iPhone 11 Pro Max Alınır mı?

Galiba arkadaşın bahsettiği, ülkenin asgari maaşı 2 bin lira iken bir telefonun 17 bin lira olması. Yani umarım bahsettiği budur. Bahsettiği buysa da kimse 17 bin lira telefona vermek zorunda değil. Ben hiç Burberry, Türkiye'de 15 bin liraya nasıl çanta satar diye laf eden görmedim. Aynı kulvara giriyor.
O kısımda hakkı var. Eline geçen para 2000, 5000, 10000 ise zaten o telefonu alman aptallık. Benim bahsettiğim "zengin", "parası olan", "kodaman" bir insan. İstediğim her şeye sahipsem ve bu telefonu da alacak param varsa neden alınmasın? Neden almayayım? O arkadaş neden almasın? Arkadaşa bu yüzden sığ düşünüyorsun diyorum. Hakaret olarak algılamasın.

Aylık gelirim 100 bin lira değil ama ben siparişimi verdim. Nexus 5 çıktı onu aldım, bozulana kadar kullandım. S7 çıktı onu aldım, bozulana kadar kullandım. Şimdi de bunu bozulana kadar kullanırım. Ben 100 bin liradan çok asgari maaşla bu telefonu almaya çalışanlara üzülüyorum.
Orada verdigim rakam gelir gider dengesini anlatmak icindi. Kalkip maasinin yarisini bir yil boyunca bir telefona baglamanin hata oldugunu anlatmaya calistim. Benim kazancim da fena degil. Ama yine de o alete o parayi vermem. Cunku sundugunu soyledigi hic bir ozellige ihtiyacim yok. Benim icin 3-4.000 bandindaki telefonlardan fazla bir sey vaad etmiyor. Kimine gore de ornegin 4K zoom olmazsa olmazdir. Alabilir tabii.

Telefonun gücüne laf yok. Biri alsa herhalde bak benim youtube 0.01 saniye de açılıyor, pubg de üstüne telefon tanımam falan mı diyecek; sadece ismi var işte hava atılacak

Hocam merhaba, 24 yaşından küçükseniz küçük bir yunanistan turu yapıp yarı fiyatına satın alabilirsiniz. Yardımcı olabilirim, iyi günler.

Telefonu ne amaçla ve ne kadar süre ile kullanacağınıza bağlı. Uzun yıllar kullanacaksanız ve telefonu sonuna kadar kullanacağım (Kamera, Oyun, Uygulamalar) diyorsanız alınabilir. Ancak 512GB ve 256GB olan sürümlerini tavsiye etmem o kadar fazla depolama alanını hiç gerek yok, 64GB her türlü yeter.

O kısımda hakkı var. Eline geçen para 2000, 5000, 10000 ise zaten o telefonu alman aptallık. Benim bahsettiğim "zengin", "parası olan", "kodaman" bir insan. İstediğim her şeye sahipsem ve bu telefonu da alacak param varsa neden alınmasın? Neden almayayım? O arkadaş neden almasın? Arkadaşa bu yüzden sığ düşünüyorsun diyorum. Hakaret olarak algılamasın.

O zaman benimle beraber bu konuya cevap verenlerin yarısı sığ düşünüyoruz ;)

Size göre tabi

Zenginlik kriterlerinde İphone 11 Pro Max almak diye bir madde okumadım :)

Size göre tabi.
Lafımı çarpıtma. Param olsa, zengin olsam yine almam diyen birisi sığ düşünüyordur. Şu an bu mesajı 900 TL'lik Redmi 5'den yazıyorum. Bu telefonum bozulsa gider 1.200 TL'ye Redmi Note 6 Pro alırım çünkü param yok. Ben iPhone 11 alamam çünkü param yok. Ama param olsa 11 Max'da alırım 12'de 100'de.

Hocam merhaba, 24 yaşından küçükseniz küçük bir yunanistan turu yapıp yarı fiyatına satın alabilirsiniz. Yardımcı olabilirim, iyi günler.
Adam gidip mis gibi tatil yapacak, ustune vize- cikis parasi-telefon gumruk bedeli bilmem ne odeyecek. Hala daha cebinde para kalacak. Aglanacak haldeyiz. 😭

Size göre tabi
Tüm cevapları okumadım ama sen sığ düşünüyorsun. Senin maddi durumun 100 liradır, 10 liralık tişört alırsın. Benim maddi durumum 1000 liradır ben 100 liralık tişört alırım. Bir gün İstinye Parkta, Armada AVM'de Rolex mağazasında denk düşer isek haklı imişsin dersin.

Tüm cevapları okumadım ama sen sığ düşünüyorsun. Senin maddi durumun 100 liradır, 10 liralık tişört alırsın. Benim maddi durumum 1000 liradır ben 100 liralık tişört alırım.

Bak ben sizin dediklerinize yanlış demiyorum. Ben diyorum ki param olsa bile 17.000 lik bir telefonda da ben wp youtube instagram vs. Kullanacağım 3000 lik bir telefonda da. Dediğim gibi her zengin olan o telefonu alacak değil veya en azından lazım olduğundan değil hava atmak için alıyordur.
Bu düşüncemden dolayı da bana sığ düşünüyorsun demeyin artık elim ayağım titremeye başladı

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı