iPhone 11'in şarjı normal mi?

beyemirs

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Cihaz 3 aylık pil sağlığı %98. ve şarjı 3-3 buçuk saat dayanıyor normal mi bu?

1666189912497.png

iOS sürümünüz nedir? iOS 16'ya yükselttiyseniz şu an biraz problem var. Yakında çıkacak olan 16.1'le düzelebilir. Şu an 3-3, 5 saat bu pil sağlığıyla iyi bir süre değil.

Son düzenleme:
Yazılım güncellemesi yapmadan önce ne kadar ekran süresi alıyordun? Cihaz yenilenmiş mi? Batarya değişmiş mi?

Cihaz sıfır Teknosa'dan aldık güncelleme öncesi de 4 saat kadar dı sanırım pek hatırlamıyorum eski açtığım konuda bir fotoğraf atmışım o fotoğrafı buraya da atayım.
Attığım fotoğrafta 2 buçuk saat kullanmışım şarjın yarısını yemiş.

1666190544209.png

1666190550096.png

1666190589673.png

Ayrıca benim bir de orijinal AirPods 3. nesilim var onu da alalı 1-1 buçuk ay oldu kutusunun şarjı kendiliğinden bitiyor.

Pil sağlığı, 3 ay için ortalama bir değer. Açık ekran süresine gelecek olursak; eski SE kullanıcısı olarak telefonu satma sebebimdi. En ufak bir ayar dahi pil ömrünüzden çalabiliyor. Konumun açık olması, mobil veri açık olması, şarkı dinleyip dinlemediğiniz, Bluetooth bağlantısı, ekran parlaklığı vs. hele bir de telefonu ısındıracak işlemler yapıyorsanız(oyun, oda sıcaklığı vs) şarjı X2 hızlı gidiyor. Kıssadan hisse demem o ki, eğer bu ekran süresini evde, Wi-Fi açık bir şekilde, arka plan hizmetleri kapalı olarak, ve oyun oynamamanıza rağmen aldıysanız evet bir sorun var. Fakat ortalama 1 saatlik PUBG deneyimi bile neredeyse %30-40'lara varan kayıplar yaşatabilir size.

Pil sağlığı, 3 ay için ortalama bir değer. Açık ekran süresine gelecek olursak; eski SE kullanıcısı olarak telefonu satma sebebimdi. En ufak bir ayar dahi pil ömrünüzden çalabiliyor. Konumun açık olması, mobil veri açık olması, şarkı dinleyip dinlemediğiniz, Bluetooth bağlantısı, ekran parlaklığı vs. hele bir de telefonu ısındıracak işlemler yapıyorsanız(oyun, oda sıcaklığı vs) şarjı X2 hızlı gidiyor. Kıssadan hisse demem o ki, eğer bu ekran süresini evde, Wi-Fi açık bir şekilde, arka plan hizmetleri kapalı olarak, ve oyun oynamamanıza rağmen aldıysanız evet bir sorun var. Fakat ortalama 1 saatlik PUBG deneyimi bile neredeyse %30-40'lara varan kayıplar yaşatabilir size.

Bu %100'lük şarj benim okulda olduğum sürede harcanılan şarj okuldan eve geldikten sonra gene şarj etmem gerekiyor. Okulda Wi-Fi kapalı oluyor ama hücresel verim Full açık oluyor ve Bluetooth modu da açık oluyor ama herhangi bir cihaza bağlanmıyorum. Bir de pil sağlığının %100'den %99'a düşmesi 2 buçuk ay sürdü %99'dan %98'e düşmesi 2 hafta sürdü.

Geri
Yukarı