iPhone 12 Kutu İçeriği iOS 14.2 Beta 2 Güncellemesinde Ortaya Çıktı

Evet savunuyorum sana zorla 5w adaptörü fiyatına ekletmiyor.Hızlı şarj alırsın diyor yada evinde 5w adaptör varsa onunla şarj et yakında Android üreticilerde pahalıya gelmesin diye yapacağı ne malum ?

Sana telefonu satarken kulaklığını kutusunu şarj aletinin maliyetinide ekliyor hatırlatırım.
Xiaomi 10.Yılına özel çıkarttığı Mi 10 Ultra ile 120W hızlı şarj koyuyor. Onun dışındaki telefonların 50W ve 30W adaptörlerde bulunuyor. Bunları 200 Dolardan sattığı telefonda da yapıyor :)

Xiaomi 10.yılına özel çıkarttığı mi 10 Ultra ile 120W hızlı şarj koyuyor. Onun dışındaki telefonların 50W ve 30W adaptörlerde bulunuyor. Bunları 200 dolardan sattığı telefonda da yapıyor :)

Tamam da o telefonlar büyük batarya kullandığı için öyle, Apple düşük batarya kullandığı için Watt'ı az olan adaptörleri kullanıyor. 5W adaptörün parasına spigen hızlı şarj adaptörü alırsın. Apple 3000MAH bataryalı telefonu 4500 5000MAH performans veren telefon ile aynı batarya performansına sahip oluyor. Yani bataryanın az olması değil de telefonun ne kadar kullandığı önemli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamamda o telefonlar büyük batarya kullandığı için öyle apple düşük bayarya kullandığı için watı az olan adaptörleri kullanıyor 5w adaptörün parasına spigen hızlı şarj adaptörü alırsın.
Hocam 200 Dolardan sattığı bir telefona hem 30W hızlı şarj koyup, hem de 3-4.5K arasında bir batarya koyabiliyorsa demek ki yapılıyor. Ciddi anlamda 700 Dolardan sattığı telefonun maliyetinin 650 olduğunu falan mı sanıyorsunuz? İçerisine koyması tamamen müşteriye yapılan bir iyiliktir. Nasıl ki Android tarafında 500 dolarda bu yapılıyor ise iOs tarafında 700 dolarda yapılamıyorsa ben o firmayı bir eleştiririm. Eleştiririm ki geri bildirim alsınlar. Toplam üretim maliyeti 490.5 dolar olan 512 GB’lik iPhone 11 pro Max modelinini ABD’deki satış fiyatı ise 1499 dolar.

Yazılımı ve şirketin malum kar edebilmesi için mecburen bu fiyattan satıyor Android bir telefon iOS bir telefona göre kullanım ömrü kısadır ve değeri çabuk düşer yazılım desteği erken kesildiği için ve üzerine yeni gelen cihazlar cihazın erkenden piyasadan silinmesine neden oluyor biri kendi işletim sistemini kullanırken diğeri sadece Google ait işletim sistemi üzerinde kendi arayüzünü oluşturuyor malum Android telefon şirketleri de ucuza telefon satıyor ama kullanıcısı yendinden telefon alması için yazılım desteği ve cihaz ömrümü kısa tutuyor. Hatta çok eski bir Samsung kullanıcısı olarak telefonların kullanım kitapçığında yazılım desteği 2 yıl ömrü 5 yıldır yazıyordu. Bu da eskiyen işletim sisteminin bazı uygulamalar tarafından desteğinin kesilmesi anlamına geliyor. Ayrıca arayüzde ufak ufak kasmalarda yavaş yavaş belli olmaya başlıyor bu da Android telefon üreticilerinin gelir elde etmek için kullandığı yöntem.

Son düzenleyen: Moderatör:
Olay iyice @Mutluww konusuna dönmeye başladı, o da R5 2600 aldıktan sonra 1600AF'nin 2600 ile neredeyse aynı olduğunu ve gereksiz yere fazladan para verdiğini kabullenemiyordu.
@Eray3424 tamam ben Apple'a alıştım arayüzü bence daha kullanışlı de geç Apple'ın bile kendisini savunmadığı şeylerde Apple'ı savunmaktan vazgeç. Yazılım desteği 2 yıl ömrü 5 yıl kısmına saatlerce gülebilirim. Eski S5 telefonum 4 yıl sonrasında halen güncelleme alıyordu, 6.5 yıldan fazla süre kullandım takılmanın "t'si" yoktu 1 günü çıkartıyordu pili. Telefon halen takır takır çalışıyor evin yedek telefonu şu an, yok neymiş arayüz kasıyormuş da Android üreticileri bundan gelir elde ediyormuş da bilmem ne... Gerçi evet sizin Apple'ın böyle entrikalara(!) ihtiyacı yok dolar 5 küsur lirayken 250 dolara mal ettikleri Iphone X'i 1000 dolara sattılar ve insanlar buna rağmen stoklarını bitirdi. Adamlar da suçlu değil ki milyonlarca yolunacak kaz varken yolmamak aptallık olur.

Olay iyice @Mutluww konusuna dönmeye başladı, o da R5 2600 aldıktan sonra 1600 AF'nin 2600 ile neredeyse aynı olduğunu ve gereksiz yere fazladan para verdiğini kabullenemiyordu.
@Eray3424 tamam ben Apple'a alıştım arayüzü bence daha kullanışlı de geç Apple'ın bile kendisini savunmadığı şeylerde Apple'ı savunmaktan vazgeç. Yazılım desteği 2 yıl ömrü 5 yıl kısmına saatlerce gülebilirim. Eski S5 telefonum 4 yıl sonrasında halen güncelleme alıyordu, 6.5 yıldan fazla süre kullandım takılmanın "t'si" yoktu 1 günü çıkartıyordu pili. Telefon halen takır takır çalışıyor evin yedek telefonu şu an, yok neymiş arayüz kasıyormuş da Android üreticileri bundan gelir elde ediyormuş da bilmem ne... Gerçi evet sizin Apple'ın böyle entrikalara(!) İhtiyacı yok dolar 5 küsur lirayken 250 dolara mal ettikleri iPhone X'i 1000 dolara sattılar ve insanlar buna rağmen stoklarını bitirdi. Adamlar da suçlu değil ki milyonlarca yolunacak kaz varken yolmamak aptallık olur.

Arkadaş bende S5 kullandım şu an 5S 7 yaşında ve geçen ay 12.4.8 güncellemesi geldi S5 bazı yerlerde kasıyordu kabul ediyorum bu güldüğün ömür olayı ise gerçek kutusundan Samsung kitapçığında okudum diyorum sana yalan söyleyecek halim yok ya ufak tefek güvenlik güncellemeleri verir Android'lere ya da bir uygulama geldiyse onu ekletir yolunacak kaz demişsiniz ama Android amiral gemileri de neredeyse aynı fiyattan satıyorlar
İsteyen iOS kullanır isteyen Android ben sadece Android'in yaptığı şeyi de anlattım işinize gelirse.

Arkadaş bende S5 kullandım şu an 5S 7 yaşında ve geçen ay 12.4.8 güncellemesi geldi S5 bazı yerlerde kasıyordu kabul ediyorum bu güldüğün ömür olayı ise gerçek kutusundan Samsung kitapçığında okudum diyorum sana yalan söyleyecek halim yok ya ufak tefek güvenlik güncellemeleri verir Android'lere ya da bir uygulama geldiyse onu ekletir yolunacak kaz demişsiniz ama Android amiral gemileri de neredeyse aynı fiyattan satıyorlar
İsteyen iOS kullanır isteyen Android ben sadece Android'in yaptığı şeyi de anlattım işinize gelirse.
Hocam anlamıyorsun değil mi? Bak iOs'ta bu savunduklarınıza diyebileceğim birşey yok. Sadece demek istediğim internette iki tık ile güvenilir bir sitede maliyetinin iki katına sattıkları söyleniyor değil mi? Apple'da bunu kabul ediyor. Eğer ben 700 dolar verdiğim bir cihazda 720P ekran, 18W şarj desteğinin olmasına rağmen 5W adaptör çıkması, artık çıkmayacak olması, Batarya kapasitesinin az olması gibi şeyleri mi almak isterim? Yoksa 550 Dolara çıkmış bir telefonda 10x Optik 100x yazılım zoomu yapılan, 5 ayrı kamerası olan, Kablo ile 120W hızlı şarj edebildiğim (kutusundan çıkıyor), Hızlı sarj ile 50W şarj edebileceğim hatta kendi telefonumdan başka bir telefonu kablosuz olarak 30W şarj edebileceğim bir telefonu mu tercih ederim? 2 yıl güncelleme almasa 2. yılın sonunda ben o 500 doları tekrardan veririm. Her yeni model çıktığında satıp, üstüne para ekleyip yeni modeli alanlar yok mu? Var.

Bakın nasıl ki Apple 3GS ile Android dünyasına tekmeyi vurdu, piyasayı salladı, teknoloji akımını değiştirdi bugün de bunu Android markaları yapıyor. Apple'n bir kullanıcısı olarak geribildirimde bulunmak istemem suç mu? Ekranı LCD, 828P ekranı var. Çentikler 2-3 yıl önce çıkmış olan bir telefonla aynı. Chin'i aynı. Fiyatı da Android muadillerine göre çok çok daha pahalı ben neden bir daha Apple alayım? Bakın şuan Apple kutulara artık kablolu değil kablosuz şarj koyacak diye bir söylenti var. Umarım olur bu. Neden? Çünkü piyasaya rekabet gelir, bu sayede androidde de kablosuz çıkar. Piyasada rekabet iyidir. Hiçbir zaman birşeyi körü körüne savunmamak gerekir.

Kasma donma diyorsunuz da şuan 12-16 GB Ram'li A13'n 1.5 katı skorlar alan işlemcili telefonlar var. Ek olarak 120Hz ekran + daha yüksek bellek + Daha yüksel pil ömrü + Çok hızlı şarj olma seçeneleri sunuyorlar. Bir kullanıcı neden o parayı ona versin ki? Şahsen 5 dakikada %40 şarj olayı çok iyi bir olay. Ve sırf 120W adaptörün yüksek bir mebla ettiğini söyleyebilirim. Böyle durumlarda (Abi apple yazılım desteği veriyor) diyip o tarafa geçmemek lazım. Geçmemek lazım ki farkına varsınlar. Bugün bile ABD'de Almanya'da vatandaşlar bu özelliklere bu telefonu almam deyip alım gücünün en yüksek olduğu yerlerde F/P telefonlara yöneliyorlar. Apple'n kendini geliştirmesi lazım ki piyasada adı duyulsun.

Hocam anlamıyorsun değil mi? Bak IOS'ta bu savunduklarınıza diyebileceğim bir şey yok. Sadece demek istediğim internette iki tık ile güvenilir bir sitede maliyetinin iki katına sattıkları söyleniyor değil mi? Apple'da bunu kabul ediyor. Eğer ben 700 dolar verdiğim bir cihazda 720P ekran, 18W şarj desteğinin olmasına rağmen 5W adaptör çıkması, artık çıkmayacak olması, batarya kapasitesinin az olması gibi şeyleri mi almak isterim? Yoksa 550 dolara çıkmış bir telefonda 10X optik 100X yazılım Zoom'u yapılan, 5 ayrı kamerası olan, kablo ile 120W hızlı şarj edebildiğim (kutusundan çıkıyor), hızlı sarj ile 50W şarj edebileceğim hatta kendi telefonumdan başka bir telefonu kablosuz olarak 30W şarj edebileceğim bir telefonu mu tercih ederim? 2 yıl güncelleme almasa 2. yılın sonunda ben o 500 doları tekrardan veririm. Her yeni model çıktığında satıp, üstüne para ekleyip yeni modeli alanlar yok mu? Var.

Bakın nasıl ki Apple 3GS ile Android dünyasına tekmeyi vurdu, piyasayı salladı, teknoloji akımını değiştirdi bugün de bunu Android markaları yapıyor. Apple'n bir kullanıcısı olarak geribildirimde bulunmak istemem suç mu? Ekranı LCD, 828P ekranı var. Çentikler 2-3 yıl önce çıkmış olan bir telefonla aynı. Chin'i aynı. Fiyatı da Android muadillerine göre çok çok daha pahalı ben neden bir daha Apple alayım? Bakın şu an Apple kutulara artık kablolu değil kablosuz şarj koyacak diye bir söylenti var. Umarım olur bu. Neden? Çünkü piyasaya rekabet gelir, bu sayede Android'de de kablosuz çıkar. Piyasada rekabet iyidir. Hiçbir zaman birşeyi körü körüne savunmamak gerekir.

Kasma donma diyorsunuz da şu an 12-16 GB RAM'li A13'n 1.5 katı skorlar alan işlemcili telefonlar var. Ek olarak 120Hz ekran + daha yüksek bellek + daha yüksel pil ömrü + çok hızlı şarj olma seçeneleri sunuyorlar. Bir kullanıcı neden o parayı ona versin ki? Şahsen 5 dakikada %40 şarj olayı çok iyi bir olay. Ve sırf 120W adaptörün yüksek bir mebla ettiğini söyleyebilirim. Böyle durumlarda (abi Apple yazılım desteği veriyor) deyip o tarafa geçmemek lazım. Geçmemek lazım ki farkına varsınlar. Bugün bile ABD'de Almanya'da vatandaşlar bu özelliklere bu telefonu almam deyip alım gücünün en yüksek olduğu yerlerde F/P telefonlara yöneliyorlar. Apple'n kendini geliştirmesi lazım ki piyasada adı duyulsun.

12 veya 16 GB RAM'li telefonlar ucuz olamaz ki zaten onlar üst seviye oyun telefonları oluyor genellikle zaten 16 GB RAM'li telefonu alan ne amaçla kullanacak onu da merak ediyorum oyun oyanayan birisi bilgisayardan veya PlayStation üzerinden oyun oynar tabii bu onlarda pahalı olur hatta bu fiyatların pahalı olma sebebi dolar kuru normalde Amerika'da iPhone SE 400 dolar yani onların parasına göre bizdeki 400TL bildiğiniz üzere ve orta segment cihaz kategorisine giriyor içindeki işlemci gerçekten çok iyi yazılımı iyi vs şatafatı sevmeyen kullanıcılar için tasarlanmış telefon yani bizim gibi ülkelerde telefonlar pahalı onlara değil mesela S20 Ultra fiyatı 1500 dolar iPhone 11 Pro Max 1600 dolar aradaki 100 dolar fark bu telefonları alacak kişi için hiçbir şey ben olsam 11 Pro Max'i seçerdim S20 Ultra'da seçen vardır yok değil. Amerika'da Avrupa'da insanların iPhone kullanma sebebi bu fiyatlar düşük ve aradaki farklar az. Tabi isteyen istediğini alır. Benim tercihim iPhone olmuştur mesela. Android tarafı daha çok kamera daha çok RAM daha çok sayılar ile gösteriş yapsada gerçek iki ayrı ekosistem cihazları bunlar iPhone mesela 4 GB RAM ile 12 GB RAM'li telefon kadar iyi iş çıkarıyor yine 2 kamera ile 6 kameralı telefondan daha iyi fotoğraf çekebiliyor 12MP kamerası ile batarya değeri az olmasına rağmen daha uzun süre dayanıklı kalabiliyor bir telefon 120Hz ekran koyması demek daha çok pil yemesi demek ayrıca yine sizin dediğiniz 200 dolarlık telefonlarda 4500-5000MAH batarya bulunuyor 30W adaptör koymak zorunda zaten o bataryaya koymaz ise saatlerce şarj eder durursun. Apple batarya işinde dediğiniz kablosuz adaptöre geçerse harika olur. Fiyat konusunda Apple dolar üzerinden yaptığı için normal diğer amiral gemilerininde normal siz X markayı tercih edebilirsiniz kimse size zorla Apple alın demiyor ki isteyen istediğini seçebilir her şey zevk meselesi.

Son düzenleme:
Kutudan şarj adaptörü çıkmamasına sevinen birini de gördük sonunda. Aynı kişiye "Telefonları artık 2000 dolardan satıyoruz" deseler, "Satsınlar tabi, baya güzel telefon aslında" diyecek sanırım.

Kutudan şarj adaptörü çıkmamasına sevinen birini de gördük sonunda. Aynı kişiye "telefonları artık 2000 dolardan satıyoruz" deseler, "satsınlar tabii, bayağı güzel telefon aslında" diyecek sanırım.

Kardeşim 5W çıkmasındansa fiyatından düşsün o paraya hızlı şarj alırsın diyorum.
Belki kablosuzda çıkarabilirler daha çıkmamış telefon hakkında kesin bir şey konuşamıyoruz. Bu arada olmayan bir şey üzerinden hayal kurmak ne güzel. Hayal gücün yüksek bir insanmışsın.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı