iPhone 11 Pro pil performansı düştü

98ibrahim

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
1 ay önce 11 Pro aldım, şarjını tam bitirip öyle takıyorum %100 olunca çıkarıyorum. Pil performansı %99' a düşmüş yanlış mı yapıyorum? Şarjda telefonu nadir olarak 5-10 dakika kullanıyorum.

Evet yanlış yapıyorsunuz. %20 altına düşmeden takın ve %90 dan fazla doldurmayın. En iyi pil doldurma yöntemi budur. Hatta yeteceğini düşünüyorsanız %80 de çıkarın.

Bir süre sonra bir derecede düşmesi duruyor ve öyle kalıyor (bende 6s+ var ve sene başında değişen orijinal batarya olmasına rağmen 6 ay sonra %1 %1 olarak %92'ye kadar düştü ve 4 aydır aynı değerde, günlük kullanımda sıkıntı yok, 2 yıl garanti bitmeden ücretsiz batarya değişimi yapıyorlar ben öyle yapmıştım garanti bitimine 2-3 ay kala).

Evet yanlış yapıyorsunuz. %20 altına düşmeden takın ve %90 dan fazla doldurmayın. En iyi pil doldurma yöntemi budur. Hatta yeteceğini düşünüyorsanız %80 de çıkarın.
Anladım teşekkürler.
Bir süre sonra bir derecede düşmesi duruyor ve öyle kalıyor (bende 6s+ var ve sene başında değişen orijinal batarya olmasına rağmen 6 ay sonra %1 %1 olarak %92'ye kadar düştü ve 4 aydır aynı değerde, günlük kullanımda sıkıntı yok, 2 yıl garanti bitmeden ücretsiz batarya değişimi yapıyorlar ben öyle yapmıştım garanti bitimine 2-3 ay kala).
Sürekli tasarruf modun
%25 ile %90 arasında şarja takmanızı öneririm, 2 Ayda bir şarjı tam bitirebilirsiniz. En sağlıklı yöntem bu olacaktır, bu şekilde kullanıyorum.

da kullanmamın bir sakıncası olur mu?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı