iPhone 11 mi Xiaomi 12t mi?

Fiyatı biraz yüksek kalıyor. İhtiyaç fazlası oluyor biraz.

Bahsettiğiniz farklarda kamera hariç Xiaomi daha iyi gibi sanki.
iOS ekosistemini merak etmiyor değilim aslında.
Ama pahalı geliyor bana.
Keşke iPhone 11 şarj hızı 67W falan olsaydı düşünmeden iPhone 11 alırdım

Ben 20 watt ile kullanıyorum gayet hızlı dolduruyor tabii Xiaomi kadar hızlı doldurmasada üzmez.

Fiyatı biraz yüksek kalıyor. İhtiyaç fazlası oluyor biraz.

Bahsettiğiniz farklarda kamera hariç Xiaomi daha iyi gibi sanki.
iOS ekosistemini merak etmiyor değilim aslında.
Ama pahalı geliyor bana.
Keşke iPhone 11 şarj hızı 67W falan olsaydı düşünmeden iPhone 11 alırdım

iPhone 11 artık alınmaz onunda miladı 1-2 sene içerisinde dolacak. iPhone olarak 12 ve üstü daha iyi olur. Xiaomi 12T Pro kesinlikle alın. Snapdragon 8+ Gen 1 iyi bir işlemcidir.

Ben 20 watt ile kullanıyorum gayet hızlı dolduruyor tabii Xiaomi kadar hızlı doldurmasada üzmez.

Hızlıdır doğrudur. Şöyle bir şey var.
Telefonun şarjı bitmek üzere, bir 10 dakika şarj edeyim diyorsun ve gün boyu götürüyor o şarj seni.
Bu özellik harika bence. En büyük etkendi.

iPhone 11 artık alınmaz onunda miladı 1-2 sene içerisinde dolacak. iPhone olarak 12 ve üstü daha iyi olur. Xiaomi 12T Pro kesinlikle alın. Snapdragon 8+ Gen 1 iyi bir işlemcidir.

12t Pro fiyat olarak ihtiyaç fazlama çıkıyor biraz. O sebeple yönelmedim.
Aslında benim aklımda POCO F4 ya da X4 GT vardı. Fakat ikisinin iyi özelliklerinin birleştiği telefonu araştırıp 12t olduğunu görünce 17k seviyesine çıktım.
Yoksa amacım 12K seviyesinde kalmaktı.
12t Pro 26k seviyesinde. Bu seviyeye çıkmam pek mümkün değil.
Yoksa özellikerini çok sevdim.

12T kamerada daha iyi.

Hocam DxOMark Camera (v5)'te
iPhone 11: 116 puan
Xiaomi 12t: 115 puan
Almış gözüküyor ama. Her şey test değildir elbette.
Bilmediğimden soruyorum yanlış anlamayın.

Sadece işletim sistemi olarak bakmadım, testlerde sonuçlar birbirine çok yakın.
Hatta tekli çekirdekte iPhone 11 daha iyi.
Ki mi 12T'nin artısı hızlı şarjından ziyade bir de performansıydı.
Ama şöyle bir şeyde var.
Iphone 11, 2019 çıkışlı. Apple desteği hemen hemen 6-7 sene sonunda bitiriyor.
Bu da demek oluyor ki 2025 yılında iphone 11 desteği sonlanabilir.
Mi 12t ise Ekim 22 çıkışlı.
Çok fazla artısı eksisi var.
Aşırı ikilemde kaldım.
İOS'te 6-7 yıl güncelleme desteği yok bu arada, 5 yıl. Geç kalan güncellemeleri güncelleme desteği olarak saymayı. Diğerlerine gelen güncelleme eski modellere 1-2 yıl sonra verildiği için öyle oluyor.

İOS'te 6-7 yıl güncelleme desteği yok bu arada, 5 yıl. Geç kalan güncellemeleri güncelleme desteği olarak saymayı. Diğerlerine gelen güncelleme eski modellere 1-2 yıl sonra verildiği için öyle oluyor.
13 serisinin lansman İOS u 6S e son güncelleme olarak verildi. Bu da 7 yıl demek oluyor.

13 serisinin lansman İOS u 6S e son güncelleme olarak verildi. Bu da 7 yıl demek oluyor.
7 değil 6 sürüm guncelleme almış bu arada(İPhone 9 diye bir model yok hatırlatayım 8'den 10'a geçiyor) ve bu zaten sadece 6s serisinde yaşanmış. Belki sebebi 6 serisinin bazı sıkıntılarından dolayı özür amaçlı çıkan bir seri olması olabilir. Apple resmiyette 5 yıl güncelleme veriyor.

7 değil 6 sürüm guncelleme almış bu arada(İPhone 9 diye bir model yok hatırlatayım 8'den 10'a geçiyor) ve bu zaten sadece 6s serisinde yaşanmış. Belki sebebi 6 serisinin bazı sıkıntılarından dolayı özür amaçlı çıkan bir seri olması olabilir. Apple resmiyette 5 yıl güncelleme veriyor.
5 yıl bile olsa az mı? 2021 de çıkan POCO M3 e MIUI 13 gelmedi daha. Ha gelse ne olacak sanki Redmi note9 ve redmi 9 a geldi iki telefonda çöktü güncellemeden sonra. Açılmıyor. Açılması için verilerin silinmesi gerekiyor.

5 yıl bile olsa az mı? 2021 de çıkan POCO M3 e MIUI 13 gelmedi daha. Ha gelse ne olacak sanki Redmi note9 ve redmi 9 a geldi iki telefonda çöktü güncellemeden sonra. Açılmıyor. Açılması için verilerin silinmesi gerekiyor.
Yav ben az demedim. Hemen agresif anlamayın şunu. Eksiği söyledim. Ve gerçekten birçok markada geç gelen güncellemeleri uzun destek sananlar var. Öyle sanmasınlar diye.

Ve gerçekten Redmi serisi ile İPhone mu kıyaslıyorsunuz? İPhone tek seri ve flagship ama Redmi serisi orta düzey. Onun dışında özellikle Redmi Note 8 ve Redmi Note 9 gibi telefonları Xiaomi sadece F/P konusu ile öne geçmek için yaptı, yani tam güç kullanmadı bile. Karşılaştıracaksanız iPhone'ları; Mi serisi(yeni adı ile Xiaomi serisi), S serisi, Mate/P serisi, Find X serisi, Vivo X serisi gibi modellerle karşılaştırmanız lazım. O iki seviyeden aynı kaliteyi beklemeniz gerçekten hayret verici. Ve karşılaştırma konusunda da Android tarafındaki en kötü yazılıma sahip olan Xiaomi'yi seçmen de ayrı bir saçmalık.

İkisi arasında Xiaomi ama sizin yerinizde olsam biraz zorlayıp S22 alırdım. iPhone 11 onun yanında çöp bile değil.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı