iPhone Yağmurlu Havalarda Şarjda Bırakmak

BlueMan23

Kilopat
Daha fazla  
İstanbul'da olanlar bu gece ki yağmurun şiddetini bilir. İphone SE kullanıyorum ve şarjı bitti. Şarja talarken de yağmur yağıyordu, ben de aynı odada PS oynuyorum ve şimşek çaktı. 1 saniye sonra elektrikler kesildi. Feneri açmak için telefonu açtım ve açtıktan 1 saniye geçmeden telefon kendini kapattı. Tekrar açmaya çalıştığımda şarja takın uyarısı veriyordu. Elektrik kesilene kadar en az %30 şarj olmuştur. 10 dakika sonra elektrik geldi, şarja taktım ve telefon açıldı. Şu an telefondan yazıyorum. Bir sıkıntı yok gibi duruyor fakat neden şarj sıfırlandı? Telefon daha 2 haftalık bile değil. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Telefon yüksek güç nedeniyle kendini korumaya almış olabilir. Bir sorun olmadan kullanılıyorsanız devam edebilirsiniz.
aynen telefon kendini korumaya almıştır
Hocalarım telefonun içerisinde sigortalar vardır dediğiniz gibi kendini korumaya almış olabilir.
Başka fikri olan var mı?
İnternetten araştırma yapıp telefonda, "Yeniden programlanabilir sigortalar var mı?" diye araştırma yapabilirsin. Eğer varsa, servise gönder de sigortaları yeniden ayarlarsınlar. Anakartlarda var mesela yeniden programlanabilen sigortalar yüksek akıma karşı.

Hocam bir sıkıntı olsaydı çoktan ortaya çıkardı. Evinizin yeni yapılmış 10 senelik bina olduğu farz ederek söylüyorum. Ana elektrik panosu vardır. Bu panolar evin genellikle giriş katında, bazen dışında bazen de bodrum katında olur burada genel bina elektriğini kesersin ya da dairelerin elektriğini kesersin. Yeni sistemlerde panolar kullanıcının aşırı elektrik istemesiyle kapanır. Yani şalterler atar. Aşırı elektrik gücü gelirse trafodan (yeni sistemler için) elektrik enerjisi bir süre kullanım dışı olur. Yani bir sıkıntı olsaydı bataryan aşırı enerjiden dolayı güme giderdi. Yanlışım varsa düzeltiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı