iPhone şarjda Touch ID Çalışmıyor

Yer
Kayıp Kodlar Okyanusu
Daha fazla  
Kardeşimin telefonunun son 1-2 haftadır şarjdayken Touch ID'si çalışmıyor. Aynı zamanda ekran kilitliyken Home tuşuna basınca pin ekranı da gelmiyor ama kilit açıkken Home tuşu çalışıyor. Tamamen orijinal Apple şarj cihazı kullanıyor ve sorunu son 1-2 haftadır var daha önce yoktu.

Şarj başlığı güçlü değilse yetersiz kalmış olabilir.

Kablo ve adaptörün orijinalliğinden eminseniz farklı bir prizde deneyin. Elektromanyetik alanla alakalı bir problem oluyor ve çalışmıyor. Bazen ekran dokunmatiğini bile etkileyebiliyor.

Şarj başlığı değilse yetersiz kalmış olabilir.

Hocam iyi okumadınız galiba şarj cihazı tamamen orijinal.

Kablo ve adaptörün orijinalliğinden eminseniz farklı bir prizde deneyin. Elektromanyetik alanla alakalı bir problem oluyor ve çalışmıyor. Bazen ekran dokunmatiğini bile etkileyebiliyor.

Evdeki her prizde denedim daha sonra powerbanke kabloyu takarak denedim powerbankle sorunsuz çalışıyor ama adaptör ile çalışmıyor.

Belki sadece kablo orijinaldir diye yazdım özür dilerim, çünkü 2 parça.

Sorun değil hocam eksik söylemişim şöyle düzelteyim. Adaptör ve kablo orijinal.

Orijinal olması bir yerde hiçbir anlam ifade etmediğini söyleyebilirim, eğer kullandığınız şarj aleti/kablosu bir nedenden ötürü yeterli gücü sağlayamıyorsa buna sebebiyet verebilir. Güvenli bir markaya ait adaptör ve kablo seti ile denemenizi öneririm birde.

Orijinal olması bir yerde hiçbir anlam ifade etmediğini söyleyebilirim, eğer kullandığınız şarj aleti/kablosu bir nedenden ötürü yeterli gücü sağlayamıyorsa buna sebebiyet verebilir. Güvenli bir markaya ait adaptör ve kablo seti ile denemenizi öneririm bir de.

Hocam başka bir adaptörle denedim yine aynı şekilde çalışmıyor ama kabloyu powerbanke takınca sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Bu arada parmak izi okunamadı gibi bir uyarı almıyorum sanki tuşa dokunmamışsın gibi hiç tepki vermiyor ve çok nadir arada çalışıyor.

Geri
Yukarı