iPhone 11 vs iPhone 12

SemXhy_

Centipat
Öncelikle herkese merhabalar.

Yaklaşık 5 senedir iPhone kullanan biri olarak şu sıralar telefonumu değiştirmeyi düşünüyordum ve kullandığım telefondan bayağı memnun olduğumdan dolayıdır ki geçeceğim telefonunda iPhone olmasını istiyorum ancak bugün sonlanan Apple Event'inden sonra yeni nesil IPhone'lerin tanıtımı ertelenmiş oldu. Benim de kafamda soru işaretleri oluştu acaba 12 için beklemeli miyim yoksa 11 almak mantıklı mı veyahut 12'den sonra 11'lerde bir ucuzlama olur mu?
Ben pek böyle olacağını düşünmüyorum çünkü daha yeni zam yapıldı dolar kuru zaten belli vergilerle birlikte yeni iPhone 9000+ geleceğine artık herkes emindir herhalde böylelikle 11 ile XR arasındaki fark nasılsa 12 ile 11 arasındaki farkta aynı olacak gibi duruyor yani 11'lerde bir indirime gidilmeyeceği kanaatindeyim.

Kısaca özetleyecek olursak bugün ertelenen iPhone 12'nin tanıtımından sonra hala 12 için beklemeli miyim yoksa 11 alınır mı?

4 yıldır iPhone kullanan birisi olarak söylüyorum o kadar yüksek fiyatlarda telefon alınmasını kendi açımdan saçma buluyorum tabii isteyen istediğini alır. Ona vereceğiniz parayla yatırım yapın daha karlıdır :D

Arasında aman aman fark olacağını sanmıyorum. En fazla kamera geliştirmesi, batarya ve bir tık işlemci geliştirmesi olur. Benim düşünceme göre 11 alınır. 12 çıktığında fiyatlarında çok fazla düşeceğini sanmıyorum. Düşecek olsa bile döviz kuru ile yeni bu seviyelerde kalır.
iPhone 6 aldığım gün, iPhone 6S 3.000 TL civarıydı şu an hala 3.000 TL civarı. Üzerinden 3 sene geçti.

Bence bekleyin. Fiyat yüksek olacak ama 11 ucuzlar en azından. Yeni zam geldi ama zamanında XR'da da aynısı oldu. Telefona zam geldi kısa süre sonra 11'ler duyulunca eski fiyatına düşmüştü.

Yaklaşık 5 senedir iPhone kullanan biri olarak şu sıralar telefonumu değiştirmeyi düşünüyordum ve kullandığım telefondan bayağı memnun olduğumdan dolayıdır ki geçeceğim telefonunda iPhone olmasını istiyorum ancak bugün sonlanan Apple Event'inden sonra yeni nesil IPhone'lerin tanıtımı ertelenmiş oldu. Benim de kafamda soru işaretleri oluştu acaba 12 için beklemeli miyim yoksa 11 almak mantıklı mı veyahut 12'den sonra 11'lerde bir ucuzlama olur mu?
Ben pek böyle olacağını düşünmüyorum çünkü daha yeni zam yapıldı dolar kuru zaten belli vergilerle birlikte yeni iPhone 9000+ geleceğine artık herkes emindir herhalde böylelikle 11 ile XR arasındaki fark nasılsa 12 ile 11 arasındaki farkta aynı olacak gibi duruyor yani 11'lerde bir indirime gidilmeyeceği kanaatindeyim.

Kısaca özetleyecek olursak bugün ertelenen iPhone 12'nin tanıtımından sonra hala 12 için beklemeli miyim yoksa 11 alınır mı?
Bende sizin gibi yıllardır iphone kullanan biriyim. Ve o fiyata telefon almak tamamen israf. İyice araştırdığımda gördüm ki 3000₺’lik telefonlar bile iphonedan kat kat iyi.
Bu arada iphone 8 kullanıcısıyım.

Ben bir İPhone kullanıcısıyım. Memnunum fakat bir daha telefon alma hakkım olsa tercihimi Huawei olarak kullanmak isterdim çünkü kaliteli ve ucuz bir marka.

Yeni konular

Geri
Yukarı