iPhone 11 yurtdışı IMEI kayıt yapma

hacistar

Kilopat
Makaleler
12
Daha fazla  
Merhabalar. Yurda giriş tarihi 120 günü geçmiş bir iPhone 11'im var. E-devlet'den kayıt yapamıyorum. Bunun bir çözümü yok mu? Lütfen yardıma ihtiyacım var.

Son düzenleyen: Moderatör:
IMEI kaydı kurallarında değişiklikler var, bilginiz vardır diye düşünüyorum bu konudan.

30 Mayıs 2019 tarihinde Resmî Gazete’de yayımlanan yeni kanundan sonra, yurt dışından alınan telefonların IMEI kayıtları, artık sadece pasaport sahibinin adına yapılabilecek. Dolayısıyla IMEI kaydı yapılan bir telefon, sadece pasaport sahibinin adına kayıtlı olan hatlarla çalışacak.

Hocam pasaport yurda giriş tarihi 120 günü geçtiği için izin vermiyor. Halbuki eskiden telefona gelen sms tarihi içerisinde yapabiliyordum. Telefonun 2 tane imei numarası var. 2 tane sms gelmiş. 1. mesajfa 19 mayıs, 2. mesajda 14 Mayıs'da kullanım dışı kalacaktır diyor.

Düzenleme: Pasaport sahibi annemdir.

Her sene telefon değiştiriyorsanız son aldığım telefonu kaydettirmedim ve neredeyse 1 sene olacak 1-2 ay içinde hala kapanmadı. Her sene değiştirme gibi bir durumunuz varsa bence kaydettirmeyebilirsiniz bu gereksiz fazla olan vergileri vermek hoş değil. 2-3 ay aralıklarla 120 gün mesajı geldi 2 kez en son 2 ay geçti hala kapanmadı.

Peki ne yapabilirim? Yasal bir yolu var mı? Eski bir iPhone 4s'imiz var. IMEI kopyalama gibi bir yöntem var mı?

Düzenleme: Harç bedelini yatırdım bu arada.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı