iPhone 11 kamera kasıyor

OnePC

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Türkiye
Arkadaşlar merhaba. Geçen hafta iPhone 11 aldım. Fakat kamerasının kastığını fark ettim. Okuldakilerin çoğu orta segment Android telefon kullanıyor 5 bin liralık. Onlar da yok bende var bu sorun. Video kısmında falan asla olmuyor. Snapchat, Instagram gibi uygulamalarda da olmuyor. Sizce ne yapmalıyım? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Kamerayı açıyorum. Video sekmesinde telefonu sağa sola çevirirken hiç takılma yok. Sabit 60 kare yani. Ancak fotoğrafa geçtiğinde kare hızı düşüyor.

Son düzenleme:
Fotoğraf kısmında nasıl bir video kasması onu anlayamadım, acaba live photo dan bahsediyor olabilir misin ?
Hayır hocam. Yani kamera kasıyor, sanki düşük FPS'deymiş gibi. Ama bu sorun video kısmında olmuyor.

Dostum fotoğrafa uygulanan efektler ve benzeri şeyler videoda uygulanmıyor.
Hocam ben efekt falan kullanmıyorum ki, nasıl yani tam olarak anlayamadım. Bu sorunu peki çözebilir miyim ?

Fotoğraf kısmında nasıl bir video kasması onu anlayamadım, acaba live photo dan bahsediyor olabilir misin ?
Arkadaşın demek istediği tam olarak şu:

Kamerayı açıyor. Video sekmesinde telefonu sağa sola çevirirken hiç takılma yok. Sabit 60 kare yani. Ancak fotoğrafa geçtiğinde kare hızı düşüyor.

Hayır hocam. Yani kamera kasıyor, sanki düşük FPS'deymiş gibi. Ama bu sorun video kısmında olmuyor.

Hocam ben efekt falan kullanmıyorum ki, nasıl yani tam olarak anlayamadım. Bu sorunu peki çözebilir miyim ?
Dostum neyini anlamadın. Açıkça söylüyorum. Lens yeterince ışık almadığında gece ayarı tarzı bir şey var. Kendisi otomatik açılıyor. Kasmasına neden olan şey bu. Örnek vermişsin arkadaşlarımın 5k'lık androidleri bile yapmıyor diye. O telefonlar bu yüzden bi iphone değil işte. Az ışık alıyor ve fotoğrafı düzenlemeden galeriye kaydediyor. Hoşgeldin minecraft fotoğraf bebek.

Reis gece ve bazı ışıklı ortamlarda fotoğrafı düşük fpslerde çekersin fakat fotoğrafın kalitesinde sorun olmaz. Bende de 11 var benim kamera da öyle fotoğraf çekerken 30 fps video çekerken 60 fps. Yani sen video çekerken ki 60 fps ile fotoğraf çekemezsin. Ama dediğim gibi kamera kasıyor diye fotoğrafın kalitesi kötü olmaz.

Bu ayar olması lazım. Ayrıca hiç bir zararı yok. Aksine faydası var.

Dosya Ekleri

• as.PNG
    as.PNG
    421,9 KB · Görüntüleme: 339
Reis gece ve bazı ışıklı ortamlarda fotoğrafı düşük fpslerde çekersin fakat fotoğrafın kalitesinde sorun olmaz. Bende de 11 var benim kamera da öyle fotoğraf çekerken 30 fps video çekerken 60 fps. Yani sen video çekerken ki 60 fps ile fotoğraf çekemezsin. Ama dediğim gibi kamera kasıyor diye fotoğrafın kalitesi kötü olmaz.
Aynı sorunun sosyal medyalarda ki kamerada olmaması beni şaşırttı halbu ki. İdare edeceğiz artık. :)

Bu ayar olması lazım. Ayrıca hiç bir zararı yok. Aksine faydası var.
Bu ayar açık bende. Sanırsam geceleri daha parlak fotoğraf çekiyordu. Bu arada gece fotoğraf çekince çok nokta nokta oluyor, onu nasıl ayarlayabilirim acaba ?

Arkadaşımda da SE 2020 Var. O da video ayarına geçince kasmıyor dedi. Aynı sorunu yaşıyoruz hepimiz o zaman.
Arkadaşım bu bir sorun değil. Sadece görüntüyü anlık olarak işlemeye çalıştığı için kare hızı düşüyor. Maalesef telefonların 50K'lık PC gibi çalışmasını bekleyemezsin.

Aynı sorunun sosyal medyalarda ki kamerada olmaması beni şaşırttı halbu ki. İdare edeceğiz artık. :)

Bu ayar açık bende. Sanırsam geceleri daha parlak fotoğraf çekiyordu. Bu arada gece fotoğraf çekince çok nokta nokta oluyor, onu nasıl ayarlayabilirim acaba ?
Bunu bende yaşıyorum ama 14Pro Max'de olmuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı