iPhone 11 şarj olmuyor

tahsinerdem

Centipat
Daha fazla  
Normalde sürekli şarj olan telefonum bugün şarj etmeye kalktığımda şarj almadı. Orijinal Type-C ile ediyordum, asla replikaya bulaşmadım. Kablo bozuk mudur diye başka telefona taktım, diğer iPhone şarj aldı. Telefonun şarj girişini temizledim taktım, yine bir şey yok. Yardımcı olabilir misiniz?

Sesi aç düğmesine basıp hızla bırakın. Sesi kıs düğmesine basıp hızla bırakın. Yan düğmeyi basılı tutun. Apple logosu göründüğünde yan düğmeyi bırakın. Reset attıktan sonra tekrar deneyimn bakalım işe yarayacak mı?

Merhaba. iPhone'larda güvenlik amacıyla şarj soketini devre dışı bırakan bir özellik var. Şarj soketi aynı zamanda veri aktarımı da sağladığı için.
Bazen ben de yaşıyorum aynı durumu. Sök tak yaptığımda genelde çözülüyor.
Fakat siz arkadaşın belirttiği gibi ses düğmeleri ve güç düğmeleriyle cihazı yeniden başatın.
Büyük ihtimalle düzelecektir, düzelmezse de geri dönüş yapın yardımcı olmaya çalışırız.

Merhaba. iPhone'larda güvenlik amacıyla şarj soketini devre dışı bırakan bir özellik var. Şarj soketi aynı zamanda veri aktarımı da sağladığı için.
Bazen ben de yaşıyorum aynı durumu. Sök tak yaptığımda genelde çözülüyor.
Fakat siz arkadaşın belirttiği gibi ses düğmeleri ve güç düğmeleriyle cihazı yeniden başatın.
Büyük ihtimalle düzelecektir, düzelmezse de geri dönüş yapın yardımcı olmaya çalışırız.
Dediğinizi yaptım fakat,olmadı.Çünkü telefonun şarjı yok.Yaptığımda ise telefonu şarj edin simgesi çıkıyor ekrana.

Keşke cihazı şarja daha erken taksaymışsınız en azından az da olsa şarjı olurdu ve yeniden başlatmak için yeterdi.
Farklı kombinasyonları denemeden önce şarj girişini temizlediğinizi söylediniz. Bir de göz atın içindeki iletken tellerde herhangi bir yapısal bozukluk, temassızlık yapacak bir durum var mı diye.
1. Kullandığınız kablo ve adaptörün de çalıştığından eminseniz telefonunuzu ilk önce sadece kablonuzu değiştirerek şarj etmeyi deneyin.
2. İşe yaramazsa sadece adaptörünüzü değiştirerek şarj etmeyi deneyin. Cihaz herhangi bir şekilde şarj alırsa fazla kullanmamaya çalışın, bir miktar şarj olsun ihtiyacınız olması açısından.
3. Yine şarj almazsa bir adaptör aracılığıyla değil de, bilgisayar aracılığıyla şarj etmeyi deneyin. En az iki farklı kablo kullanın ki biraz daha garanti olsun.
4. Ayrıca her denemenizde cihaz şarja takılıyken kabloyu çok hafif hareketlerle sağ-sola, aşağı-yukarı hareket ettirin -bazen benim cihazım da temassızlık yapıyor-.
5. Son olarak tamamen farklı bir adaptör ve kabloyla şarj etmeyi deneyin.
Ayrıca yazmaktan da çekinmeyin elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım :)

MagSafe ye sahip değilim 😕
Merhaba bende de ayni sorun var sarja takinca %0 Kaldi diyor ama sonra %1 de takili kaliyor ve sarj olmuyor ama sarja taktikdan sonra sarj olma sesi geliyor ama hicbirsekilde sarj olmuyor magsafe ile denedim yine sarj olmadi yardimci olabilirmisiniz ?

Yeni konular

Geri
Yukarı