iPhone 12 ekranında dikey yeşil çizgiler oluşması

mami1234

Kilopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Merhaba, telefonumun yanında uyuyakalmışım uyandığımda telefonumun ekranında dikey yeşil bir çizgi vardı, birazcık kalın olduğu için epey rahatsız ediyor. Odada tek değildim sorduğumda telefonun düşmediğini söylediler. Ekranın altında bir yere bastırınca çizgi daha da kalınlaşıyor sebep ne olabilir, panel mi arızalı yoksa içerde bir şey mi baskı yapıyor?

Panel arızası olabilir. Cihazın garantisi var ise Apple sorunu ücretsiz bir şekilde çözecektir.

Merhaba, telefonumun yanında uyuyakalmışım uyandığımda telefonumun ekranında dikey yeşil bir çizgi vardı, birazcık kalın olduğu için epey rahatsız ediyor. Odada tek değildim sorduğumda telefonun düşmediğini söylediler. Ekranın altında bir yere bastırınca çizgi daha da kalınlaşıyor sebep ne olabilir, panel mi arızalı yoksa içerde bir şey mi baskı yapıyor?

Direkt yolla servise iPhone marka telefonda kendi elinizle sakın bir şey denemeyin sonra suç kullancıya atılıyor.

Garantisi yok cihazın.

Garantisi yok cihazın.
Gece gece internetten yan sanayi ekran bakıyorum şaka gibi olay gerçekten uyandığım gibi kafam attı. Yarın telefoncuya götürüp ekranını söktürüp taktıracağım inşallah yerinden falan oynamıştır.

Son düzenleyen: Moderatör:
İstanbulda yaşıyor iseniz direkt Bağdat Caddesindeki Apple’a randevu alıp götürün. Ücretsiz bir şekilde bakılıyor cihazlara. Ancak herhangi bir arızası garanti kapsamında olsa dahi tamir edilmiyor.

Şarj soketinin üstünden bastırdığımda çizginin rengi ve kalınlığı değişiyor.

Yeşil çizgi çıktıysa ekran gitmiş OLED ekranlarda iç ekran kırılması olduğunda saçma sapan çizgiler çıkar veya boya atar daha önce cihazın içini açtırdın mı bilmiyorum altta kalan küçük cam parçası bile buna neden olabilir eğer ki garanti yoksa ve orijinal ekran taktırırsanız profesyonel bir servise gidin ve ekran chip aktarımı +True Tone işleme dahil edilmesini isteyin.

Arka camım kırıldı 6 7 aydır öyle kullanıyorum alakası olabilir mi? Ekstra olarak kırık mı diye bakabilir misiniz ona göre yarın telefoncuya gideceğim.
Yeşil çizgi çıktıysa ekran gitmiş OLED ekranlarda iç ekran kırılması olduğunda saçma sapan çizgiler çıkar veya boya atar daha önce cihazın içini açtırdın mı bilmiyorum altta kalan küçük cam parçası bile buna neden olabilir eğer ki garanti yoksa ve orijinal ekran taktırırsanız profesyonel bir servise gidin ve ekran chip aktarımı +True Tone işleme dahil edilmesini isteyin.

Dosya Ekleri

• IMG_5692.jpeg
    IMG_5692.jpeg
    38 KB · Görüntüleme: 100

Geri
Yukarı