iPhone 11 vs iPhone 12 vs 12 Mini

Batarya olarak da iPhone 12 daha iyi.

12 mini de dahil.
Kağıt ustundeki değerlerle bir alakası yoktur yane.

Şimdi Android'e hakimim genelde bataryası fazla olan iyidir bende dandik bir telefon var 5000 batarya var gerçekten de yansıtıyor yane hard kullanımlarda 1 günü çıkarmıyor (ful+ful elimde olduğu zaman, oyun, sosyal medya vs) ama bayağı da iş görüyor. Ama nasıl kulakliklarda da benim sahip olduğum Lenovo kulakligim da 50 mm ses sürücülerine sahip Game Power Medusa da 50 mm ses sürücülerine sahip ama meduasanin ses ve baş kalitesi apayrı beli onun gibidir Apple'ın olayı.

Iphone 12 diye net bir cevap vermek bence yanlış. Bütçe sarsılmıyorsa tabii ki 12 tercih edilmeli fakat arada en az 8 bin TL farktan bahsediyoruz. Iphone 11 şu an günlük kullanıma çok uygun bir telefon. Şahsen 1.5 yıldır 11 kullanıyorum değiştirme ihtiyacı hissetmedim bundan önce AMOLED ekranlı bir Samsung cihaz kullanıyordum dedikleri kadar IPS ekran günlük kullanımda gözüme de batmadı. Almadan önce bu güruh bana tereddüt ettirmişti. 😁

Iphone 12 diye net bir cevap vermek bence yanlış. Bütçe sarsılmıyorsa tabii ki 12 tercih edilmeli fakat arada en az 8 bin TL farktan bahsediyoruz. Iphone 11 şu an günlük kullanıma çok uygun bir telefon. Şahsen 1.5 yıldır 11 kullanıyorum değiştirme ihtiyacı hissetmedim bundan önce AMOLED ekranlı bir Samsung cihaz kullanıyordum dedikleri kadar IPS ekran günlük kullanımda gözüme de batmadı. Almadan önce bu güruh bana tereddüt ettirmişti. 😁
Hocam şimdi şöyle 1 yıl önceliyle günümüz piyasası bir değil 2 yıl 3 yıl önceki ile ise hiç hiç değil o yüzden ben eğer 11 alırsam sıfır alma ihtimalim çok yüksek direkt yapıştırır geçerim diğer arkadaşlara da yazdığım gibi %100 batarya ilk sahibi olacağım vs ama iPhone 12 ya da mini yi 2. El alacağım özellikleri çok iyi olsa da belki abimlerlen (kuzenlerimde) gideriz vs ama ne bileyim dolandirilmak var işin ucunda onu geçtim adı üstünde 2. El onu da geçtim pili 100 telefon almak var 85 almak var çok ikilemde kalıyorum.

Şimdi Android'e hakimim genelde bataryası fazla olan iyidir bende dandik bir telefon var 5000 batarya var gerçekten de yansıtıyor yane hard kullanımlarda 1 günü çıkarmıyor (ful+ful elimde olduğu zaman, oyun, sosyal medya vs) ama bayağı da iş görüyor. Ama nasıl kulakliklarda da benim sahip olduğum Lenovo kulakligim da 50 mm ses sürücülerine sahip Game Power Medusa da 50 mm ses sürücülerine sahip ama meduasanin ses ve baş kalitesi apayrı beli onun gibidir Apple'ın olayı.
Evet. iPhone 12 serisi dururken 11 almanın bir mantığı yok.

Bence 11 çok pahalı o kadar para vermişken hazır zam gelecekken 12 miniden aşağı alma 12 ile 13 mini arasındada 3 4 lira fark var galiba ben olsam mini kullabiliyorsam 13mini alırdım ama aralarından en iyisi 12 ama gene miniden sıkılırsan küçük falan gelirse deneyip al.

Bence 11 çok pahalı o kadar para vermişken hazır zam gelecekken 12 miniden aşağı alma 12 ile 13 mini arasındada 3 4 lira fark var galiba ben olsam mini kullabiliyorsam 13mini alırdım ama aralarından en iyisi 12 ama gene miniden sıkılırsan küçük falan gelirse deneyip al.
Çevremde kimse iPhone kullanmıyor 7-8 den başka 11 0 12 2. El alacağım ben alasiya zam gelirse de 11 de kalacağım yapacak bir şey yok.

Çevremde kimse iPhone kullanmıyor 7-8 den başka 11 0 12 2. El alacağım ben alasiya zam gelirse de 11 de kalacağım yapacak bir şey yok.
Çevremde kimse kullanmıyor dememin sebebi hani demişsiniz ya deneyip al öyle bir şansım yok alırım beğenmezsem satarım. Şu an kullandığım Android'i satma taraftarı değilim ne olur nolmaz köşede duran iş görüyor zaten şu an.

Çevremde kimse kullanmıyor dememin sebebi hani demişsiniz ya deneyip al öyle bir şansım yok alırım beğenmezsem satarım. Şu an kullandığım Android'i satma taraftarı değilim ne olur nolmaz köşede duran iş görüyor zaten şu an.
Sıfır 11 zaten almaya değmez. İkinci el iPhone 12/ 12 mini al geç.

Evet. iPhone 12 serisi dururken 11 almanın bir mantığı yok.
11 ile 12 arasında 12de ekranın OLED olması ve işlemcinin bir tık daha iyi olması dışında bir fark yok. Ki o işlemcinin günlük kullanıcıya etkisi nedir şüpheli. 😁 Klasik Apple göz boyaması. Neye dayanarak 11 almanın bir mantığı yok diyosun anlamıyorum hâlâ. Bütçeye göre IOS tercih edecekseniz hâlâ daha 11 alınır.

Öncelikle mini modellerinde birçok arkadaş bataryanın yeterli gelmediğinden dem vuruyor. Dolayısıyla mini modellerinden almanızı asla önermiyorum.

Iphone 11 hala kamera, işlemci ve batarya performansı ile oldukça iyi ancak büyük ihtimalle alacağı 1 veya 2 büyük güncelleme kaldı. Dolayısıyla bu kadar emek vereceğiniz bir ortamda bu cihazı almanızı önermem. Ayrıca ekranın IPS olması nedeniyle tam bir Iphone deneyimi yaşamayacaksınız.

Bu üç cihaz içerisinde en iyi tercih Iphone 12 olacaktır. Amoled ekran, güçlü işlemci ve Iphone 11'e göre bir güncelleme daha alacak olması ön plana çıkıyor. Hayırlısı olsun.

Ancak bütçenizi çok sarsacaksa Iphone 11 almanızı öneririm.
İPhone 11 sadece İPS de değil aynı zamanda 720p ekrana sahip. Giriş seviye telefonlar dışında 1080p altı kalmadı artık. Ki İPhone 12 1080p de değil 1080p ile 2K arası bir ekrana sahip, yani daha da avantajlı kalıyor.
Diğer batarya vs. konular da doğru. Ama arada 1 yanlış var: İPhone 12 AMOLED değil, OLED ekrana sahip. Bunu da düzelteyim. İkisi kalite olarak yakın ekranlar fakat aynı değiller. Birbirlerini geçtikleri farklı konular var.

Ekstradan S23 bakabilirsiniz. İyi modeldir, S22 serisi gibi sorunlu değildir. Batarya konusunda İPhone 12 ile ne kadar bir fark olur bilmiyorum ama İPhone 12 Mini'den iyi 11 ile de aşağı yukarı aynı saati verebilir(o da İPhone 11'in 720p ekrana sahip olmasının da etkisi ile) ve artı yanlarıyla bunu karşılar diye düşünüyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı