iPhone 11 pil sağlığı çok hızlı düşüyor

Beck

Decapat
Merhaba, yılladır Apple kullanıyorum ve Apple cihazlar hakkında gayet bilgi sahibi olduğumu düşünsemde bazen başka insanların fikirlerini almak gerekiyor. Garantisi halen devam eden iPhone 11 cihazım bulunuyor. Kasım 2022'de pil sağlığım %94'tü ve an itibari ile pil sağlığım %89'a düştü. Asıl sorun ocak ayı içerisinde %3'lük bir düşüş yaşamam. Ocak ayına girmeden pil sağlığım %92 civarlarındaydı. Ayın 10'u gibi %91, geçtiğimiz hafta %90 ve bugün itibarı ile %89 seviyelerine kadar geriledi. Düşüş elbet olur ancak bu kadar seri olması beni düşündürüyor. Hızlı şarj kullandığımdan mı yoksa %20'den %80 civarlarına şarj edip bırakmamdan mıdır nedir bilemiyorum ama bu sizce normal mi bana anormal geliyor. Cihazın garantisi devam ettiği için de servise yollayıp genel bir kontrol ettiresim yok da değil.

Son düzenleme:
Merhaba, yılladır Apple kullanıyorum ve Apple cihazlar hakkında gayet bilgi sahibi olduğumu düşünsemde bazen başka insanların fikirlerini almak gerekiyor. Garantisi halen devam eden iPhone 11 cihazım bulunuyor. Kasım 2022'de pil sağlığım %94'tü ve an itibari ile pil sağlığım %89'a düştü. Asıl sorun ocak ayı içerisinde %3'lük bir düşüş yaşamam. Ocak ayına girmeden pil sağlığım %92 civarlarındaydı ayın 10'u gibi %91 geçtiğimiz hafta %90 ve bugün itibarı ile %89 seviyelerine kadar geriledi. Düşüş elbet olur ancak bu kadar seri olması beni düşündürüyor. Hızlı şarj kullandığımdan mı yoksa %20'den %80 civarlarına şarj edip bırakmamdan mıdır nedir bilemiyorum ama bu sizce normal mi bana anormal geliyor. Cihazın garantisi devam ettiği için de servise yollayıp genel bir kontrol ettiresim yok da değil.
Bence pilde sıkıntı var yani bilmiyorum ama düşmemesi gerekir yıllarca iphone kullandım ama pil sağlığı düşüşü bu kadar bi anda düşmemesi gerekir.

Bence pilde sıkıntı var yani bilmiyorum ama düşmemesi gerekir yıllarca iphone kullandım ama pil sağlığı düşüşü bu kadar bi anda düşmemesi gerekir.
Bende o yüzden şüpheleniyorum apple cihazlarına hakimim bu kadar seri düşüş yaşayınca pilde sorun olabileceğini düşündüm. Garantiye yollayıp kontrol ettirsem mi yoksa emin olmak için kullanmaya devam mı etsem bilemiyorum. Haftaya kontrol ettiğimde %88'e düşmüş olursa kesin garantiye yollayacağım.

Bende o yüzden şüpheleniyorum apple cihazlarına hakimim bu kadar seri düşüş yaşayınca pilde sorun olabileceğini düşündüm. Garantiye yollayıp kontrol ettirsem mi yoksa emin olmak için kullanmaya devam mı etsem bilemiyorum. Haftaya kontrol ettiğimde %88'e düşmüş olursa kesin garantiye yollayacağım.
Bencede gönderin yani çok zor bi anda bu kadar hızlı düşmesi.

Pil yüzdesini %20-80 arasında tutmaya çalışın. Gece de şarjda bırakmayın derim.
Zaten öyle yapıyorum, %20 uyarısı çıktığında sarja takıyorum. Zaten sağlıklı sarj özelliği açık olduğu için %80'den sonra sarj hızı yavaşlıyor o sıralarda da şarjdan çıkarıyorum.

Aslında bence şöyle. Aylarca 20-80 aralığına takıntılı şekilde sadık kalarak şarj ettim cihazımı ve 6 ay boyunca %100 pil sağlığını korudum. Ama ondan sonra hızlıca düşüş yaşamaya başladım ben de. Forumda birisi söylemişti, sürekli 20-80 aralığında şarj ederek aslında pilin kalibre olmasını ve pil sağlığı hesaplamasını engelliyormuşuz demişti. Buna bağlıyorum. Şunu anladım, ne yaparsak yapalım piller yaklaşık 2 senede %80 sağlığa kadar eskiyor. :)

Aslında bence şöyle. Aylarca 20-80 aralığına takıntılı şekilde sadık kalarak şarj ettim cihazımı ve 6 ay boyunca %100 pil sağlığını korudum. Ama ondan sonra hızlıca düşüş yaşamaya başladım ben de. Forumda birisi söylemişti, sürekli 20-80 aralığında şarj ederek aslında pilin kalibre olmasını ve pil sağlığı hesaplamasını engelliyormuşuz demişti. Buna bağlıyorum. Şunu anladım, ne yaparsak yapalım piller yaklaşık 2 senede %80 sağlığa kadar eskiyor. :)
Ben de aynı şekilde devam ediyorum. 5 ay oldu telefonu alalı hala %100'de. Umarım erken düşüş yaşamayız. 😄

Kutu içersinden sarj aleti çıkmadığı için hızlı sarj destekli apple'ın kendi sitesinden 20w'lık orjinal adaptör aldım onu kullanıyorum.
O zaman bence bir kontrole gönderin derim.

Geri
Yukarı