung adaptörü kullansam, Iphone'a zarar verir mi ? Çünkü Apple watch'a da sahibim, onun da zarar görmemesi açısından acaba sorun teşkil eder mi samsung adaptör kullanmak.

Son düzenleme:
Testi %0-50 arasında yaptınız, değil mi? Pili korumak için şarj yavaşlatılabiliyor.

Lisanslı herhangi bir kablo alabilirsiniz. Hepsi uyumlu olacaktır. Kablo almadan önce birinden ödünç kablo istemeniz iyi olabilir. Sorun kablo değilse gereksiz masraf yapmamış olursunuz.

Cihazlar, sadece gerekeni çekebiliyor. Güvenilir bir markanın 25W adaptörünü de kullanabilirsiniz. Samsung yeterince güvenilir.

Testi %0-50 arasında yaptınız, değil mi? Pili korumak için şarj yavaşlatılabiliyor.
Evet bu şekilde, özellikle bilerek %1'e gelmesini bekledim ama çalışmıyor. Sorun 99.9% ara kabloda.
Lisanslı herhangi bir kablo alabilirsiniz. Hepsi uyumlu olacaktır. Kablo almadan önce birinden ödünç kablo istemeniz iyi olabilir. Sorun kablo değilse gereksiz masraf yapmamış olursunuz.
Etrafımda onu sağlayabilecek biri yok maalesef. Amazon'dan alacağım zaten, iade konusunda sıkıntı yaşamam sorun başka ise. Sorun telefondan kaynaklı değil muhtemelen, konumda bahsettiğim gibi gene Spigen marka powerbankim ile 2 saate full şarj edebiliyor. Belki de pro ile gelen kablo 20W bile değildir aslında, type c olduğu için direk öyle düşündüm.
Cihazlar, sadece gerekeni çekebiliyor. Güvenilir bir markanın 25W adaptörünü de kullanabilirsiniz. Samsung yeterince güvenilir.
O zaman hiç ekstra 270 TL vermeme gerek yok. Ara kablo alıp denediğimde sıkıntı çıkmıyorsa o aleti kullanabilirim.
Tekrar tekrar çok teşekkür ederim, vakit ayırıp kafama takılan soruları cevaplandırdığın ve yardımcı olmaya çalıştığın için.

Geri
Yukarı