iPhone 11 Pro Max bataryası anında artıp azalıyor

Yavuz Islyn

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
iPhone 11 Pro Max telefonumu birkaç aydır sorunsuz bir şekilde kullanmama rağmen bugün batarya şarjdayken yarıdan biraz fazla duruyordu. Telefonu şarjdan çıkartayım dedim ve elime aldığımda şarjı %3'tü. Şarjdan çıkardım telefonu yeniden başlattım tekrar şarja taktım biraz bekledim ilk önce hiç artmadı sonra bir anda %100 oldu. Dolunca tekrar kullandım ve çok kısa sürede hemen bitti batarya. Şu anda başka bir şarj aletiyle şarj ediyorum 10 dakika geçmesine rağmen hala %1 seviyesinde. Sebebi ne olmuş olabilir anlamış değilim. Bilgisi olan varsa yardımcı olabilirse çok sevinirim.

iPhone 11 Pro Max telefonumu birkaç aydır sorunsuz bir şekilde kullanmama rağmen bugün batarya şarjdayken yarıdan biraz fazla duruyordu. Telefonu şarjdan çıkartayım dedim ve elime aldığımda şarjı %3'tü. Şarjdan çıkardım telefonu yeniden başlattım tekrar şarja taktım biraz bekledim ilk önce hiç artmadı sonra bir anda %100 oldu. Dolunca tekrar kullandım ve çok kısa sürede hemen bitti batarya. Şu anda başka bir şarj aletiyle şarj ediyorum 10 dakika geçmesine rağmen hala %1 seviyesinde. Sebebi ne olmuş olabilir anlamış değilim. Bilgisi olan varsa yardımcı olabilirse çok sevinirim.

Batarya kaynaklı olabilir. Apple destek ile görüşüp yardım al derim.

İlk fırsatta bataryayı değiştireceğim. Telefoncuda orijinal batarya taktırmıştım. Dediğine göre orijinal batarya da takılsa ayarlarda batarya kısmında farklı marka batarya takılmış gibi gözüktüğünden uyarı veriyormuş. Apple batarya gözükmesi için ve pil sağlığını göstermesi için ariyetten pahalı farklı bir işlem yapması gerektiğini söyledi. Yeni bir uygulama mı bu? Çünkü 7 Plus telefonumun bataryasını Baseus batarya ile değiştirmiştim ve orijinalinden çok daha iyi dayanmıştı ve pil sağlığı ayarlarda gözüküyordu.

İlk fırsatta bataryayı değiştireceğim. Telefoncuda orijinal batarya taktırmıştım. Dediğine göre orijinal batarya da takılsa ayarlarda batarya kısmında farklı marka batarya takılmış gibi gözüktüğünden uyarı veriyormuş. Apple batarya gözükmesi için ve pil sağlığını göstermesi için ariyetten pahalı farklı bir işlem yapması gerektiğini söyledi. Yeni bir uygulama mı bu? Çünkü 7 Plus telefonumun bataryasını Baseus batarya ile değiştirmiştim ve orijinalinden çok daha iyi dayanmıştı ve pil sağlığı ayarlarda gözüküyordu.

Apple servisi dışında orijinal batarya takan yer yok. Servise götürmeni tavsiye ederim.

Apple servisleri dışında orijinal batarya bulunamaz hocam. Genelde orijinal adı altında replika ürünleri takıyorlar. Tavsiyem yetkili serviste değişim yaptırmanız.

Apple tamir etmeyi bilmez daha çok zarar verebilir Tanıdığın çok sağlam tamirci var ise ona ver telefonunu inanki Apple Türkiye tamir etmeyi gram bilmiyor eğer etrafonda sağlam tamirci yok ise yaypelcompany, fppro ya gönderebilirsin orijinal parça kullanırlar

Sabah saat 9 10 gibi şarjdan çıkarttım %100 iken. Şu anda saat 13.13 ve şarjım %81. bir sıkıntı yok gibi gözüküyor ancak yine de endişeliyim. Dediğiniz gibi kimseye de güven olmuyor servis veya herhangi bir telefoncuya. Telefonlara da o kadar para veriyoruz şu batarya sıkıntısı pil sağlığı falan hep sıkıntı. Kendin yapsan bir yeri bozulur diye endişe ediyorsun, telefoncuya servise versen millet vatandaşı çarpma peşinde ille de fazladan fazladan para dökeceğiz.

Yalan hocam. Uyarı felan vermez orijinal bataryada. Size orijinal diye sahte bir batarya takmış.

Ya Apple Serviste taktırın, ya da güvenilir bir serviste çıkma batarya ve ya Deji (Woyax), Rova batarya taktırın.

Geri
Yukarı