iPhone 12 mi 13 mü?

Sıfırından bahsediyorsanız arada yaklaşık 10k var. Bana kalırsa değmez. Burada en önemli fark pil ömrü. Sizin için önemliyse farkı verip 13 alabilirsiniz.

iPhone 12 mi almalıyım 13 mü? 13 için 8000 TL fark vermeye değer mi?
Değeceğini düşünmüyorum. Peki neden?
Ben çok kamera kullanan birisi değilim. Çektiğim de kendime kalır paylaşım yapmam. O yüzden 12 nin kamerası oldukça yeterli.
Ekran paneli 12-13-14 neredeyse birebir aynı.
Batarya konusunda 13 önde olabilir ama bence 9 bin TL'lik bir fark değil. A14 işlemci gerçekten verimli çalışıyor ve 12 ile 13 arasında performans farkı gercekten az.

Geçen sene (iPhone 14 serisi çıktığı zaman) iPhone 11- iPhone 12 - iPhone 13 - iPhone 14 arasında fiyat performans olarak en mantıklısı 13 tü. Çünkü 13 ile 14 aynı kılıfları kullanan ve birkaç ufak şey hariç birebir aynı cihazdı ama 14 le arasında uçurum vardı. iPhone 12-11 arasında fiyat farkı da cok fazlaydı ve iPhone 12 fiyat olarak 13e çok daha yakındı. O yüzden ucuz cihaz alacaklar (Apple cihazlar arasında) 11 i tercih etti. Biraz üstüne koyan ise 13.

Bence bu sene için iPhone 11 ile iPhone 12 arasındaki 2 bin TL farki, iPhone 12 ile iPhone 13 arasındaki 9 bin TL farkla kıyaslarsak da 12 yi seçmek Apple marka cihazlarda f/p olarak en mantıklısı olduğunu düşünüyorum.

Eğer sinematik mod senin için çok önemli değilse, gün içinde sürekli telefon ile uğraşıp 8-10 saat hatta daha fazla ekran süresi alıp pili yormuyorsan, kamera çapraz dursun daha zengin gösterir kafan yoksa iPhone 12 tercih etmen gerektigini düşünüyorum. 9 bin TL alım gücü yüksek bir miktar olmasa da kazanması hala yorucu bir para sonuçta.

Maddi durumun iyiyse 13 tabi ki daha güzel. Bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı