iPhone 11 vs iPhone SE 3

Zerolite

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Dostlar selam, 2 seçenek arasında kaldım. Ve 1500 TL daha ucuz olduğu için iPhone 11 almayı düşünüyorum ancak iPhone 11'de kafama takılan 3 soru var.

• Güncelleme desteği ne zaman bitecek? Buna ek olarak uygulama indirme desteği ne zaman bitecek.
  • İşlemci bakımından ileride sorun yaratır mı? A13
  • Ekran kalitesi söylenildiği gibi çok sırıtıyor mu?

Aynı şekilde SE 3 içinde endişelerim var. Tasarım, küçük ekran, pil ömrü, kamera performansı vb.
Sizden ricam en mantıklı tercihte bana yol göstermeniz. Tercihim sıfır almak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostlar selam, 2 seçenek arasında kaldım. Ve 1500 TL daha ucuz olduğu için iPhone 11 almayı düşünüyorum ancak iPhone 11'de kafama takılan 3 soru var.

• Güncelleme desteği ne zaman bitecek? Buna ek olarak uygulama indirme desteği ne zaman bitecek.

Aynı şekilde SE 3 içinde endişelerim var. Tasarım, küçük ekran, pil ömrü, kamera performansı vb.
sizden ricam en mantıklı tercihte bana yol göstermeniz. Tercihim sıfır almak.

İkisi arasında iPhone 11 almanı tavsiye ederim. 11 iOS 17 ile iOS 18'i alacak. iOS 18 büyük ihtimalle son alacağı güncelleme olacak. Uygulama desteği genelde 3 yıl. Bugün 11 aldığın zaman seni 4-5 yıl götürür.

İş tasarımda bitiyor, eğer SE3'ün tasarımını kabullenebilirsen tartışmaya kapalı bir biçimde SE3 daha mantıklı, 11'e göre minimum 3 yıl garanti yazılım desteği sunuyor. Ayrıca iPhone 11 kullanmış birisi olarak söylüyorum, kesinlikle 5 yıl boyunca götürmez. 2-3 yıl daha gideri var sonrasında günümüz için hemen hemen her alanda yetersiz gelmeye başlar.

Eğer Apple ekosistemine sahip değilsen 2 üründe mantıksız.

SE 3 donanımsal olarak kat kat daha güçlü. Fakat küçük ve orta tuşu var. Eğer bunu kabullenirsen al. Geçen yıl ben kabullenirim deyip kendimi kandırmıştım. Sonra geri 11'e dönmüştüm. Şimdi 14 Pro Max kullanıyorum. Demem o ki SEnin hiçbir cihazı alınmaz gibi be.

Sizden ricam en mantıklı tercihte bana yol göstermeniz. Tercihim sıfır almak.

Mağazaya gidip ekranlarına bak, eğer iPhone SE 3'ün ekran boyutu sıkıntı değil ise iPhone SE 3 tartışmasız daha iyi, ama eğer iPhone 11 almak istersen:

• Güncelleme desteği 2 yıl sonra bitecek, 3-4 yıl civarı güvenlik güncellemeleri alacak.
• A13 ileride sorun yaratır ancak daha 3-4 yıl sorunsuz kullanılabilecek bir işlemci.
• Ekranının LCD olması geceleri rahatsız ediyor, ancak piksel yoğunluğu olarak vs. İyi, yani çok rahatsız eden bir ekran değil.
Bu arada eğer iPhone 11 ile iPhone SE 3'ü karşılaştırmak istersen:

SE 3 donanımsal olarak kat kat daha güçlü. Fakat küçük ve orta tuşu var. Eğer bunu kabullenirsen al. Geçen yıl ben kabullenirim deyip kendimi kandırmıştım. Sonra geri 11'e dönmüştüm. Şimdi 14 Pro Max kullanıyorum. Demem o ki senin hiçbir cihazı alınmaz gibi be.

Tuş ve tasarımı şu anlık sorun etmesemde uzun kullanımda sorun olabilecek diye düşünüyorum hocam.

Mağazaya gidip ekranlarına bak, eğer iPhone SE 3'ün ekran boyutu sıkıntı değil ise iPhone SE 3 tartışmasız daha iyi, ama eğer iPhone 11 almak istersen:

• Güncelleme desteği 2 yıl sonra bitecek, 3-4 yıl civarı güvenlik güncellemeleri alacak.
• A13 ileride sorun yaratır ancak daha 3-4 yıl sorunsuz kullanılabilecek bir işlemci.
• Ekranının LCD olması geceleri rahatsız ediyor, ancak piksel yoğunluğu olarak vs. iyi, yani çok rahatsız eden bir ekran değil.
Bu arada eğer iPhone 11 ile iPhone SE 3'ü karşılaştırmak istersen:

Teşekkürler hocam bunları biliyorum o yüzden bir fikir edinmek istiyorum arada kaldım açıkçası. Uygulama desteği kesilene kadar kullanma taraftarıyım ama güncelleştirme olayı benim de kafamda soru işareti, ama dediğim gibi SE'de şu anlık tasarım olarak sorun yapmasamda 1 yıl sonra sıkılma ihtimalim yüksek.

İş tasarımda bitiyor, eğer SE3'ün tasarımını kabullenebilirsen tartışmaya kapalı bir biçimde SE3 daha mantıklı, 11'e göre minimum 3 yıl garanti yazılım desteği sunuyor. Ayrıca iPhone 11 kullanmış birisi olarak söylüyorum, kesinlikle 5 yıl boyunca götürmez. 2-3 yıl daha gideri var sonrasında günümüz için hemen hemen her alanda yetersiz gelmeye başlar.

Eğer Apple ekosistemine sahip değilsen 2 üründe mantıksız.

Tasarımı kabul ediyordum bu zamana kadar iPhone 11 ile aynı fiyat bandında geziyordu ancak şimdi hem daha pahalı olup hem de bir sürü şeyden feragat edince biraz sıkıntı oluyor. Tek artı yanı işlemci ve güncelleştirme desteği.

Teşekkürler hocam bunları biliyorum o yüzden bir fikir edinmek istiyorum arada kaldım açıkçası. Uygulama desteği kesilene kadar kullanma taraftarıyım ama güncelleştirme olayı benim de kafamda soru işareti, ama dediğim gibi SE'de şu anlık tasarım olarak sorun yapmasamda 1 yıl sonra sıkılma ihtimalim yüksek.

Hocam eğer tasarımından sıkılırsanız aldığınızın aynı veya hemen hemen aynı fiyatına satıp yeni telefon alırsınız hocam.

Hocam eğer tasarımından sıkılırsanız aldığınızın aynı veya hemen hemen aynı fiyatına satıp yeni telefon alırsınız hocam.

İşte bir yandan bu da kafamı karıştıyor, iPhone 11 alırsam 2 sene sonra satma imkanım pek olmayacak. Ama SE 3 güncel olduğu için satabilirim diye düşünüyorum.

İşte bir yandan bu da kafamı karıştıyor, iPhone 11 alırsam 2 sene sonra satma imkanım pek olmayacak. Ama SE 3 güncel olduğu için satabilirim diye düşünüyorum.

İkinci el önemli ise SE 3 al geç. iPhone 11 2 yıl sonra güncelleme desteğini kaybedeceği için ikinci elde ciddi değer kaybına uğrayacak.

Son düzenleme:
SE 3, 4.7 inç boyut ekran ama iPhone 11, 6.1 inç boyut ekrana sahip. İkisi de ekran kalitesi olarak tatmin etmeyecektir. İşlemci konusunda pek bir fark yaşamazsın ama sonuçta A15 Bionic daha güncel ve daha iyi ama özellikle batarya konusunda iPhone 11 daha memnun edecektir, batarya konusunda aralarında fark var. Güncellik açısından SE 3 daha mantıklı. Benim önerim zorunlu değilse S21 FE 5G alman çünkü batarya ve ekran konularında büyük farklar var, 12 dengi bir cihaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı