iPhone 11 şarjda temassızlık

UmutCan123

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Şubat 2022 aldığım iPhone 11 telefonum şu günlerde şarjda temassızlık yapmaya başladı. Yatarken şarj yüzde 5 iken şarja taktım kalktığımda telefonun kapandığını gördüm. Başka bir şarj aletini denediğimde sorunsuz şarj oluyor. Adaptörde de sıkıntı yok Apple Watch'u sorunsuz şarj ediyorum çünkü. Sanırım kabloda sorun var. Teknosa'da orijinal kablo 610 TL. Bu orijinal midir size de sormak istedim. Bir de anlamadığım orijinal kabloda nasıl böyle bir sorun olabiliyor hiçbir şey de yapmadım. Apple kablolarında hep görülen bir olay mı bu? Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediğiniz gibi ataş ucuyla soketi temizledim baya kir çıktı. Ama ondan dolayı olsa diğer şarj aletlerinde de sorun olurdu diye düşünüyorum. Arkadaşlarımınkilerle denediğimde sıkıntı olmuyor. Eve gidince bir deneyeceğim bakalım.

@UmutCan123 Her ucun uzunluğu aynı değil. Dibinde biriken kire takılıp yanında bulunan boşluklara tırnaklar yetişemiyor olabilir. Bu da temassızlık sağlar. Denemekte fayda var.

Tamamdır deneyeceğim. Çok teşekkür ederim.

Arkadaşlar denedim. Sorun aynı. Arkadaşımdan orijinal Apple kablo ve adaptörünü aldım. Kendi kablomu onun adaptörüne bağladım yine şarj etmiyor. Fakat onun kablosunu benim adaptöre taktığımda sorunsuz. Sorun kabloda yani. Şimdi sorum şu illa orijinal kablo mu almam gerekiyor A sınıf yan marka ürün alsam telefona bir sıkıntısı olur mu bataryaya falan? Yan marka al derseniz hangi markaları önerirsiniz?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı