iPhone 11 mi, iPhone 12 mini mi?

iPhone 12 serisinde Dolby Vision HDR var hocam neye dayanarak kamerası daha kötü diyorsunuz? Batarya karşılaştırmasını yukarıya bıraktım. Hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz.
Cümleyi nerenizle okuyorsunuz?
Ayrıca bu bütçede 11 hala kamerada daha iyi.
iOS işletim sisteminden devam etmeyi düşünüyorum. Bir de Apple Watch SE sahibiyim onun da etkisi var tabii. Öneriniz için teşekkür ederim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
10:42 - 12:05 izleyin hocam.

Ekranın ve pilin büyüklüğünden dolayı 11 seçerdim. Diğer özellikler bence ekranın ve pilin küçüklüğünü telafi etmiyor. Ayrıca fiyat farkınıda. Ama düz 12 olsa mükemmel olur tabi.

Ben de yok diye biliyordum siteye baktım iPhone 11'i de koymuşlar, tasarım hatası :D
1621158432654.png

Yanlış bilgi vermede çok iyisiniz.
Her şeye atlamanıza gerek yok, bu kadar triggerlanmayın :D

Ben de yok diye biliyordum siteye baktım iPhone 11'i de koymuşlar, tasarım hatası :D
Eki Görüntüle 1025807

Her şeye atlamanıza gerek yok, bu kadar triggerlanmayın :D
Adsız.png

Üzgünüm :)
Ek olarak o gösterdiğiniz sayfada aşağılara inerseniz 5G sekmesinde yalnızca 12 serisi var diğerlerinde yok. Sayfada yalnızca 5G değil, LTE'den de bahsediliyor o yüzden diğer cihazlar da var orada.

Bu iki telefon arasında aylarca testler izledim ve 2 gün önce 11 almaya karar verip hayatıma 11 ile devam ediyorum. Öncelikle küçük telefon sevdalısı biri olarak 11'i ilk kullandığımda bana biraz kaba ve büyük geldi ancak aktif bir YouTube izleyicisi olarak ekran boyutu detayları görmem konusunda çok daha faydalı oluyor açıkçası. En büyük tercih etmeme sebeplerimden biri olarak batarya konusunda da 11 gerçekten beklediğimden çok daha iyi bir performans sergiledi ve ekran açık süresi olarak 8 saatleri görüyorum. Burada bazı şeylerden feragat ederek bir tercihte bulunman gerekiyor kesinlikle. Benim için pil ömrü önemli bir detay olduğu için 11 tercih ettim ancak 12 mini her zaman içimde bir heves olarak kalacak gibi çünkü 11 gerçekten biraz fazla ağır ve kaba benim gözümde ama bunu bilerek tercih ettim.
iPhone 12 serisinde Dolby vision HDR var hocam neye dayanarak kamerası daha kötü diyorsunuz? Batarya karşılaştırmasını yukarıya bıraktım. Hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz.

iPhone 11 yolun yarısında kapanıyor hocam yanlış bilgi vermeyelim.

OLED ve IPS ekran batarya tüketim farkı da çok bariz görülüyor. Güncel işlemcinin tüketim farkını da ekleyince 12 mininin yetersiz kaldığını söylemek anlamsız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burada test edilen ortamlarla günlük kullanım asla aynı olmuyor :) bu testlere güvenerek telefon pil karşılaştırma yapmak anlamsız. Bahsettiğiniz OLED ekran kısmı doğru olsa da 12 mini kesinlikle 11'den daha iyi bir batarya performansı sunamıyor ve sunamaz da. Full çeken Wi-Fi ile ekran parlaklığını fulleyerek video izlemek gülünç bir test açıkçası.

Yeni konular

Geri
Yukarı