iPhone 12 Mini ekranı tatmin eder mi?

CelikHakan

Hectopat
60 Hz günlük hayatta rahatsız ediyor mu? Panelin kalitesi ne durumda?

Şu an Mi 11 Lite kullanıyorum ve performansından memnun değilim.

Kafamdaki tek soru 60 Hz olması. Kullanan arkadaşlar ekranı hakkında deneyimlerini paylaşırsa çok sevinirim.

Cihazla ne iş yapacaksın? Bence gereksiz ihtiyaç türetiliyor son dönemde. Instagram'dan Twitter'dan çıkmayan adamlar 120 Hz panel ister oldu. Senin için söylemiyorum, genel piyasadan bahsediyorum. Gerekli olduğunu düşünmüyorum son kullanıcı için.

Telefonlarda ekran küçük olduğu için monitörler kadar rahatsız etmiyor.

Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi en büyük sorun burada Hz değerinden ziyade ekran büyüklüğü olur. 12 Mini baya küçük kalıyor bu modele göre. 60 Hz olması sorun yaratmaz ama aynı şeyi ekran büyüklüğü için diyemem.

60 Hz günlük hayatta rahatsız ediyor mu?
Sıradan bir kullanıcıya bu Hz değerinin bu kadar çok etki edebileceğini düşünmüyorum.
Bence gereksiz ihtiyaç türetiliyor son dönemde.
TR'de zaten ne istediğin gibi tatil yapabiliyorsun ne istediğin arabayı alabiliyorsun, insanlar da haliyle en azından çalıştıklarının karşılığı olarak teknolojik ürünlerin kalitelisini istiyor. Çok doğal bence. Sabah akşam çalışıp istediğimizi alamadıktan sonra çalışmanın ne anlamı var ki?

Cihazla ne iş yapacaksın? Bence gereksiz ihtiyaç türetiliyor son dönemde. Instagram'dan Twitter'dan çıkmayan adamlar 120 Hz panel ister oldu. Senin için söylemiyorum, genel piyasadan bahsediyorum. Gerekli olduğunu düşünmüyorum son kullanıcı için.
Ben yazsam içimden geçeni bu kadar net belirtemezdim sanırım. :D

Daha yüksek hz'e sahip modeller kullandım sadece bir şey izlerken değil telefonun arayüzünde gezerken dahi hz farkını çok net hissediyordum. Bu hz olayını bu kadar basite indirgemeyi doğru bulmuyorum.

12 mini tercih etmemdeki ana faktör küçük ve performanslı bir model olması. En kısa zamanda bir mağazaya gidip test etsem en doğrusu olacak gibi 🙂

Zaten arayüzde hissedersin. 30 FPS izlediğin filmde ne fark olacak ki? Mini zaten oyun cihazı değil. Gayet güzel telefon. Al gitsin. Yanına bir de Powerbank al ama. :D

Bu hz olayını bu kadar basite indirgemeyi doğru bulmuyorum.
Katılıyorum. Yüksek Hz cihaz kullandın mı hissediyorsun farkı. Ha 12 Mini alırsan 60 Hz olması telefonu almak için çok çok büyük bir eksi mi hayır derim. Bu kadar pahalı bir cihaza keşke Apple en azından 90 Hz koysaydı. Tabii Apple her zaman olduğu gibi cimriliğinden taviz vermemiş.

Senin Hz değerinden çok en önem vermen gereken nokta ekran büyüklüğü. Bu daha önemli bir faktör ve açıkçası 12 Mini'yi elime aldığımda çok küçük hissettirdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı