iPhone 12 mini batarya sağlığı hızlı düşüyor

Batarya ölmeden değiştirmem diyor kısaca, döngünün tamamlanması için illa %100'e şarj olması mı gerekiyor? Eğer öyleyse %90 küsurdeyken çok şarjdan çektim onlar sayılmamış oluyor.

Evet %100 dolum yapması gerekiyor. Ayrıca ben de 1 yıldır 11 kullanıyorum pil sağlığım 92. genelde 30 altına düşünce takar 80 -90 arası olunca çıkartırım. İşim varsa da hızlı şarja takar çıkana kadar ne kadar dolarsa çıkartıyorum. Çok ta kafaya takmamak lazım.

Evet %100 dolum yapması gerekiyor. Ayrıca ben de 1 yıldır 11 kullanıyorum pil sağlığım 92. genelde 30 altına düşünce takar 80 -90 arası olunca çıkartırım. İşim varsa da hızlı şarja takar çıkana kadar ne kadar dolarsa çıkartıyorum. Çok ta kafaya takmamak lazım.
Sağlığına girip bakmam normalde, ama 1 ay öncesine kadar gün içinde bana rahatlıkla yeterken şuan gözle görülür bir performans düşüşü var yoksa rakamlara göre değerlendirmem de, günde 2 defa şarja takmam gerekiyor bazen.

Ben de Ekim başından beri 12 mini kullanıyorum, 20-80 şarj dolumuna ve şarj olurken kullanmamaya özen gösteriyorum. Sağlık %100 ancak birden çakılacak gibi bir his var içimde ama hayırlısı. :D

Ben de Ekim başından beri 12 mini kullanıyorum, 20-80 şarj dolumuna ve şarj olurken kullanmamaya özen gösteriyorum. Sağlık %100 ancak birden çakılacak gibi bir his var içimde ama hayırlısı. :D
Galiba biraz bu şans işi, bakıyorum 1 senelik telefonlar 97-98 seviyelerinde benim telefonun ki ölmüş.

Zaten bir sorun olursa garanti kapsamında değiştirilir. Yazılımsal olarak hesaplandığı için bir hata oluşmuş olabilir. Kafaya takmaya gerek yok.

Mesela benim de dikkatimi şey çekiyor, şarjdan çektikten sonra bir süre sabit kalıyor şarj (15-20 dakika kullansam bile), sonra azalmaya başlıyor. Yazılımdan olma ihtimali de var tabi ki.

Teşekkürler herkese, durum daha kötüye giderse Apple servisinin kapısını çalarım artık.
Mesela benim de dikkatimi şey çekiyor, şarjdan çektikten sonra bir süre sabit kalıyor şarj (15-20 dakika kullansam bile), sonra azalmaya başlıyor. Yazılımdan olma ihtimali de var tabi ki.
Evet benimde öyle, sonrası şelale.

O her Apple cihazında öyle sanırım. iPhone’da sabah vakitlerinde hep 100’de oluyor, 20 dakika falan inmiyor.

Şöyle ki MacBook’ta da pil sağlığı 100’de bir ay kaldı. Sonrasında 42 döngüye rağmen %96’da şu an. 1000 döngüye kadar 80 altı olursa garantiye verip değiştiriliyor. O yüzden kafaya takmaya gerek yok diyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı