iPhone 11 mi Galaxy S21 FE mi?

ikinci el güvenemiyorum maalesef, yoksa iphone 11 i ikinci el düşünebilirdim belki fakat dediğim gibi biraz takıntılıyım bu konuda.

Sanırım 2025 te son güncellemeyi alacak ve güncelleme ömrünü dolduracak.
Bütçeniz nedir?

Bütçeniz nedir?

Yani iPhone 11 bütçemi tam dolduruyor aslında Hepsiburada'da 23.800'e geliyor ekstra kupon da varmış tam o civarlar bütçem var fakat Samsung tercih edersem S21 FE tercih ederim daha fazlasına gerek yok diye düşünüyorum. Çünkü 4-5 senelik bir telefon arıyorum sonrasında işim ve kullandığım bilgisayar nedeniyle iPhone'a geçerim diye düşünüyorum. Önerilerinize açığım yine de.

Yani iPhone 11 bütçemi tam dolduruyor aslında Hepsiburada'da 23.800'e geliyor ekstra kupon da varmış tam o civarlar bütçem var fakat Samsung tercih edersem S21 FE tercih ederim daha fazlasına gerek yok diye düşünüyorum. Çünkü 4-5 senelik bir telefon arıyorum sonrasında işim ve kullandığım bilgisayar nedeniyle iPhone'a geçerim diye düşünüyorum. Önerilerinize açığım yine de.
Galaxy S22 kullanıyorum. Şarj konusunda çok kötü durumda. En ufak işlemde cihaz ısınmaya başlıyor. Batarya sıcaklıkları 40 derecelerden başlıyor. S21 FE'de bu durum çok farklı değil. Alacaksanız, Galaxy S23 alın derim.

İkisi arasından S23 kullanıcısı olarak kesinlikle S21 FE derdim ama ekosistem işin içine girince sizin için iPhone 11 daha iyi oluyor ama o fiyata asla alınmayacak bir telefon. İkinci el temiz uyguna bulabilirseniz alabilirsiniz. S21 FE alırsanız üzerine hem paranız cebinizde kalıyor hem de telefon bazında daha güzel bir deneyim elde edersiniz. Ekosistem sizin işinizi çok kolaylaştıracaksa mutlaka lazım diyorsanız S21 FE önermenin anlamı kalmıyor ama dediğim gibi iPhone 11 sıfır fiyatını asla haketmiyor.

Merhaba herkese. 2 aydır düşünüp cevabını bulamadığım bir soruyu sizlere sormak istiyorum. Ben MacBook kullanıcısıyım ve aktif olarak işimde ve günlük işlerimde kullanıyorum. Şu anki telefonum 6. senesini doldurdu ve artık yenisini almam gerekiyor. Biraz araştırma sonucunda S21FE ve iPhone 11 arasında kaldım. Normalde S21 FE belki almak daha mantıklı fakat ben MacBook kullandığım için bazı yerlerden Apple ekosisteminin gerçekten çok iyi çalıştığını duydum ve bazı kişiler bana iPhone almamı söyledi. Alacağım telefonda beni en çok ilgilendiren şeyler kamera, pil ömrü ve en az 4-5 sene götürmesi. Telefonu çok kullanan biri değilim, pek oyun oynamam ve çok fazla sosyal medya kullanmıyorum. S21 FE'nin fiyatı ve özellikleri bakımından bana daha cazip geliyor ama Apple ekosisteminin çok kullanışlı olduğunu öğrendiğimden ve IPhone'un kamera konusunda asla pişman etmeyen bir telefon olmasından dolayı iPhone 11 ile çok arasında kaldım. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Bütçem en fazla iPhone 11 128 GB'a yetiyor bu yüzden maalesef biraz daha para koyarak üst modeli alamam.
iPhone 11 sıfır fiyatını hak etmiyor. Onun yerine ikinci el iPhone 12, 12 mini, 11 Pro gibi cihazlara bakman çok daha iyi olacaktır.

Geri
Yukarı