iPhone 11 pil sağlığı 2 haftada %99'a düştü

yaseminyavuz

Yoctopat
Daha fazla  
Telefonu alalı 2 hafta oldu ve pil sağlığı, %99'a düştü. Normal mi sizce? Apple desteği aradım, Hayat Eve Sığar çok zorlamış falan dedi. Bilmiyorum ne yapacağımı. Yardım edin lütfen.

16C993D0-16D0-4110-A5D7-37FC0C56AF7C.png

Telefonu şarj ederken gece mi bırakıyorsunuz. Çünkü %100 olduktan sonra şarj etmeye devam ederse sağlığı doğal bir şekilde azalıyor. Konuyu daha detaylı yazabilirdiniz.

IPhone'un içindeki çip pil %100 olunca şarj almayı durduruyor diye biliyorum.

Konuya gelecek olursak bende iPhone 11 kullanıyorum ve sanırım iOS 14'de batarya sağlığını yanlış hesaplama sorunları falan olmuş güncelleme ile çözülmüştü. Benim de %99 idi güncellemeyi yaptım pil sağlığı kısmında en doğru sonuç için 1 hafta bekleyin yazıyor idi. 1 hafta sonra %100 oldu geri.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şarj etme alışkanlığı pil sağlığını etkilemez. Tonla yorum okudum bununla ilgili. Telefonun başında yatıp kalkan neredeyse insanlar var pilleri çabuk ölüyor ama adam var mesela canı istediğinde takmış çıkarmış bir senedir hala yüzde 98’de pil sağlığı.
Sadece yüzde yirmi altına düşürmemek yeterli bunun haricinden yaparsanız yapın pil sağlığı olacağı yere varır biz etkileyemeyiz onu(fabrikadan arızalı bir pil olmadığını varsayarak söylüyorum)

Şarj etme alışkanlığı pil sağlığını etkilemez. Tonla yorum okudum bununla ilgili. Telefonun başında yatıp kalkan neredeyse insanlar var pilleri çabuk ölüyor ama adam var mesela canı istediğinde takmış çıkarmış bir senedir hala yüzde 98'de pil sağlığı.
Sadece yüzde yirmi altına düşürmemek yeterli bunun haricinden yaparsanız yapın pil sağlığı olacağı yere varır biz etkileyemeyiz onu(fabrikadan arızalı bir pil olmadığını varsayarak söylüyorum)

Kanka şimdi de pil sağlığım%100 oldu.

Peki başka bir şarj adaptörü/kablosu ile şarj ettiniz mi? O da etkilemiş olabilir.

Şimdi %100 oldu sağlığı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Telefonu yeni almış olabilirsiniz ama 11 birkaç yıllık bir model ve bataryasıyla rafta uzun süre beklemiş olabilir. Duran bataryanın da ömrü kısalır.
Gece şarja bırakabilirsin. Trickle charging denen olay pek bir fark yaratmaz. IPhone'lar zaten uyanacağın vakitte dpluyor, %80 civarında bekliyor gece şarjı.
Kısacası kafana takma derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı