iPhone 12 128 GB vs. 11 128 GB

Furkancan68

Hectopat
Sizce hala iPhone alınır mı? Android'den aşırı sıkıldım bütçemi ayarlayıp Apple ürünü tatmak istiyorum. Sizce 12 mi alayım 11 mi ve 128 GB düşünüyorum.

Yaklaşık 10 yıldır Android kullanıyorum, arada bir Apple geçmişliğim oldu kısa dönemler fakat hep Android kullandım. Açık şekilde söyleyebilirim ki Android'in en stabil arayüzlerinden olan One UI bile, iOS hissiyatını ne yazık ki veremiyor. Bir Android cihaz deneyimli bir kullanıcının elinde 4-5 yıl kadar kullanılabilir (güncellemeler sağlandığı taktirde). Ancak bir iOS cihazın ömrünün çok daha uzun olduğu, tekrar satılmak istendiğinde de Android cihaza göre daha az değer kaybettiği ortada.

Yakın zamanda Samsung S21 serisine geçiş yapacaktım, fakat biraz daha bekleyip iPhone 13 serisine geçmeye karar verdim. Sizin düşüncenizi de bu açıdan doğru buluyorum. Önerim de iPhone 12, mümkünse 13 olacaktır.

Bütçe var ise düz iphone 12
Yaklaşık 10 yıldır Android kullanıyorum, arada bir Apple geçmişliğim oldu kısa dönemler fakat hep Android kullandım. Açık şekilde söyleyebilirim ki Android'in en stabil arayüzlerinden olan One UI bile, iOS hissiyatını ne yazık ki veremiyor. Bir Android cihaz deneyimli bir kullanıcının elinde 4-5 yıl kadar kullanılabilir (güncellemeler sağlandığı taktirde). Ancak bir iOS cihazın ömrünün çok daha uzun olduğu, tekrar satılmak istendiğinde de Android cihaza göre daha az değer kaybettiği ortada.

Yakın zamanda Samsung S21 serisine geçiş yapacaktım, fakat biraz daha bekleyip iPhone 13 serisine geçmeye karar verdim. Sizin düşüncenizi de bu açıdan doğru buluyorum. Önerim de iPhone 12, mümkünse 13 olacaktır.
Iphone 7 fiyatlarından anlaşılıyor hocam 😅

Iphone 7 fiyatlarından anlaşılıyor hocam 😅
Öyle, şu anda hala bir Android cihaz kullanıyorum, performansı artık tıkanmaya başlamış olsa da kendi döneminin sağlam modellerinden biriydi. Aynı klasmanda olduğu iPhone ile arasında net 3-4K fiyat farkı var.

Eğer bütçenizi zorlamıyorsa sizin yerinizde olsam arada kalan ufak farkı da verip iPhone 13 alırdım. Kendi sitesinden değil Akakçe gibi yerlerden bakarsanız daha uyguna bulabilirsiniz.

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim iPhone 12 almaya karar verdim. Bakalım Android'den Apple'a geçiş serüvenimiz nasıl olacak? Umarım beni üzmez 😁
Geçiş sonrası deneyimlerinizi bildirirseniz sevinirim, sıradaki ben olabilirim zira :) .

Geri
Yukarı