iPhone 12 hala alınır mı?

Telefon alıyoruz. Araba değil.
Telefonun içi açılamıyor mu? Parçaları değiştirilemiyor mu? Böyle dümdüz düşünen birisine zaten örnek vererek pekiştirme yapmam hataydı, anlamayacağını düşünemediğim için üzgünüm.
Sahibinden değişensiz telefoncuların elinde oyuncak olmamış kutu faturalı 18 ay üstü telefonun değişmiş parça ile ne işi var?
Arkadaşım sen alıyorsan al, beni ne yaptığın bağlamıyor. Ben konu sahibine uyarımı yaparım, uygulayıp uygulamamak onu bağlar. Beni bağlamaz. Para benim cebimden çıkmıyor.

iPhone önereceğim diye saçma sapan hareketler yapmayın.
A34'ün işlemcisi güçlü değil hocam. O yüzden ısınmıyor. Ayrıca adaptive değil hep 120Hz. S serisi, A serisi gibi soğuk çalışmıyor maalesef.
Aynen dostum SoC güçsüz ise ısınmaz 👍 İstersen dünyanın en kötü işlemcisini kullan, soğutman kötüyse yine ısınır. A34 de ısınır, çünkü o da performans cihazı değil.

Saçmalamaya devam edecek misin? Performans cihazları ısınsalar da kabul edilebilir derecelerde kalmaya devam eder ve throttle olmazlar. Örneğin S23 Ultra oyun cihazı olmamasına rağmen devasa Vapor Chamber'den ötürü gayet iyi bir oyun deneyimi sunuyor.

Anormal. TR'de SD888 S21 FE hiçbir zaman satılmadı.

Isınmayan bir iPhone da söyleyemezsin. Çünkü POCO, IQOO, Redmagic gibi direkt olarak oyun odaklı markaların telefonu olmadığı sürece her telefon ısınır.
Sana ortaokul fen dersi anlatmak istemiyorum dostum. Konuyu yeterince kirlettik. Watt dediğimiz olay güçtür. Güç arttıkça watt artar watt arttıkça ısı artar. Watt arttıkça ısı yayılır. Düşük güce sahip olan cihaz düşük watt değerine sahiptir. Az güç tüketir az ısı yayar. Performanslı cihaz yüksek güç tüketir yüksek ısı yayar. Bu tüm teknolojik aletler için geçerlidir.

2100'ün yerine 888 olması zoruna mı gitti ben anlamadım? 2100 bile deli gibi ısınırken öve öve bitirilemeyen 888 bile ısınıyor.

Telefonun içi açılamıyor mu? Parçaları değiştirilemiyor mu? Böyle dümdüz düşünen birisine zaten örnek vererek pekiştirme yapmam hataydı, anlamayacağını düşünemediğim için üzgünüm.

Arkadaşım sen alıyorsan al, beni ne yaptığın bağlamıyor. Ben konu sahibine uyarımı yaparım, uygulayıp uygulamamak onu bağlar. Beni bağlamaz. Para benim cebimden çıkmıyor.

iPhone önereceğim diye saçma sapan hareketler yapmayın.

Aynen dostum SoC güçsüz ise ısınmaz 👍 İstersen dünyanın en kötü işlemcisini kullan, soğutman kötüyse yine ısınır. A34 de ısınır, çünkü o da performans cihazı değil.
Performans demek ısı demek. Kaç yaşındasın sen Allah aşkına?

Sana ortaokul fen dersi anlatmak istemiyorum dostum. Konuyu yeterince kirlettik. Watt dediğimiz olay güçtür. Güç arttıkça watt artar watt arttıkça ısı artar. Watt arttıkça ısı yayılır. Düşük güce sahip olan cihaz düşük watt değerine sahiptir. Az güç tüketir az ısı yayar. Performanslı cihaz yüksek güç tüketir yüksek ısı yayar. Bu tüm teknolojik aletler için geçerlidir.
Soğutma 2023, senin bu mesajın 2022. Soğutabildiğin sürece güç tüketimi önemsizdir. Performans cihazları zaten performanslı çalışmaları için güçlü soğutma çözümleri barındırır. Cidden hiçbir bilgin yok, sadece konuşuyorsun.

iPhone önereceğim diye şekilden şekile giriyorsun ama önerdiğin markanın bütün modellerinin ısındığından bihabersin sanırım.
2100'ün yerine 888 olması zoruna mı gitti ben anlamadım?
Konuyla alakası nedir anlamış değilim :D Senin telefonunun SD888 barındırması anormal çünkü TR'de Exynos 2100 versiyonu var sadece. Bunu "zoruna mı gitti" şeklinde yorumlayacak kadar fesat olmak nasıl bir harekettir anlamak güç.
2100 bile deli gibi ısınırken öve öve bitirilemeyen 888 bile ısınıyor.
Snapdragon 888'i öven kaynakları kullanmayı bırakırsan, sabahtan beri benim haklı olduğumu da anlarsın bence, ne dersin?

2. eli geçtim, o fiyat bandında S22, S23 FE gibi cihazlar varken 12'nin yüzüne bakılmaz. Kendim kullanıyorum, küfür eder gibi 1/2.55" sensör koymuşlar, adamlar 12K'ya aldığı GT2'ye LMCam kurarak fotoğraf performansında 13 Pro'ya kadar bütün iPhone'ları dümdüz ediyor, video performansı ve ön kamerasından memnunum ancak fotoğraf kesinlikle fiyasko, bunu S21 gibi bir cihazla karşılaştıranlar falan var bir de.

Ayrıca watt eşittir ısı çoğu zaman yanıltıcı bir denklem. Tasarlandığı watt değeri en önemli etken. 10W tasarlanıp 12W-13W tüketen işlemci, 6W tasarlanıp 12W-13W tüketen işlemciden çok daha serin çalışır, M.2 iPad ve S20 Exynos buna örnek gösterilebilir. Litografi, pasif soğutma, 3. taraf DL06 gibi fanlara değinmiyorum bile, bunu tartışmak saçma kısacası.

Alınır, aktif olarak kullanıyorum 10 numara cihaz. Öneririm ancak 13 alsan daha iyi olur. Yurtdışı da tercih edilebilir. 8 ay kullanırsın.

12 Mini alınmaz. Hele 2.eli hiç alınmaz. Batarya 4 saat falan giderse şaşırmayın.

Hocam siz bunları nereden duyuyorsunuz bilmiyorum ama ben 6 saat ekran süresi( pil sağlığı %83) alıyorum. Ben 12 miniyi örnek verirken düz 12 ile batarya hariç aynı güçteler alınabilir demek istemiştim ama siz 12 mini alınmaz diyorsanız siz kullanmayabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• IMG_0219.png
    IMG_0219.png
    111,7 KB · Görüntüleme: 13

Yeni konular

Geri
Yukarı