iPhone 11 iç ekranı kırıldı

pcdev3090

Decapat
Daha fazla  
Dün telefonumu düşürdüm. Dış kısmındaki ekranında zaten ufak kırıklar, çizikler vardı. Ama pek dert etmiyordum Dün telefonu düşürünce sol kısmından rengarenk bir çizgi oluştu. Telefonun yarısı normal ekranı verirken diğer yarısı ise bembeyaz. Dokunmatikte herhangi bir sorun yok. Ne yapmalıyım? Bu telefonu normal bir tamirci de yapabilir mi illa Apple servisine mi vermem gerekli? Ki İstanbul'da yaşamıyorum bu yüzden vermek bir de geri almasını beklemek zahmetli bir iş benim için.

Dün telefonumu düşürdüm. Dış kısmındaki ekranında zaten ufak kırıklar, çizikler vardı. Ama pek dert etmiyordum Dün telefonu düşürünce sol kısmından rengarenk bir çizgi oluştu. Telefonun yarısı normal ekranı verirken diğer yarısı ise bembeyaz. Dokunmatikte herhangi bir sorun yok. Ne yapmalıyım? Bu telefonu normal bir tamirci de yapabilir mi illa Apple servisine mi vermem gerekli? Ki İstanbul'da yaşamıyorum bu yüzden vermek bir de geri almasını beklemek zahmetli bir iş benim için.
Telefon tamircileri de yapar ancak yan sanayi dandik ekranlardan takarlar. Merdiven altı telefonculara götürme derim.

Dün telefonumu düşürdüm. Dış kısmındaki ekranında zaten ufak kırıklar, çizikler vardı. Ama pek dert etmiyordum dün telefonu düşürünce sol kısmından rengarenk bir çizgi oluştu. Telefonun yarısı normal ekranı verirken diğer yarısı ise bembeyaz. Dokunmatikte herhangi bir sorun yok. Ne yapmalıyım? Bu telefonu normal bir tamirci de yapabilir mi illa Apple servisine mi vermem gerekli? Ki İstanbul'da yaşamıyorum bu yüzden vermek bir de geri almasını beklemek zahmetli bir iş benim için.

Tamirciler yeni ekran takar isterseniz servise de gönderebilirsiniz Apple daha güvenli ama daha pahalı tek çözümü değiştirmek tanıdık tamirciniz varsa ona yaptırın True Tone aktif ettirtin tamirciye götürcekseniz ve bilinmeyen parça yazısınıda kaldırtın.

A kalite yan sanayi ekranı taktırmak veya evde takmak daha mantıklı bence, Apple telefon kadar para isteyecek.
Servis dışındaki her işlem yan sanayi midir?

Tamirciler yeni ekran takar isterseniz servise de gönderebilirsiniz Apple daha güvenli ama daha pahalı tek çözümü değiştirmek tanıdık tamirciniz varsa ona yaptırın True Tone aktif ettirtin tamirciye götürcekseniz ve bilinmeyen parça yazısınıda kaldırtın.
Biraz daha açar mısın neden ve nasıl true tone aktif etmeliyim?

Servis dışındaki her işlem yan sanayi midir?

Biraz daha açar mısın neden ve nasıl True Tone aktif etmeliyim?

Siz edemezsini adam bunları söyliyeceksiniz True Tone aktif et bilinmeyen parça yazısı olmasın diceksin öyle satarken sahte cam olduğu anlaşılamayacak güzel takarsa camı. True Tone gider işaretlediğim aktif etmezse.

IMG_0287.jpeg

Orijinal olmayan ekranlar çok kalitesiz mi kalitesiz gibi lanse mi ediliyor?

Orijinal olmayan ekranlar sıkıntılı sonradan uğraştırabilir sizi zaten orijinal takarsa büyük ihtimal direk gelir True Tone. Yüksek kalite taktırırsanız çakma ekranı bir sıkıntı olmaz. Ama sizi kazıklama ihtimalleri yüksek sahte fiyatlar verirler 5,6 tamirciye gidin sadece fiyat sorun iyi yapmazsa hakkınızı savunun.

Yeni konular

Geri
Yukarı