iPhone 12 AMOLED yanığı var mı?

Logan Howlett

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merak ettim herkeste ya 11 ya da 13-14 var düz modellerde, neden 12 tutulmadı sizce, ve AMOLED yanığı VA kronik problemleri mi var?

Mesela sıfır olarak 11 128 GB 24.000₺ mi daha mantıklı yoksa 12 256 GB 30.000₺ daha mı mantıklı?

Bu paraya çok iyi Android var tabii ama kamera özellikle ön kamera iPhone gibi değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
12, küresel pazarda epey de satıldı esasında. Belirli bir dönemde ahize sorunu vardı, bunun dışında bir sorunu yok. Yani sorunuzun cevabı hayır.

Bu paraya çok iyi Android var tabii ama kamera özellikle ön kamera iPhone gibi değil.
S22, S23 FE, 13T, S23 gibi cihazların 11 ve 12 modellerine arka kamerada da, ön kamerada da ezici bir üstünlüğü var.

Arkadaşlar merak ettim herkeste ya 11 ya da 13-14 var düz modellerde, neden 12 tutulmadı sizce, ve AMOLED yanığı VA kronik problemleri mi var?

Mesela sıfır olarak 11 128 GB 24.000₺ mi daha mantıklı yoksa 12 256 GB 30.000₺ daha mı mantıklı?

11 şuanda asla ama asla 24k etmez, şahsen 30k param olsa da iPhone 12 almazdım. Ne kadar Apple sevsemde pek mantıklı gelmiyor. iPhone 12'de kronik sorun yok diye biliyorum bu arada, güzelde telefon ama şahsen tercih etmezdim.

İkiside değil. iPhone 13'ün sıfırı bir kaç ay önce 34 bin liraydı.

iPhone 12 2020 yılında çıktı ve çıktığı yılda da 11 ile arasında iyi makas vardı bu iki sene böyle gitti sonra hepten pahalandı. Geçen seneki piyasada da ya 11 ya da 13 alacaktın 12 ile 13 arasında neredeyse hiçbir fark yoktu fiyat olarak. Tutmamasının sebebi fiyatıydı yani. Bu sene anca piyasası düştü. Kronik sıkıntısı ben pek duymadım ahize problemi birkaç kere gördüm. Geçen sene bir de fazla radyasyon yaydığı tespit edildi hemen güncelleme ile çözüldü. Şu anlık bir şeyi yok diye biliyorum.

36'dan başlıyor şuanda. 11 almayı düşünüp sonradan 12 almaya karar veren bir kişi olduğunu düşün, o fiyat bandına çıkmak zor olurdu. 10k bütçe arttırmak demek bu.
30 bin lira iPhone 12'ye verilmez hocam. S23 daha iyi.

iPhone 11 kesinlikle alma. 12'den itibaren ön kamera, 5G, AMOLED ekran, ve depolama boyutu yenilikleri var. 12 mini kullanıyorum, güzel telefon ancak eskiyor gibi yavaştan. Ben o 6 bin TL'yi depolama için bile verirdim. AMOLED yanığı sorunu hiç yok, AMOLED iPhone kullanan arkadaşlarımın hiçbirinde de görrmedim. Keskin köşeler rahatsız ediyorsa kılıf alabilirsin. 11'e göre de daha kibar.

Geri
Yukarı