iPhone 11 vs Xiaomi 12 Lite

Mi 12 Lite için pek olumlu düşüncelerim yok ama bu devirde i 11 de alınmaz bence ya. 12 almaya çalışın derim illa iPhone istiyorsanız. Android istiyorsanız da A54 gibi modeller daha alınabilir duruyor bana göre.

iPhone 11 2 yıl sonra güncelleme almayacak bu da direk cihazın kullanım ömrünü etkiliyor ama Android telefonlar öyle değil Bootloader kilidini açıp sürüm yükseltmesi yapabilirsin 6 yıllık MI 6 cihazımda Android 13 var 😉
Mi 6'da Android 13 iyi çalışıyor mu? Ve bunun için önerdiğiniz video veya makale var mı anlatan? BL kilidi açık herhalde bende, EU ROM yüklü çünkü.

iPhone 11 2 yıl sonra güncelleme almayacak bu da direk cihazın kullanım ömrünü etkiliyor ama Android telefonlar öyle değil Bootloader kilidini açıp sürüm yükseltmesi yapabilirsin 6 yıllık mı 6 cihazımda Android 13 var 😉

Bende 2000 model bilgisayarıma kilit açarak Windows 11 yükledim on numara gözüküyor. La havle ya :D

Hazırda kullandığım iPhone 7 model telefonumun bozulmuş ve eski olması durumundan telefon değiştirmeyi düşünüyorum. Azerbaycan'da yaşıyorum. Ama genel bir tavsiye almak istiyorum. iPhone 11 64 GB modelini 1000-1100 manat arası bulup sıfır alabilirim ama Xiaomi 12 Lite modelini 700-800 manat bandında bulup alabilirim. Fakat kararsız kaldım. Bir yandan iPhone 11 gittikçe eskimeye başladı. iOS 18'den sonra büyük ihtimalle güncelleme almayacak ve ekran donanımı dalga geçer bir şekilde IPS LCD 60 Hz gibi. İşlemcisine kamerasına söz olamaz ama ekran donanımı tatmin etmiyor, bir yandan Xiaomi 12 Lite orta güzel işlemcisi var. Çok oyun oynamıyorum ama eserse oynayıp siliyorum, güzel ekran donanımı var. AMOLED 120 Hz kamerasıda fena değil. Aynı zamanda çok da fotoğraf çekmiyorum. Sadece ara ara, şimdi kararsız kaldım. Fikir almak istiyorum sizlerden. Kısacası iPhone 11 mi Xiaomi 12 Lite mı?
Hazırda kullandığım iPhone 7 model telefonumun bozulmuş ve eski olması durumundan telefon değiştirmeyi düşünüyorum. Azerbaycan'da yaşıyorum. Ama genel bir tavsiye almak istiyorum. iPhone 11 64 GB modelini 1000-1100 manat arası bulup sıfır alabilirim ama Xiaomi 12 Lite modelini 700-800 manat bandında bulup alabilirim. Fakat kararsız kaldım. Bir yandan iPhone 11 gittikçe eskimeye başladı. iOS 18'den sonra büyük ihtimalle güncelleme almayacak ve ekran donanımı dalga geçer bir şekilde IPS LCD 60 Hz gibi. İşlemcisine kamerasına söz olamaz ama ekran donanımı tatmin etmiyor, bir yandan Xiaomi 12 Lite orta güzel işlemcisi var. Çok oyun oynamıyorum ama eserse oynayıp siliyorum, güzel ekran donanımı var. AMOLED 120 Hz kamerasıda fena değil. Aynı zamanda çok da fotoğraf çekmiyorum. Sadece ara ara, şimdi kararsız kaldım. Fikir almak istiyorum sizlerden. Kısacası iPhone 11 mi Xiaomi 12 Lite mı?
İkinci el iPhone 12, 12 mini, 11 Pro serisi almanı öneririm.

Bende 2000 model bilgisayarıma kilit açarak Windows 11 yükledim on numara gözüküyor. La havle ya :D

Öyle değil ama işlemcisi hala güçlü olduğu için sorunsuz sıkıntısız Android 13 deneyimi yaşatıyor.

Mi 12 Lite için pek olumlu düşüncelerim yok ama bu devirde i 11 de alınmaz bence ya. 12 almaya çalışın derim illa iPhone istiyorsanız. Android istiyorsanız da A54 gibi modeller daha alınabilir duruyor bana göre.

Mi 6'da Android 13 iyi çalışıyor mu? Ve bunun için önerdiğiniz video veya makale var mı anlatan? Bl kilidi açık herhalde bende, EU ROM yüklü çünkü.

İlk başta MI 6 için resmi TWRP yükleyin sonra format data yapın sonra 4 wipe yapın ROM'u flashlayın GApps paketini yükleyin isteğe bağlı Magisk flashlayın. Yükleme işlemleri bittikten sonra tekrar Fastboot moduna alın. Unoffical Android 13 uyumlu TWRP yükleyin ve telefonu yeniden başlatın işlem bu kadar. 2 kere TWRP kuracaksınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
iPhone 11 2 yıl sonra güncelleme almayacak bu da direk cihazın kullanım ömrünü etkiliyor ama Android telefonlar öyle değil Bootloader kilidini açıp sürüm yükseltmesi yapabilirsin 6 yıllık MI 6 cihazımda Android 13 var 😉
iPhone 11 2019’da çıkmış bir cihaz. iOS 18’e kadar güncelleme alacak ve bu yinede kullanılmayacağı anlamına gelmiyor. 2-3 yılda güvenlik güncellemesi alacak. Kullandığın firmanın ise güncellemeler umrunda bile değil.

Öyle değil ama işlemcisi hala güçlü olduğu için sorunsuz sıkıntısız Android 13 deneyimi yaşatıyor.

İlk başta MI 6 için resmi TWRP yükleyin sonra format data yapın sonra 4 wipe yapın ROM'u flashlayın GApps paketini yükleyin isteğe bağlı Magisk flashlayın. Yükleme işlemleri bittikten sonra tekrar Fastboot moduna alın. Unoffical Android 13 uyumlu TWRP yükleyin ve telefonu yeniden başlatın işlem bu kadar.
İşlemcin pek güçlü değil artık günümüz için. Snapdragon 835, Snapdragon 685 dengi gibi birşey. Giriş-orta seviye yani…

Son düzenleme:

Geri
Yukarı