iPhone 11 vs 12 vs 13

İbrahim Atar

Hectopat
Daha fazla  
Herkese iyi sosyaller. Apple ekosistemine geçmek istiyorum. Şu anki fiyatlara baktığımızda iPhone 11 24.500₺, iPhone 12 35.000₺, iPhone 13 38.000₺
iPhone 11 fiyat olarak o parayı hak ettiğini şahsen düşünmüyorum.
iPhone 12 ise 13 ile arasında pek fiyat farkı olmadığı için ve 13 daha güncel olduğu için tercihim 13'ten yana.
Ancak iPhone 13 38.000₺ fiyatıyla gerçekten pahalı. İki arada bir derede kaldım açıkçası. Hepsiburada üzerinden geçtiğimiz günlerde peşin fiyatına 3 taksit vardı. Yakın zamanlarda öyle bir kampanya gelir mi? Başka e ticaret sitelerinde peşin fiyatına taksit bildiğiniz var mıdır?
Önerilerinize açığım. Tavsiyelerinizi bekliyorum.
Ne gerek var IPhone'a daha cüzi miktara Android al diyenleri kınamanızı istemem. Herkesin yorumunu önemserim. Saygılar.

Herkese iyi sosyaller. Apple ekosistemine geçmek istiyorum. Şu anki fiyatlara baktığımızda iPhone 11 24.500₺, iPhone 12 35.000₺, iPhone 13 38.000₺
iPhone 11 fiyat olarak o parayı hak ettiğini şahsen düşünmüyorum.
iPhone 12 ise 13 ile arasında pek fiyat farkı olmadığı için ve 13 daha güncel olduğu için tercihim 13'ten yana.
Ancak iPhone 13 38.000₺ fiyatıyla gerçekten pahalı. İki arada bir derede kaldım açıkçası. Hepsiburada üzerinden geçtiğimiz günlerde peşin fiyatına 3 taksit vardı. Yakın zamanlarda öyle bir kampanya gelir mi? Başka e ticaret sitelerinde peşin fiyatına taksit bildiğiniz var mıdır?
Önerilerinize açığım. Tavsiyelerinizi bekliyorum.
Ne gerek var IPhone'a daha cüzi miktara Android al diyenleri kınamanızı istemem. Herkesin yorumunu önemserim. Saygılar.
Küçük cihaz seviyorsan bütçeni daha fazla zorlamadan iPhone 13 mini alabilirsin. Küçük cihaz sevmiyorsan iPhone 13. Ayrıyeten ikinci el düşünür müsün ?

11-12-13 mü diye konu açan birine Android önermek boş iştir açıkçası. Sanki bir tek Android'den o arkadaşların haberi varmış gibi. bu 3 model arasında kaldıysan 11 ve 12'yi geç artık. 38 bine temiz 2.el 14 bulabilirsin ama taksit kısmını bilmiyorum peşin verip banka hesabından kendin taksitlendirebiliyorsun.

11-12-13 mü diye konu açan birine Android önermek boş iştir açıkçası. Sanki bir tek Android'den o arkadaşların haberi varmış gibi. bu 3 model arasında kaldıysan 11 ve 12'yi geç artık. 38 bine temiz 2.el 14 bulabilirsin ama taksit kısmını bilmiyorum peşin verip banka hesabından kendin taksitlendirebiliyorsun.
İkinci el alacaksa iPhone 14 yerine iPhone 13 Pro daha mantıklı olur. Taksit olayını kredi kartına taksitlendirerek yapabilir.

Ne gerek var IPhone'a daha cüzi miktara Android al diyenleri kınamız lazım. Bence iPhone telefondan öte bir yatırım aracı. Ben kaçak Note 9 Pro aldım 2.3K ya satsam 2-3K anca eder. Kardeşim iPhone 11 aldı 7-8k ya şimdi 25k olmuş.

Sence diğer ülklerde durum böyle mi iPhone 11 ilk çıktığında 128 GB modelini 7200 TL'ye aldık o zaman yaklaşık 1200 dolar yapıyordu şu an kaç para çok bilmiş Apple fanı ikinci elleri 650 dolar bile etmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı