iPhone 12 İkinci el mi alınmalı yurt dışı sıfır mı?

Umut Göçmen

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 7 6800H
Rtx3060 6Gb
16Gb DDR5 4800Mhz
İkinci el 12 Pro düşünüyorum. Geçende bir tane buldum, cihazda herhangi bir kusuru yok. 128 GB pil %86, fiyatı da 23.5k ya da 13 Pro yurt dışı ama pasaport kaydı yaptırmam için kıbrısa uçak la gidip gelmem gerekiyor. Pasaport kayıt uçak bileti vs derken 30k ya geliyor ya da üniversite öğrencilerine vergi indirimi olayı var, ailem de açıkçası bundan yana eylül'e kadar bekle elbet indirim olur diyorlar. Ben de bu indirimin olmayacağı yönündeyim. Olursa da eğer 14 Pro 256 GB düşünüyorum. İşin içinden bir türlü çıkamadım.

İkinci el 12 Pro düşünüyorum. Geçende bir tane buldum, cihazda herhangi bir kusuru yok. 128 GB pil %86, fiyatı da 23.5k ya da 13 Pro yurt dışı ama pasaport kaydı yaptırmam için kıbrısa uçak la gidip gelmem gerekiyor. Pasaport kayıt uçak bileti vs derken 30k ya geliyor ya da üniversite öğrencilerine vergi indirimi olayı var, ailem de açıkçası bundan yana eylül'e kadar bekle elbet indirim olur diyorlar. Ben de bu indirimin olmayacağı yönündeyim. Olursa da eğer 14 Pro 256 GB düşünüyorum. İşin içinden bir türlü çıkamadım.

Hocam nerede oturuyorsunuz.

Eğer doğu tarafında oturuyorsanız Gürcistan'a kimlikle gidip gelmek daha uygun olur kaydettirmek için. Bir de ben vergi indirimi olacağını sanmıyorum ama tabii siz bilirisiniz.

Hocam 2. el alın. Yurt dışı ürünleri IMEI yaptırdıktan sonra bile 1 yıl kullanabiliyorsunuz. 2. el alırsanız vadesi dolunca değiştirirsiniz fakat yurt dışında öyle bir mevzu yok çöpe atarsınız.

Nasıl 1 yıl kullanabiliyor onu anlamadım.

Ben bizzat deneyimledim. Bir yakınıma Amerika'dan telefon gelmişti. Tabii telefonu normal haliyle kullanamıyorsun. Biz de IMEI yaptırmıştık fakat 1-2 gün sonra tam hatırlamıyorum ama İçişleri Bakanlığı'ydı sanırsam. 6-12 ay sonra telefonunuz kapatılacaktır diye mesaj geldi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum ikinci el 12 pro alacağına ikinci el 13 almanı tavsiye ederim.Önümüzdeki dönemde 11 kadar revaçta olacak bir model, pil yönünden de daha iyi.Ayrıca kasada leke oluşma derdin de olmaz.

Ben bizzat deneyimledim. Bir yakınıma Amerika'dan telefon gelmişti. Tabii telefonu normal haliyle kullanamıyorsun. Biz de IMEI yaptırmıştık fakat 1-2 gün sonra tam hatırlamıyorum ama İçişleri Bakanlığı'ydı sanırsam. 6-12 ay sonra telefonunuz kapatılacaktır diye mesaj geldi.

Hocam o kaydedilmemiştir. Çünkü babamda 14 Pro Max var yd 1.5 yıldır kullanıyor

Bütçeyi 3-4K arttırıp ikinci el Apple garantili 12 Pro Max almanı tavsiye ederim. 12 Pro güzel cihazda mobil veride batarya olayı sıkıntı. Max de hem daha iyi batarya performansı hem de daha iyi kamera deneyimine sahip olursun.

Bütçeyi 3-4K arttırıp ikinci el Apple garantili 12 Pro Max almanı tavsiye ederim. 12 Pro güzel cihazda mobil veride batarya olayı sıkıntı. Max de hem daha iyi batarya performansı hem de daha iyi kamera deneyimine sahip olursun.
Max ler kullanış açısından bana çok büyük geliyor o yüzden hem de tek el kullanımında zorluk çekiyorum

Dostum ikinci el 12 Pro alacağına ikinci el 13 almanı tavsiye ederim. Önümüzdeki dönemde 11 kadar revaçta olacak bir model, pil yönünden de daha iyi. Ayrıca kasada leke oluşma derdin de olmaz.

Hem görünüş olarak hem de telephoto lens olduğu için 12 Pro'yu beğeniyorum Pro modelden başka modellere bakmıyorum zaten.

Hocam nerede oturuyorsunuz.

Eğer doğu tarafında oturuyorsanız Gürcistan'a kimlikle gidip gelmek daha uygun olur kaydettirmek için. Bir de ben vergi indirimi olacağını sanmıyorum ama tabii siz bilirisiniz.
Adana da yaşıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı