iPhone 11 ile 12'nin farkı nedir?

Yani evet mesela bir Samsung A52 alırsan bile ondan daha iyi gibi. Ama Türkiye'de böyle dostum. Normalde berbat denecek kadar kesinlikle değil yani.

Çözünürlüğü yüksek IPS ekranımdan memnun değilim. iPhone 11'in ekranı beni hiç memnun etmez mesela. Kişiden kişiye değişiyor.

Size kağıt üstünde olan ama hissedilmeyecek farklar dışındakileri söylüyorum; çerçevesi ve ekranı (kabaca 11’de parlaklık %50, 12’deki %20-25 gibi değere denk geliyor.).
Bunlar dışında birbirinin aynısı. Kameraymış, işlemciymiş, pilmiş… Gözle görülmeyen farkları abartıp sunuyorlar.
Çerçeve ve ekran için aradaki farka sizce değerse alın ama diğer herhangi bir şey için karar değiştirmeyin.

11'in ekranı OLED değildi galiba. Yanlış biliyor da olabilirim. Benim için ekran önemli diyorsanız 11 Pro gibi modelleri tercih edebilir veya 12 veya 13 alabilirsiniz.

Size kağıt üstünde olan ama hissedilmeyecek farklar dışındakileri söylüyorum; çerçevesi ve ekranı (kabaca 11’de parlaklık %50, 12’deki %20-25 gibi değere denk geliyor.).
Bunlar dışında birbirinin aynısı. Kameraymış, işlemciymiş, pilmiş… Gözle görülmeyen farkları abartıp sunuyorlar.
Çerçeve ve ekran için aradaki farka sizce değerse alın ama diğer herhangi bir şey için karar değiştirmeyin.

O işlemcisi sayesinde en az 2 yıl daha fazla güncelleme alacak. Ayrıca 5G var. O kameranın farkı da çok belli. Bataryası kendisini belli ediyor. Güldürmeyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı