iPhone 12 Mini ekranı tatmin eder mi?

Paul Kellerman

Kilopat
Katılım
9 Haziran 2014
Mesajlar
3.165
Makaleler
4
Çözümler
7
Yer
Chicago, Illinois
Kullanan birisi olarak söyleyeyim, sadece sosyal medya kullanmak için almıştım ve günlük ihtiyaçlarımı gidersin diye. Normalde de küçük ekranlı telefon aşığı biri olarak bana ekranı çok güzel geldi. Boyut olarak beni gayet tatmin ediyor. Öncesinde de S7 kullandığım için açıkçası benim için pek bir değişiklik olmadı ekran boyutu açısından. Tek elli kullanmayı çok önemsediğim için ve cepte kaba durmaması aradığım özellikler. Eğer sende de böyle durumlar varsa öneririm. Ancak büyük ekranlı bir telefondan geçeceksin anladığım kadarıyla biraz hayal kırıklığına uğrayabilirsin o geçiş sonrası. Başka modellere teknoloji mağazalarında baktıktan sonra karar vermen daha sağlıklı olur.
 
Son düzenleme:

AidenPearce

Decipat
Katılım
19 Haziran 2020
Mesajlar
2.050
Çözümler
12
Sıradan bir kullanıcıya bu Hz değerinin bu kadar çok etki edebileceğini düşünmüyorum.

TR'de zaten ne istediğin gibi tatil yapabiliyorsun ne istediğin arabayı alabiliyorsun, insanlar da haliyle en azından çalıştıklarının karşılığı olarak teknolojik ürünlerin kalitelisini istiyor. Çok doğal bence. Sabah akşam çalışıp istediğimizi alamadıktan sonra çalışmanın ne anlamı var ki?
Mesele paranın karşılığını istemek değil ki. Mesele normalde olmayan ve ihtiyaç da duyulmayan bir şeyi ekleyip bunun için para istemek. Bugün hiç birimiz telefonumuzun uçmasına ihtiyaç duymuyoruz. Ama yarın Apple ''Bakın yeni iPhone 15, şimdi uçabiliyor'' dese, 2 gün sonra ''Ya arkadaşlar 12 mi alsam 15 mi, 15 uçabiliyor güzel bir özellik'' diye konular açılır.
 

SIR_INDO_SCARF

Kilopat
Katılım
20 Mayıs 2018
Mesajlar
7.983
Çözümler
31
Yer
BURSA-BANDIRMA
Şu anda ben POCO X3 GT kullanıyorum. Şahsen ekran 120Hz olmasına rağmen kullanmıyorum bile. Ekrana gelince büyük ama iş görüyor. Bence iPhone 12 Mini'ye göre güzel bir alternatif. Ama gerek iPhone ekosistemi olsun gerek performansı olsun IPhone'yi daha çok severim. Bir de iPhone 8 çekirdek yapsa işlemcileri uff tam olur. Neyse şimdi konuya döneyim ekranı bence pek tatmin etmez. Hem ekran küçük olduğu için istemeye istemeye sürekli yakından bakmaya başlıyorsun. Ekranı tam net görmek için. Samsung A3 2015 model telefonumda ve iPhone bu şekildeydi bende yani. Şimdi o telefona bakınca minicik geliyor. O telefon daha çok aramalar için fotoğraf çekecekler ve küçük telefon sevenler için üretiliyor. Yani asıl amacı ucuz olması değil. Amaç taşınılabilirliği arttırmak. Hele ekranda çentik olayı siniri bozabiliyor. Ama hiçbir şekilde kamera için nokta çentikli ekrandan daha iyidir. Bence iPhone 12'e baksanız daha iyi olur. Gerçi konu hortluyor gibi oluyor ama zaten bir başkası hortlatmış.
 
Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Yukarı