iPhone 11 vs S21 FE

Malzeme ve parça neredeyse aynı anlamları içeriyor. Parça demek sadece donanım demek değil ki? Neyse uzatmaya gerek yok XS her türlü 11'den daha kaliteli bir cihaz. Ayrıca sadece ekran bile yeterli sebep bu devirde 720+ ekranlı telefon alınmaz.
Parça kalitesinin hiçbir yerde kullanıldığını görmedim. Parçanın sadece donanım olduğunu da kastetmedim...

Arkadaşlar öncelikle merhaba yeni bir cihaz alacağım S21 FE ile iPhone 11 arasında kaldım.
S21 FE de tereddütte kaldığım konular;
Eski samsun kamerasi gibi halen bulanık ve kötü mü sosyal meydayaya attığımızda kalite düşüyor mu? Çekim yapıldıktan sonra xamio cihazlar gibi sulu boya gibi gösterme var mı?
Donma kasma yapıyor mu 1 yıl veya 6 ay sonra.
2.el iPhone 11 de tereddütte kaldığım konular.
2.el alınır mı? 2.el iPhone kullanıcıları düzgün kullanmadığım için tercih etmiyorum ( sifiri 16k olduğu için 2.el bakmak zorunda kaldım)
Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Sosyal medya ağırlıklı kullanım varsa 11 almanı tavsiye ederim. 11'in iki tane kusuru var: 1-IPS panelden dolayı ekranın bazı uygulamalarda çok pil tüketmesi 2-yan çerçevelerin kalın olması 11'in ekranı bazılarının iddia ettiği gibi kötü bir ekran değil. Günümüz için fazlası ile yeterli bir ekran. Batarya konusundada 11'in bataryası son sürümlerde biraz toparladı. Ben geçen sene ikinci el SE 2020 aldım. Halada kullanıyorum. Cihazdan yana sorun yaşamıyorum. İkinci el temiz kullanılmış 11 alınabilir.

Malzeme ve parça neredeyse aynı anlamları içeriyor. Parça demek sadece donanım demek değil ki? Neyse uzatmaya gerek yok XS her türlü 11'den daha kaliteli bir cihaz. Ayrıca sadece ekran bile yeterli sebep bu devirde 720+ ekranlı telefon alınmaz.

XS 11'den daha iyi bir cihaz? 😁😁😁 çok övdüğün XS in kamerasında Ultra geniş açı lens var mı? Gece modu var mı? Ön kamerada 4K video çekim var mı? Çok övdüğün XS te 11'deki gibi üst düzey bir stereo hoparlör var mı? XS te 120Hz dokunmatik hızı var mı? XS in bataryası 11 kadar gidiyor mu? XS arka kamera 4K videoyu 11 kadar stabil çekebiliyor mu? XS oyunlarda yüksek grafiklerde 11 gibi çok iyi performans sunuyor mu? Akıllı telefon sadece ekrandan ibaret değil. Kaldı ki 11'in ekranı günümüz için fazlası ile yeterli. Şu yazdığın saçma yoruma sadece gülüyorum.😁😁😁

XS 11'den daha iyi bir cihaz? 😁😁😁 çok övdüğün XS in kamerasında Ultra geniş açı lens var mı? Gece modu var mı? Ön kamerada 4K video çekim var mı? Çok övdüğün XS te 11'deki gibi üst düzey bir stereo hoparlör var mı? XS te 120Hz dokunmatik hızı var mı? XS in bataryası 11 kadar gidiyor mu? XS arka kamera 4K videoyu 11 kadar stabil çekebiliyor mu? XS oyunlarda yüksek grafiklerde 11 gibi çok iyi performans sunuyor mu? Akıllı telefon sadece ekrandan ibaret değil. Kaldı ki 11'in ekranı günümüz için fazlası ile yeterli. Şu yazdığın saçma yoruma sadece gülüyorum.😁😁😁
Sonunda doğru konuşan birisi. Komikler gerçekten.

S21 FE, fakat Exynos işlemcisi bulunuyor cihazda ki snapdragona göre kat kat daha ısınıyor ve daha az performans veriyor (Türkiye'ye satılan model hakkında konuşuyorum) lakin Amerika versiyon bir S21 FE getirtebilirseniz mükemmel bir seçim olacaktır.
+ Olarak Samsung'da artık üst seğment cihazları sosyal medya için ağırlıklı olarak optimize ediyor bir kuşkunuz kalmasın.
iPhone 11'e gelecek olursak cihaz biraz eski bana göre kalın çerçeveli oluşu, IPS ve HD Ekran'a sahip oluşu eğer illahada iPhone diyorsanız XS'e yönelmenizi tercih ederim ya da 12 bir cihaz almanızı.

iPhone 11' 60Hz.
Kamera konusuna gelecek olursak her iki cihazda kullanıcıyı üzmez diye düşünüyorum.
& Ekranı insanı sinir edebilir en dandik Redmi 9'dan geçse diye düşünüyorum ki onda bile FHD ekran var bence saçma.

S21 FE, fakat Exynos işlemcisi bulunuyor cihazda ki snapdragona göre kat kat daha ısınıyor ve daha az performans veriyor (Türkiye'ye satılan model hakkında konuşuyorum) lakin Amerika versiyon bir S21 FE getirtebilirseniz mükemmel bir seçim olacaktır.

+ Olarak Samsung'da artık üst seğment cihazları sosyal medya için ağırlıklı olarak optimize ediyor bir kuşkunuz kalmasın.

iPhone 11'e gelecek olursak cihaz biraz eski bana göre kalın çerçeveli oluşu, IPS ve HD Ekran'a sahip oluşu eğer illahada iPhone diyorsanız XS'e yönelmenizi tercih ederim ya da 12 bir cihaz almanızı.

iPhone 11' 60Hz.
1- telefon sadece ekran demek değil.
2- 11 in ekranı kötü değil. Sadece mükemmel değil S21 FE gibi.
3- Arkadaş dokunmatik hızından bahsetmiş 120Hz.

iPhone 11' 60Hz.

11'in ekran hızı 60Hz dokunmatik hızı 120Hz. XS in ekran hızı 60Hz dokunmatik hızı 90Hz. Benim bahsettiğim dokunmatik hızı.

Direkt atlamışım'da çok hayati bir şey olduğunu sanmıyorum.

Dokunmatik hızı cihazın uygulama hızını ve uygulamalarda verdiği tepkiyi etkiler. 11 XS'den daha hızlı ve uygulamalarda biraz daha akıcı. Forumlarda 11'in XS'ten daha hızlı ve daha akıcı olduğunu belirten insanlar var.

Geri
Yukarı