IPhone 11 Instagram'da video kalitesi düşüyor

paticik

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba. Instagram storylerine telefonumdan çektiğim videolardan koyunca inanılmaz derecede kalitesi düşüyor. Eşimin Samsung telefonundan da denedik üstelik GIF ve müzik de koyduk, onda kalite kaybı olmadı.

Yüksek kalitede yüklemeler ayarı da açık. Telefonu da sıfırladım fakat yine de düzelmiyor. Telefon yeni sayılır. Nasıl düzeltebiliriz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam iPhone yüksek çözünürlükte çektiği için Instagram'a atınca düşük çözünürlüğe portluyor kalite bayağı düşüyor. Samsung halihazırda çözünürlüğü yüksek olmadığı için Instagram'a atınca kalite bozulmaması normal benim telefonda da öyle maalesef bozuluyor. iPhone 13 kullanıyorum.

Hocam iPhone yüksek çözünürlükte çektiği için Instagram'a atınca düşük çözünürlüğe portluyor kalite bayağı düşüyor. Samsung halihazırda çözünürlüğü yüksek olmadığı için Instagram'a atınca kalite bozulmaması normal benim telefonda da öyle maalesef bozuluyor. iPhone 13 kullanıyorum.
Şöyle söyleyeyim tuhaf bir durum var cidden çamur gibi çıkıyor videolar. Eski telefonum iPhone 7 Plus arşivden onunla paylaştığım videolara baktım kalite kaybı olmamış, üstelik gif ve müzik olduğu halde.

Instagram'ın kamera uygulaması yerine IPhone'un kendi uygulamasından yüklenen videolar daha kaliteli olmakta.
İnstagramın kamerasını hiç kullanmadım. Telefonumun kendi kamerasından çekip, sonradan instagrama koymaya çalıştığımda yaşıyorum bu durumu. Paylaşınca çamur gibi bir görüntü var. Galeride ise gayet kaliteli görünüyor.

Şöyle söyleyeyim tuhaf bir durum var cidden çamur gibi çıkıyor videolar. Eski telefonum iPhone 7 Plus arşivden onunla paylaştığım videolara baktım kalite kaybı olmamış, üstelik GIF ve müzik olduğu halde.

Instagram'ın kamerasını hiç kullanmadım. Telefonumun kendi kamerasından çekip, sonradan Instagram'a koymaya çalıştığımda yaşıyorum bu durumu. Paylaşınca çamur gibi bir görüntü var. Galeride ise gayet kaliteli görünüyor.

Doğrudur hocam denemedim açıkçası. Zaten pek fazla video yüklemiyorum çoğunlukla fotoğraf oda zaten gayet kaliteli çıkıyor.

Geri
Yukarı