iPhone 11 vs Xiaomi 12 Lite

Bende 2000 model bilgisayarıma kilit açarak Windows 11 yükledim on numara gözüküyor. La havle ya :D

iPhone 11 2019'da çıkmış bir cihaz. iOS 18'e kadar güncelleme alacak ve bu yine de kullanılmayacağı anlamına gelmiyor. 2-3 yılda güvenlik güncellemesi alacak. Kullandığın firmanın ise güncellemeler umurunda bile değil.

İşlemcin pek güçlü değil artık günümüz için. Snapdragon 835, Snapdragon 685 dengi gibi bir şey. Giriş-orta seviye yani…

Evet zamanın en iyi işlemcisidir kendisi artık günümüz için yetersiz kaldığı düşünüyorlar ama hala kaldıramadığı oyun program yok Android 13'ü de rahat rahat çalıştırıyor. Android 15'e kadar yolu var bu işlemcinin 🙂

İlk başta MI 6 için resmi TWRP yükleyin sonra format data yapın sonra 4 wipe yapın ROM'u flashlayın GApps paketini yükleyin isteğe bağlı Magisk flashlayın. Yükleme işlemleri bittikten sonra tekrar Fastboot moduna alın. Unoffical Android 13 uyumlu TWRP yükleyin ve telefonu yeniden başlatın işlem bu kadar. 2 kere TWRP kuracaksınız.
Bu konuları hiç araştırmadığım için bilgili değilim. Telefonu ilk aldığımda bilgili bir arkadaşım EU ROM kurmuştu. Attığınız videoları boş bir zamanımda izleyeceğim. Açıkçası ben de telefonumdan memnunum, bu aralar biraz kurcalamak istiyorum bakalım.

Evet zamanın en iyi işlemcisidir kendisi artık günümüz için yetersiz kaldığı düşünüyorlar ama hala kaldıramadığı oyun program yok Android 13'ü de rahat rahat çalıştırıyor. Android 15'e kadar yolu var bu işlemcinin 🙂
Hevesini kırmanı istemem ama Android 15’i zorlayamazsın…

Önerileriniz iyi güzel ama benim bütçem sadece bunlara yetiyor Samsung S21 FE'yi zorlasam alırım ancak. Bu ikisinden hangisi daha çok önerilirse onu alacağım. Belki telefonumu yaptırırım bilmiyorum, çok kararsız kaldım. Pahalılık...

Android 14 beta da sorunsuz çalıştı ama 15'i bilemem. 14 de kalsa bile en az 5,6 yıl tüm uygulamalar yüklenebilir şu an Android 5, 6, 7'ye bile neredeyse tüm uygulamalar yüklenebiliyor ama iOS öyle değil. Ben bu yüzden Android'i seviyorum işte.
iOS zaten bu desteği kendi veriyor :)

iOS zaten bu desteği kendi veriyor :)

Aynı yıl çıkmış olan iPhone 6 ve Sony Z3 compact cihazımı ele alacağım iPhone 6 çoğu programı oyunu desteklemiyorken Z3 compact cihaza Android 10 ROM atarsanız desteklemeyen uygulama, oyun kalmıyor. Stock hali Android 6 iken bile çoğu programı yükleyebilirsiniz. Yani Z3 compact da Instagram kullanılabiliyorken iPhone 6 da kullanamıyorsunuz. İkisi de aynı yıl çıkan cihazlar.

Aynı yıl çıkmış olan iPhone 6 ve Sony Z3 compact cihazımı ele alacağım iPhone 6 çoğu programı oyunu desteklemiyorken Z3 compact cihaza Android 10 ROM atarsanız desteklemeyen uygulama, oyun kalmıyor. Stock hali Android 6 iken bile çoğu programı yükleyebilirsiniz. Yani Z3 compact da Instagram kullanılabiliyorken iPhone 6 da kullanamıyorsunuz. İkisi de aynı yıl çıkan cihazlar.
İphone 7 ne zaman ölecek? Bu şekil instagram desteklememe falan tarzı.

Yeni konular

Geri
Yukarı