Çözüldü iPhone 11 kapanmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Pobeda

Hectopat
Yer
Eilat / İsrail
Merhaba arkadaşlar.
Dün telefonu sarja takayım dedim 3 - 5 kere takıp çıkartmam sonucunda cihaz şarj etmeye başladı ve mesela %75 olan şarjım hiç yükselmedi. Telefonu kapatıp açmak istediğimde ise kapatma tuşuna ne kadar basarsam basayım kapatma menüsü çıkmıyor. Ses açma - kısma tuşuna bastıktan sonra kapatma tuşuna basınca kapatma menüsü geliyor. Cihaz şimdi şarj oluyor lakin kapatma konusu kafamı karıştırıyor. Sizce bir ayarımı varda kapattım anlamadım. Bilen bir arkadaş yorum yazarsa çok sevinirim.

Çözüm
Face ID'li modellerde ses yüksekliği düğmelerinden birine ve yan düğmeye basmanız gerekiyor. Sadece birine basmanız yeterli değil.

Face ID'li modellerde ses yüksekliği düğmelerinden birine ve yan düğmeye basmanız gerekiyor. Sadece birine basmanız yeterli değil.

Çözüm

Çok sağ olasın hocam aklımdaki soru işaretini kaldırdın.

Zaten ses kısma veya arttırma + kapatma tuşuna basılı tutmanız lazım kapatma menüsü için. Şarj için ise iyileştirilmiş pil şarjı yüzünden olabilir kapatıp deneyin.

iPhone 11 kullanıcısıyım ben de. Sadece kapatma tuşuna basılı tutulduğunda Siri açılıyor. Acil sos, kapatma gibi özellikler için ses kısma ve kapatma tuşlarına aynı anda basmak lazım. Sizden kaynaklı bir sorun yok yani.

Geri
Yukarı