iPhone 11 vs iPhone 12 vs 12 Mini

tahtakapı

Decipat
Daha fazla  

Giriş​

Arkadaşlar selam, öncelikle uzun araştırmalar sonucu şu yargıya vardım:
Apple fan boylarından ürün yorumu okunmuyor, cihazı herkes subjektif olarak ele alıyor ve bu durum bir zaman komiğime bir zaman da sinirime gidiyor.

Telefondan beklentilerim​

Benim alacağım telefonda, hafiflik, sadelik ve kamera konusundan iyi olması önemli. Şu an da 5000 mAh bir telefon kullandığım için (3700'e aldım, bunu bu fiyata bırakın 30K ya bile yapan iPhone yok) bataryası da çok düşük olursa hayli gözüme çarpar ve hoşnut olmam.

iPhone 12-12 Mini serüvenim ve Apple fan boyları​

Bir konunun altında 11 savunurken bir arkadaş gelip aklımı çeldi. Ve beni 12 Mini alma taraftarı yaptı. Şöyle bir yorum genellemesi yapacak olursak 1200 yorumun 1160'ı "Kargo çok hızlıydı, Apple muazzam, kamera efso, abi böyle bir şey yok, kızıma aldım çok beğendi.

Hani bir ürün alırken "Kullanan kişiden" yorum almak, onun fikirlerini dinlemek daha doğru olur ya ama yok 29k verdikleri cihazı sırf para verdim,"Isırılmış elma" diye savunuyorlar. Nuh diyorlar peygamber demiyorlar.

Ben araştırmalarımı göz önünde bulundurursam yine forumda bu telefonlar hakkında bir konu okurken, bir arkadaşın "O 2227 mAh fakat %30 daha iyi ve iPhone 11 le neredeyse aynı" yorumunu okudum. Dedim tamam, mantıklı. Sonuçta Apple'dır, binlerce para döküyorsun. Dediği doğrudur. Fakat altında hemen başka bir arkadaş "Alakası yok kardeşim 2227 batarya yazmışlarsa o değeri veriyor." Gibi bir yorum yapmış.

Şimdi benim kafa bir oraya gidiyor, bir buraya. Küçük şeyleri sevdiğimden de kafama yatmıştı bu mini muhabbeti, sonra kendimi avuttum, dostum elin büyük, küçük telefon sana gelmez. Git düz 12 bak. 12'nin de kullanıcı yorumları pek farklı değildi. Ama filtrelediğimde 4-5 tane bataryasına atıfta bulunan yorumları görünce iyice deliye döndüm. Evet arada 500 mAh fark var ama binleri verdikten sonra da bir zahmet 1 günü çıkart be kardeşim diyorum kendi kendime.

Apple fan boyları cihazları ve diğer markalar hakkında ne düşünüyor?​

2 kuzenimde de iPhone 7 var. Biliyorsunuz ki 1960 mAh bataryaya sahip. Ne zaman bize gelseler telefonlar prizlerde oluyor. Ya da gün içinde defalarca şarjda oluyor. Fakat benim "Android" telefonum cebimde, yanımda, masada oluyor. 3 tane Apple fan boyuna sordum, S 23 Ultra mı, iPhone 12 mi? Yine de iPhone dediler. Size bu örnekleri vermemin, sebebi Apple fan boyları onlara sunduğunuz alternatifi seçmezler onlar sadece "ELMA" sına bakarlar. Bilmiyorlar ki S 23'ü seçseler 2 tane iPhone 12 alacaklar. Ve hiç değilse bir kere deneseler Android'i o bataryaya hayran kalacaklar. Ama biliyorsunuz ki S 23'ün öne çıkan tek şeyi batarya değil. İşlemci, kamera vesaire. Kuzenlerimi bir kenara koyalım diğer Apple fanları ne düşünüyor? Kullandıkları Android telefonlar sadece Lenovo K6, S7, ASUS ZenFone 5, GM 5+ gibi modeller olup laf sallayan kişilerle karşı karşıyayız. Gelip size stabilite, yavaşlamama, güvenlik, kameranın çok iyi olmasından bahsederler. Ama kimse bataryanın 1 günü bile çıkarmadığından o kadar para verip neden 60 Hz ekran aldığından bahsetmez. Stabiliteymiş, güvenmiş, yavaşlamaymış kimse bundan bahsedemez 2016 yılında çıkan bir Android kullanıp IP11 fiyatına alacağınız 2020-22 de çıkan bir Android'le kıyaslanamaz, fiyat performans kıyaslamasında ise Apple zaten mağlubiyete uğrar. iPhone 11'den örnek verecek olursak 18.500 TL fiyatıyla IPS LCD ekran, 60 Hz, 3110 mAh batarya, 20W'lık şarj adaptörü gibi çöp ozelliklere sahip ama bu fiyata S23 alırsanız, bataryaniz 3700 işlemciniz 6 yerine 8 çekirdekli, AnTuTu V9 puanında 200k farkla Apple'ı geçen, DYNAMİC OLED ekran, 120 Hz ekran ve daha sayamadığım birçok özellikle iPhone 11'i darma dağın eder.

Başlıkla konu ne alaka? Asıl konuyu açma sebebim​

Başlık 11-12-12 mini arasından hangisi olacaktı, ama bir baslamisken böyle deli gibi yazdığım için Apple fan boyu incelemesi olacaktır.

Benim konuyu asıl açma sebebim, yaz tatilinde 2 ay köle gibi çalışıp hangi IPhone'u almalıyım? Adlı soru oldu. Ama şöyle geçmiş araştırmalarımı göz önünde bulundurarak aşırı sinirlendim ve 1 buçuk saattir bu konuyu yazıyorum. Yorum yapmadan da burayı okursanız mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle mini modellerinde birçok arkadaş bataryanın yeterli gelmediğinden dem vuruyor. Dolayısıyla mini modellerinden almanızı asla önermiyorum.

Iphone 11 hala kamera, işlemci ve batarya performansı ile oldukça iyi ancak büyük ihtimalle alacağı 1 veya 2 büyük güncelleme kaldı. Dolayısıyla bu kadar emek vereceğiniz bir ortamda bu cihazı almanızı önermem. Ayrıca ekranın IPS olması nedeniyle tam bir Iphone deneyimi yaşamayacaksınız.

Bu üç cihaz içerisinde en iyi tercih Iphone 12 olacaktır. Amoled ekran, güçlü işlemci ve Iphone 11'e göre bir güncelleme daha alacak olması ön plana çıkıyor. Hayırlısı olsun.

Ancak bütçenizi çok sarsacaksa Iphone 11 almanızı öneririm.

Öncelikle mini modellerinde birçok arkadaş bataryanın yeterli gelmediğinden dem vuruyor. Dolayısıyla mini modellerinden almanızı asla önermiyorum.

iPhone 11 hala kamera, işlemci ve batarya performansı ile oldukça iyi ancak büyük ihtimalle alacağı 1 veya 2 büyük güncelleme kaldı. Dolayısıyla bu kadar emek vereceğiniz bir ortamda bu cihazı almanızı önermem. Ayrıca ekranın IPS olması nedeniyle tam bir iPhone deneyimi yaşamayacaksınız.

Bu üç cihaz içerisinde en iyi tercih iPhone 12 olacaktır. AMOLED ekran, güçlü işlemci ve iPhone 11'e göre bir güncelleme daha alacak olması ön plana çıkıyor. Hayırlısı olsun.

Ancak bütçenizi çok sarsacaksa iPhone 11 almanızı öneririm.

Daha tam para belli değil parayı fulleyelim, ona göre bakarım. Sizce sıfır iPhone 11 mi 2. el IP12 mi her ne kadar özellikleri iyi olsa da başka birinin kullandığını kullanacağım bu koymaz zaten PC'nin de yarısı 2. el :D ama o jelatinini açıyorsun falan ilk kullanıcı deneyimi falan bilirsiniz. Hem pili daha fazla hem de %100 olarak gelecek

Şu an bende bu çöp var bundan geçersem ne gibi +larım olacak cevaplarsanız sevinirim saygılar

Batarya konusunda katılmıyorum. Apple yıllardan beri hep düşük kapasiteli batarya sunuyor ve günü çıkartıyorlar. 12 mAh olarak 11'in gerisinde ama kullanımda elbette 11'den çok daha iyi. Siz sadece mAh ile belli oluyor sanıyorsunuz ama öyle değil o iş. iPhone 7 ve 8 serisine kadar evet pil olarak kötüydü bunu herkes kabul ediyor. Lakin X, XR, XS gibi modeller bu algıyı kırdı ancak siz görmek istememişsiniz.

Yeni modelde işlemci başta olmak üzere birçok parçanın güç tüketimi düşüyor, ayrıca 11'in ekranı LCD, 12 ise OLED. Ekran olarak da 12 çok daha az güç tüketiyor. Doğal olarak pil performansı 11'in önünde oluyor. Bu yüzden pili küçültüp yerine yeni teknolojilerini getiriyorlar.

Apple fanboyları evet can sıkıcı ama sizin de aynı derecede Android fanboyluğunuz var gibi. Apple kullanıcılarının sorduğunuz soruya 12 seçerim deme sebepleri ekosistem. Siz elma sanıyorsunuz kötülemek için lakin değil. Apple ürünlerine bir kez alışan kolay kolay o sistemden kopmak istemiyor. O kadar stabil ve diğer ürünleri ile uyumlu ki onlarda haklı.

Ayrıca aynı zamanda alınan S9+ ve iPhone 8 cihaz var. Şu an S9+ Kasım kasım kasılırken, güncelleme desteği yıllar önce gitmesine ve kutudan çıktığı zamanki ne performans ne kamera kalitesi varken iPhone 8 daha yeni 16.5.1 sürümü güncellemesini aldı ve performans olarak çok bir kaybı yok. Bu tarz sebeplerden Apple ekosistemine giren kullanıcı bir daha çıkmak istemiyor. Evet Apple'ın eleştirilmesi gereken yönleri var ama siz en saçma yerlere değinip bir kesimi kötülemeye çalışmışsınız :)

Sorunuza gelirsek kesinlikle 12 almanızı öneririm o 3 model arasından.

Batarya konusunda katılmıyorum. Apple yıllardan beri hep düşük kapasiteli batarya sunuyor ve günü çıkartıyorlar. 12 mAh olarak 11'in gerisinde ama kullanımda elbette 11'den çok daha iyi. Siz sadece mAh ile belli oluyor sanıyorsunuz ama öyle değil o iş. iPhone 7 ve 8 serisine kadar evet pil olarak kötüydü bunu herkes kabul ediyor. Lakin X, XR, XS gibi modeller bu algıyı kırdı ancak siz görmek istememişsiniz.

Yeni modelde işlemci başta olmak üzere birçok parçanın güç tüketimi düşüyor, ayrıca 11'in ekranı LCD, 12 ise OLED. Ekran olarak da 12 çok daha az güç tüketiyor. Doğal olarak pil performansı 11'in önünde oluyor. Bu yüzden pili küçültüp yerine yeni teknolojilerini getiriyorlar.

Apple fanboyları evet can sıkıcı ama sizin de aynı derecede Android fanboyluğunuz var gibi. Apple kullanıcılarının sorduğunuz soruya 12 seçerim deme sebepleri ekosistem. Siz elma sanıyorsunuz kötülemek için lakin değil. Apple ürünlerine bir kez alışan kolay kolay o sistemden kopmak istemiyor. O kadar stabil ve diğer ürünleri ile uyumlu ki onlarda haklı.

Ayrıca aynı zamanda alınan S9+ ve iPhone 8 cihaz var. Şu an S9+ Kasım kasım kasılırken, güncelleme desteği yıllar önce gitmesine ve kutudan çıktığı zamanki ne performans ne kamera kalitesi varken iPhone 8 daha yeni 16.5.1 sürümü güncellemesini aldı ve performans olarak çok bir kaybı yok. Bu tarz sebeplerden Apple ekosistemine giren kullanıcı bir daha çıkmak istemiyor. Evet Apple'ın eleştirilmesi gereken yönleri var ama siz en saçma yerlere değinip bir kesimi kötülemeye çalışmışsınız :)

Sorunuza gelirsek kesinlikle 12 almanızı öneririm o 3 model arasından.

Merhaba öncelikle (benim konuya zaman ayirdigim gibi) sizde değerli zamaninizi ayırıp yazdığınız için teşekkür ederim.

Dediğiniz şeylere değindim zaten ben de bir arkadaş 2227 mAh ama normalden %30 daha iyi vs gibi bir şey demişti ek olarak ben mantık olarak bakarım orada da ben olsam ben de S23 alırdım kutusunu da acmazdim dandik bir telefonla devam ederdim piyasasından 5-10 k ya ilan açar satar IP12 mi alıyorum 13 mu alıyorum ona göre bakarım kullanma açısından demiyordum dost ben zaten herkese sınırsız düşünme fikir üretme hakkı sunuyorum soru sorarken de yoksa dediğim gibi sadelik zariflik hafiflikten zaten Apple önde ben bir tık sinirlendim çünkü en azından sizin gibi değerlendirmek yerine kargoyu, kızına aldığı ürünü vs değerlendiriyorlar bayağı bir sinirlenip yazdım bu kadar saat. Onun dışında dediklerinizi ben de milyon defa üstünden geçerek dedim zaten iPhone 11 LCD'dir 12 AMOLED'dir ama 11'in ekranı 12'den kötüdür diye ben de isterim tabii ki iPhone bir telefon alıp 5-10 yıl arkama bakmadan stabiliteyi, güzel fotoğraflar yakalamayi vs saçma yerlere degindigimi de düşünmüyorum dediğiniz gibi Android'i çok pohpohlamisim yazarken de fark ettim onu hiç katmayacaktim ama bu yorumlama kısmında gerçekten cahil cüheladan başka bir şey değiller diyorum bu mu bu mu diyor bunun tipi daha güzel 😃elbette tipe bakacağız ama iPhone 11 Pro Max IP12 miniden kat kat iyi vesselam.

giriş​

Arkadaşlar selam, öncelikle uzun araştırmalar sonucu şu yargıya vardım:
Apple fan boylarından ürün yorumu okunmuyor, cihazı herkes subjektif olarak ele alıyor ve bu durum bir zaman komiğime bir zaman da sinirime gidiyor.

telefondan beklentilerim​

Benim alacağım telefonda, hafiflik, sadelik ve kamera konusundan iyi olması önemli. Şu an da 5000 mAh bir telefon kullandığım için (3700'e aldım, bunu bu fiyata bırakın 30k ya bile yapan iPhone yok) bataryası da çok düşük olursa hayli gözüme çarpar ve hoşnut olmam.

iPhone 12-12 mini serüvenim ve Apple fan boyları​

Bir konunun altında 11 savunurken bir arkadaş gelip aklımı çeldi. Ve beni 12 mini alma taraftarı yaptı. Şöyle bir yorum genellemesi yapacak olursak 1200 yorumun 1160'ı "kargo çok hızlıydı, Apple muazzam, kamera efso, abi böyle bir şey yok, kızıma aldım çok beğendi.

Hani bir ürün alırken "kullanan kişiden" yorum almak, onun fikirlerini dinlemek daha doğru olur ya ama yok 29k verdikleri cihazı sırf para verdim,"ısırılmış elma" diye savunuyorlar. Nuh diyorlar peygamber demiyorlar.

Ben araştırmalarımı göz önünde bulundurursam yine forumda bu telefonlar hakkında bir konu okurken, bir arkadaşın "o 2227 mAh fakat %30 daha iyi ve iPhone 11 le neredeyse aynı" yorumunu okudum. Dedim tamam, mantıklı. Sonuçta Apple'dır, binlerce para döküyorsun. Dediği doğrudur. Fakat altında hemen başka bir arkadaş "alakası yok kardeşim 2227 batarya yazmışlarsa o değeri veriyor." gibi bir yorum yapmış.

Şimdi benim kafa bir oraya gidiyor, bir buraya. Küçük şeyleri sevdiğimden de kafama yatmıştı bu mini muhabbeti, sonra kendimi avuttum, dostum elin büyük, küçük telefon sana gelmez. Git düz 12 bak. 12'nin de kullanıcı yorumları pek farklı değildi. Ama filtrelediğimde 4-5 tane bataryasına atıfta bulunan yorumları görünce iyice deliye döndüm. Evet arada 500 mAh fark var ama binleri verdikten sonra da bir zahmet 1 günü çıkart be kardeşim diyorum kendi kendime.

Apple fan boyları cihazları ve diğer markalar hakkında ne düşünüyor?​

2 kuzenimde de iPhone 7 var. Biliyorsunuz ki 1960 mAh bataryaya sahip. Ne zaman bize gelseler telefonlar prizlerde oluyor. Ya da gün içinde defalarca şarjda oluyor. Fakat benim "Android" telefonum cebimde, yanımda, masada oluyor. 3 tane Apple fan boyuna sordum, s 23 Ultra mı, iPhone 12 mi? Yine de iPhone dediler. Size bu örnekleri vermemin, sebebi Apple fan boyları onlara sunduğunuz alternatifi seçmezler onlar sadece "elma" sına bakarlar. Bilmiyorlar ki s 23'ü seçseler 2 tane iPhone 12 alacaklar. Ve hiç değilse bir kere deneseler Android'i o bataryaya hayran kalacaklar. Ama biliyorsunuz ki s 23'ün öne çıkan tek şeyi batarya değil. İşlemci, kamera vesaire. Kuzenlerimi bir kenara koyalım diğer Apple fanları ne düşünüyor? Kullandıkları Android telefonlar sadece Lenovo k6, S7, ASUS ZenFone 5, GM 5+ gibi modeller olup laf sallayan kişilerle karşı karşıyayız. Gelip size stabilite, yavaşlamama, güvenlik, kameranın çok iyi olmasından bahsederler. Ama kimse bataryanın 1 günü bile çıkarmadığından o kadar para verip neden 60 Hz ekran aldığından bahsetmez. Stabiliteymiş, güvenmiş, yavaşlamaymış kimse bundan bahsedemez 2016 yılında çıkan bir Android kullanıp IP11 fiyatına alacağınız 2020-22 de çıkan bir Android'le kıyaslanamaz, fiyat performans kıyaslamasında ise Apple zaten mağlubiyete uğrar. iPhone 11'den örnek verecek olursak 18.500 TL fiyatıyla IPS LCD ekran, 60 Hz, 3110 mAh batarya, 20W'lık şarj adaptörü gibi çöp ozelliklere sahip ama bu fiyata S23 alırsanız, bataryaniz 3700 işlemciniz 6 yerine 8 çekirdekli, AnTuTu V9 puanında 200k farkla Apple'ı geçen, dynamic OLED ekran, 120 Hz ekran ve daha sayamadığım birçok özellikle iPhone 11'i darma dağın eder.

başlıkla konu ne alaka? Asıl konuyu açma sebebim​

başlık 11-12-12 mini arasından hangisi olacaktı, ama bir baslamisken böyle deli gibi yazdığım için Apple fan boyu incelemesi olacaktır.

Benim konuyu asıl açma sebebim, yaz tatilinde 2 ay köle gibi çalışıp hangi IPhone'u almalıyım? Adlı soru oldu. Ama şöyle geçmiş araştırmalarımı göz önünde bulundurarak aşırı sinirlendim ve 1 buçuk saattir bu konuyu yazıyorum. Yorum yapmadan da burayı okursanız mutlu olurum.

Mini modeller yoğun kullanımda günü ucu ucuna çıkartır ya da gün içinde takarsın. iPhone 11 en az 4 yıl performans konusunda üzmeyecek bir cihaz ama kaba tasarım, kazık fiyat gibi dezavantajlara sahip olmasından dolayı 0 olarak alınacak bir cihaz değil. Üçü arasında iPhone 12 en mantıklı tercih ama 12'ninde 0 fiyatı kazık olduğu için ikinci el 12 Pro'ya da 12 Pro Max almak bu cihazlara para vermekten bence daha mantıklı. Not: Benim bugün 30k TL param olsa S23 ya da S23 Plus yerine ikinci el iPhone 12 Pro Max alırdım. Bunun sebebi S23 ya da S23 Plus'ın kötü cihaz olmaları değil. İki cihazı teraziye koyduğunda 12 Pro Max'ten kalite olarak daha iyi cihazlar. İnsanlar akıllı telefon alırken sadece kaliteye bakmıyor. Servis, ikinci el, sosyal medya kalitesi, güncelleme gibi unsurlarda önemli. Ben güncelleme ve servis konusunda samsunga güvenmiyorum. Güvenen adam sadece kaliteye bakıyorsa tercihi zaten Samsung olmalı.

Mini modeller yoğun kullanımda günü ucu ucuna çıkartır ya da gün içinde takarsın. iPhone 11 en az 4 yıl performans konusunda üzmeyecek bir cihaz ama kaba tasarım, kazık fiyat gibi dezavantajlara sahip olmasından dolayı 0 olarak alınacak bir cihaz değil. Üçü arasında iPhone 12 en mantıklı tercih ama 12'ninde 0 fiyatı kazık olduğu için ikinci el 12 Pro'ya da 12 Pro Max almak bu cihazlara para vermekten bence daha mantıklı. Not: Benim bugün 30k TL param olsa S23 ya da S23 Plus yerine ikinci el iPhone 12 Pro Max alırdım. Bunun sebebi S23 ya da S23 Plus'ın kötü cihaz olmaları değil. İki cihazı teraziye koyduğunda 12 Pro Max'ten kalite olarak daha iyi. İnsanlar akıllı telefon alırken sadece kaliteye bakmıyor. Servis, ikinci el, sosyal medya kalitesi, güncelleme gibi unsurlarda önemli. Ben güncelleme ve servis konusunda samsunga güvenmiyorum. Güvenen adam sadece kaliteye bakıyorsa tercihi zaten Samsung olmalı.

Hocam benim de S23'ü seçme nedenim özellikleri falan değil orada sadece güzelleme yaptım satıp 11-12'ye geçerim Pro karla işim yok profesyonel resim çekme vs gibi işlerle uğraşmayacsgim için ek olarak görüntüsü Pro Max olmayan modellerin gözüme daha güzel geldiği için o modelleri sanırım kullanmam.

Hocam benim de S23'ü seçme nedenim özellikleri falan değil orada sadece güzelleme yaptım satıp 11-12'ye geçerim Pro karla işim yok profesyonel resim çekme vs gibi işlerle uğraşmayacsgim için ek olarak görüntüsü Pro Max olmayan modellerin gözüme daha güzel geldiği için o modelleri sanırım kullanmam.

İkinci el temiz kullanılmış 12 almaya çalış. 12 her türlü işini görür.

İkinci el temiz kullanılmış 12 almaya çalış. 12 her türlü işini görür.
İlk defa Apple bir cihaz alacağım için bu tt dir i cloud dur cihazın IMEI sıdir değişen parçadır tek tek kendim kontrol etmektense daha sağlıklı bir yöntemi var mı Apple dan seri numarası falan yazsam cihazım tüm özellikleri çıkması gibi bir durum söz konusu mu?

Merhaba öncelikle (benim konuya zaman ayirdigim gibi) sizde değerli zamaninizi ayırıp yazdığınız için teşekkür ederim.

Dediğiniz şeylere değindim zaten ben de bir arkadaş 2227 mAh ama normalden %30 daha iyi vs gibi bir şey demişti ek olarak ben mantık olarak bakarım orada da ben olsam ben de S23 alırdım kutusunu da acmazdim dandik bir telefonla devam ederdim piyasasından 5-10 k ya ilan açar satar IP12 mi alıyorum 13 mu alıyorum ona göre bakarım kullanma açısından demiyordum dost ben zaten herkese sınırsız düşünme fikir üretme hakkı sunuyorum soru sorarken de yoksa dediğim gibi sadelik zariflik hafiflikten zaten Apple önde ben bir tık sinirlendim çünkü en azından sizin gibi değerlendirmek yerine kargoyu, kızına aldığı ürünü vs değerlendiriyorlar bayağı bir sinirlenip yazdım bu kadar saat. Onun dışında dediklerinizi ben de milyon defa üstünden geçerek dedim zaten iPhone 11 LCD'dir 12 AMOLED'dir ama 11'in ekranı 12'den kötüdür diye ben de isterim tabii ki iPhone bir telefon alıp 5-10 yıl arkama bakmadan stabiliteyi, güzel fotoğraflar yakalamayi vs saçma yerlere degindigimi de düşünmüyorum dediğiniz gibi Android'i çok pohpohlamisim yazarken de fark ettim onu hiç katmayacaktim ama bu yorumlama kısmında gerçekten cahil cüheladan başka bir şey değiller diyorum bu mu bu mu diyor bunun tipi daha güzel 😃elbette tipe bakacağız ama iPhone 11 Pro Max IP12 miniden kat kat iyi vesselam.

3700'e 5000 mAh telefon aldım dediğiniz için saçma demiştim. Çünkü 2815 mAh sağlıklı bir 12 pili sizin cihazınızdan daha çok ekran süresi verecek büyük bir ihtimalle. Aynı durumu bizzat yaşadığım için söylüyorum.

3500 mAh kapasiteli S9+'ı ben almıştım, kardeşim 8 almıştı 1 yıl sonra cihazları değiştirdiğimizde iPhone 8, 1821 mAh bataryaya sahip olmasına rağmen aynı kullanımda akşam 7 8 gibi pili biterken S9+ akşamı göremeden saat 17 gibi mutlaka bir priz istiyordu. O açıdan dedim mAh çok takılmayın Apple ürünlerinde diye. Gerek donanımın optimizesi gerekse yazılımı gayet başarılı olduğu için yüksek kapasiteye ihtiyaç duymuyorlar. Ha yüksek kapasite olsa kötü mü olurdu hayır çok daha iyi olurdu lakin şu anda da yeterli yani.

Geri
Yukarı