iPhone 11 mi S20 FE mi ekran konusunda daha iyi?

kerim.ozy

Decapat
Daha fazla  
Uzunca bir süredir 2 telefon arasında hangisini alsam diye gidip geliyorum. Şu anda kullandığım telefon iPhone 6S o yüzden 11 almayı daha çok istiyorum alıştığım için fakat bütçe olarak da beni çok zorluyor alırsam 128 GB alacağım o da 8000 S20 ise 5300. benim telefonda aradığım en önemli özellik 1. kamera.
2. ekran.
Kamera olarak karşılaştırmalar izledim fakat asıl merak ettiğim ekran konusu iPhone 11 720p ekrana sahip ama S20 FE için de ekranı AMOLED'lere göre daha kötü deniyor sanırım. Dizi film izlemeyi çok seviyorum hangisinde izlemek daha keyifli olur daha canlı güzel renkler olur?

Uzunca bir süredir 2 telefon arasında hangisini alsam diye gidip geliyorum. Şu anda kullandığım telefon iPhone 6S o yüzden 11 almayı daha çok istiyorum alıştığım için fakat bütçe olarak da beni çok zorluyor alırsam 128 GB alacağım o da 8000 S20 ise 5300. benim telefonda aradığım en önemli özellik 1. kamera.
2. ekran.
Kamera olarak karşılaştırmalar izledim fakat asıl merak ettiğim ekran konusu iPhone 11 720p ekrana sahip ama S20 FE için de ekranı AMOLED'lere göre daha kötü deniyor sanırım. Dizi film izlemeyi çok seviyorum hangisinde izlemek daha keyifli olur daha canlı güzel renkler olur?

13 Pro ve 13 Pro Max modelleri hariç S20 FE tüm iPhone modellerinden daha iyi ekran olarak.
Ayrıca iPhone 11 modelinin ekranı 3000 TL'lik telefonlara göre bile daha kötü.
Ekran paneli daha kaliteli fakat sonuçta 720p IPS LCD.

Peki forumlarda neden s20 fe nin ekranı kötü deniyor çok fazla kişiden gördüm bu şikayeti mükemmel olmamasını mı eleştiriyorlar kötü mü diyorlar anlayamadım. Ekran konusunda iyiyse seçmemi bir tık daha kolaylaştıracak çünkü almışken güzel ekranı olsun istiyorum dizi film videoları keyifli izlemek için.

13 Pro ve 13 Pro Max modelleri hariç S20 FE tüm iPhone modellerinden daha iyi ekran olarak.

Aynı fikirde değilim, 3000 TL'lik cihazlarda bulunan AMOLED ekranlar kaliteli değil. İP11'de ki tek ciddi sorun karanlık ortamda siyah renkler. S20FE'nin yanında da sırıtmıyor ekranı ancak ekranı önemsiyorsa S20FE almalı. XS ve 11'den itibaren Pro'lar sanırsam OLED kullanıyor, S20FE ekranı siyahı sadece ışığı kapatarak veriyor; ekran rengi yeşil, yüksek ışıkta anlaşılıyor. Bahsettiğiniz kadar kaliteli bir ekrana sahip değil hz olayı hariç.

Son düzenleme:

Ve iPhone 11 kullanıp bunu duyunca gelen üzüntü hissi... Konuya gelirsek bence kesin SE21FE.

Peki forumlarda neden s20 fe nin ekranı kötü deniyor çok fazla kişiden gördüm bu şikayeti mükemmel olmamasını mı eleştiriyorlar kötü mü diyorlar anlayamadım. Ekran konusunda iyiyse seçmemi bir tık daha kolaylaştıracak çünkü almışken güzel ekranı olsun istiyorum dizi film videoları keyifli izlemek için.
s20, s21 gibi diğer amiral gemilerine kıyasla biraz daha düşük kalitede bir ekranı var ama fiyatı da onların yarısı kadar sonuçta.
Fiyat skalasına göre kıyaslarsak ekranı gayet iyi, iPhone 11 ile kıyaslanmayacak derecede üstün ekran açısından. iPhone 11'in de kamerası S20 FE ile kıyaslanmayacak derecede çok daha iyi.

Ve iPhone 11 kullanıp bunu duyunca gelen üzüntü hissi... Konuya gelirsek bence kesin SE21FE.

SE21FE derken?

S20, S21 gibi diğer amiral gemilerine kıyasla biraz daha düşük kalitede bir ekranı var ama fiyatı da onların yarısı kadar sonuçta.
Fiyat skalasına göre kıyaslarsak ekranı gayet iyi, iPhone 11 ile kıyaslanmayacak derecede üstün ekran açısından. iPhone 11'in de kamerası S20 FE ile kıyaslanmayacak derecede çok daha iyi.

Ekran olarak S20FE iyi olması güzel arka kamerası da aslında iyi gözüküyor S20 FE'nin. Kıyaslanamayacak kadar fark var mı iPhone 11'in o kadar iyi kameraya sahip olduğunu bilmiyordum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı fikirde değilim, 3000 TL'lik cihazlarda bulunan AMOLED ekranlar kaliteli değil. İP11'de ki tek ciddi sorun karanlık ortamda siyah renkler. S20FE'nin yanında da sırıtmıyor ekranı ancak ekranı önemsiyorsa S20FE almalı. XS ve 11'den itibaren Pro'lar sanırsam OLED kullanıyor, S20FE ekranı siyahı sadece ışığı kapatarak veriyor; ekran rengi yeşil, yüksek ışıkta anlaşılıyor. Bahsettiğiniz kadar kaliteli bir ekrana sahip değil Hz olayı hariç.

Hocam orada belirttim zaten "panel kalitesi olarak daha iyi" şeklinde.

Ekran olarak s20fe iyi olması güzel arka kamerası da aslında iyi gözüküyor s20 fe'nin.Kıyaslanamayacak kadar fark var mı iphone 11'in o kadar iyi kameraya sahip olduğunu bilmiyordum.
S20 FE'nin arka kamerası ile çok güzel fotoğraflar çekilebilir doğru ışıkta ama videolarda ve özellikle ön kamerada iPhone 11 çok daha üstün, bu iPhone 11'in çok iyi olmasından ziyade S20 FE'nin ön kamerasının kötü olmasıyla alakalı biraz.

Yeni konular

Geri
Yukarı