iPhone 12 ekranında dikey yeşil çizgiler oluşması

Ekranınız baskı sonucu kırılmış içine cam parçası girmesi muhtemel ne yazık ki tek çare ekran değişimi.
En yan sanayi ekran bile 2500 lira olmuş ve arka camım da kırık komple kasa değişimi de yaptıracaktım inanılmaz bir maliyet ya gerçekten sinirlendim

En yan sanayi ekran bile 2500 lira olmuş ve arka camım da kırık komple kasa değişimi de yaptıracaktım inanılmaz bir maliyet ya gerçekten sinirlendim
Hocam iPhone’da maalesef dediğiniz gibi yan sanayi fiyatları bile uçuk. Ancak telefonun fiyatının yanında emin olun 2.500 ₺ para olarak kalmıyor. Elbette az para değil ama…

Evet dolar üzerinden alınan parçalar + işçilik ile fazla maliyetli oluyor fakat önerim ekranda ucuza kaçmayın en kötü olarak teknisyenlerden GX OLED ekran isteyin çok ucuz olan ekranlar TFT panel oluyor gözü aşırı rahatsız ediyor siyahlar parlıyor ve renkler doğru gözükmüyor bunları göz önünde bulundurun işlem yaptırırken. Tabii orijinal olmayan ekranda cihaz uyarıda verecektir.

Evet dolar üzerinden alınan parçalar + işçilik ile fazla maliyetli oluyor fakat önerim ekranda ucuza kaçmayın en kötü olarak teknisyenlerden gx OLED ekran isteyin çok ucuz olan ekranlar TFT panel oluyor gözü aşırı rahatsız ediyor siyahlar parlıyor ve renkler doğru gözükmüyor bunları göz önünde bulundurun işlem yaptırırken. Tabii orijinal olmayan ekranda cihaz uyarıda verecektir.
Hocam sizi çok yordum kusura bakmayın. Yarın bir telefonun ekranını sök tak yaptırmayı düşünüyorum belki bir temassızlık vs vardır diye. Siz konuya hakim gibisiniz. İşe yarama ihtimali var mı? Yoksa boş yere çarşıya gitmeyeyim.

Hocam sizi çok yordum kusura bakmayın. Yarın bir telefonun ekranını sök tak yaptırmayı düşünüyorum belki bir temassızlık vs vardır diye. Siz konuya hakim gibisiniz. İşe yarama ihtimali var mı? Yoksa boş yere çarşıya gitmeyeyim.
Hocam bir de bu çizgi zamanla kalınlaşır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam sizi çok yordum kusura bakmayın yarın bir telefonun ekranını sök tak yaptırmayı düşünüyorum belki bir temassızlık vs vardır diye siz konuya hakşm gibisiniz işe yarama ihtimli var mı yoksa boş yere çarşıya gitmeyeyim.

Çizginin ne olacağını bilemeyiz ya artar ya da sabit kalır düzelir demiyorum. Ve FPPRO gibi saçma yerlere lütfen gitmeyin mahalle telefoncularından kaçının iPhone yetkili servisine gidin bir şey olursa da serviste en azından bir muhtapınız olur.

Hocam insanlara da suç atmak istemiyorum ama böyle bir şeyin olması için sert bi düşmesi veya baskı uygulanması lazım, sonuçta Apple plastikten üretmiyor bu cihazları, odada kaldığınız diğer kişilere bir kez daha sorun derim.

Bir arkadaşımın iPhone’u yere düşüp masanın metal ayağına çarpmıştı, onun ekranının kenarında da yeşil çizgiler oluştu, aşağıda fotoğrafını koydum, bu fotoğraftakine benzer bir şey olmuştu. Hatta daha sonra yeşil çizgi yayıldı ve ekranının solunda bir bölüm baştan aşağı yeşil. Yani kısacası ekranın değişmesi gerek.

Dosya Ekleri

• IMG_0142.jpg
    IMG_0142.jpg
    144,2 KB · Görüntüleme: 26
Çizginin ne olacağını bilemeyiz ya artar ya da sabit kalır düzelir demiyorum. Ve FPPRO gibi saçma yerlere lütfen gitmeyin mahalle telefoncularından kaçının iPhone yetkili servisine gidin bir şey olursa da serviste en azından bir muhtapınız olur.
Maalesef öyle bir yerde yaptıracağımız apple orijinal ekrana 10bin tl istiyor böyle bir param yok :(
Hocam insanlara da suç atmak istemiyorum ama böyle bir şeyin olması için sert bi düşmesi veya baskı uygulanması lazım, sonuçta Apple plastikten üretmiyor bu cihazları, odada kaldığınız diğer kişilere bir kez daha sorun derim.

Bir arkadaşımın iPhone’u yere düşüp masanın metal ayağına çarpmıştı, onun ekranının kenarında da yeşil çizgiler oluştu, aşağıda fotoğrafını koydum, bu fotoğraftakine benzer bir şey olmuştu. Hatta daha sonra yeşil çizgi yayıldı ve ekranının solunda bir bölüm baştan aşağı yeşil. Yani kısacası ekranın değişmesi gerek.
Telefonumun üstüne 6 7 ay önce böyle bir diz darbesi geldi arka camı paramparça oldu ondan kaynaklı olabilir mi arka cam kırık kullanıyorum

İşin içinde olduğum için yardırmcı oldum sıkıntı yok zaman içinde kalınlaşır kalınlaşmaz ekrandaki baskıya kalmış bir şey bilgili bir teknisyen zaten sök tak teklifinizi kabul etmez zaman kaybı ekran fiyatı verir kabul ederseniz işleme başlar Kayseri'de oturuyorsunuz sanırım önerebileceğim özel servis var fiyat alabilirsiniz oradanda Google üzerinden araştırıp güvenilir bir yer olduğunu onaylarsınız.

Geri
Yukarı