iPhone 12 Mini kutudan boş batarya ile çıktı

Keşke yapmasaydınız iade gibi duruyor çiziklerde var sanki.
Elim ıslaktı çizik yok kasada.
Şarjı 0 ise direk iade edin. Bataryasında sorun vardır büyük ihtimal. Buradan ise orjinal olup olmadığına bakabilirsiniz.

Bir sorun yok gözüküyor garantisinde de dün satın almıştım.
12 mini kullanıp kasada aynı simgelere sahip biri var mı acaba.

Dosya Ekleri

• 22.JPG
    22.JPG
    66,4 KB · Görüntüleme: 192
Aldığınız ürün muhtemelen demo ürünü

Nereden anladınız acaba?

Şarjı 0 ise direk iade edin. Bataryasında sorun vardır büyük ihtimal. Buradan ise orijinal olup olmadığına bakabilirsiniz.

Batarya sağlığı %100 gözüküyor.

Aynı simgeler var fakat iPhone 11'de cihazın arkasında yer alıyor, 12 serisinin EU modellerinde ise yanlardaymış.
Kaynak: iPhone 12 and 12 Pro Models in Europe Have Regulatory Symbols Engraved on Side

Pro kullanan bir arkadaşıma da sordum, onda da varmış simgeler yanda. Fark etmemiş bile o. Galiba siyah renkte daha göze batıyor. Arkadaşın cihazı buğulu mavi olan model.

Son düzenleyen: Moderatör:
iPhone 12 Mini aldım ve cihaz kutudan 0 şarj çıktı. Bildiğim kadarı ile bir miktar dolu gelir cihaz ilk açılış ve kurulum için ancak bomboş çıktı. Sizce neden böyle?
Bunun sebebi de cihazın artık seri üretimi olmaması ve olan stoklardan size ilk stoklardan denk gelmiş olup cihazın üretildiği vakitten beri bataryasının kullanılmaması nedeniyle enerjisini kaybetmesi olabilir. Pili tekrar doldurduğunuzda sıkıntısız kullanmaya devam edebilseniz de uzun süre kullanılmayan Li-ion piller self-discharge denen olaya maruz kalıyor.
1629825778966.png

Bunun sebebi de cihazın artık seri üretimi olmaması ve olan stoklardan size ilk stoklardan denk gelmiş olup cihazın üretildiği vakitten beri bataryasının kullanılmaması nedeniyle enerjisini kaybetmesi olabilir. Pili tekrar doldurduğunuzda sıkıntısız kullanmaya devam edebilseniz de uzun süre kullanılmayan Li-ion piller self-discharge denen olaya maruz kalıyor.
Eki Görüntüle 1147495
Batarya sağlığında her hangi bir sorun olsa self-discharge yüzünden. Pil sağlığı kısmında bu belli olmaz mıydı?

Batarya sağlığında her hangi bir sorun olsa self-discharge yüzünden. Pil sağlığı kısmında bu belli olmaz mıydı?
Batarya sağlığı pilin 100'den 0'a bir kez harcanmasına tekabül eden döngüler sonrasında azalmaya başlar. Bu olay olsa olsa %40-50 civarlarında dolu olan pilin zamanla depoladığı potansiyel gücü yavaşça kaybetmesinden oluşan bir durum. Sıkıntı oluşturmaz diye düşünüyorum.

Batarya sağlığı pilin 100'den 0'a bir kez harcanmasına tekabül eden döngüler sonrasında azalmaya başlar. Bu olay olsa olsa %40-50 civarlarında dolu olan pilin zamanla depoladığı potansiyel gücü yavaşça kaybetmesinden oluşan bir durum. Sıkıntı oluşturmaz diye düşünüyorum.
Bir kaç gün kullanıp bataryayı test ederim. Bende bir sorun oluşturacağını düşünmüyorum bu durumun ancak oluşturursa 14 günlük iade hakkımdan faydalanabiliyor muyum?

Son düzenleyen: Moderatör:
Demo ürünlerin kurulumu da daha farklı oluyor galiba. Böyle bir sorun da olmadı kurulumda.
Satıcı direkt Hepsiburada olduğu sürece bir sorun yaşayacağınızı sanmıyorum bu konuda, yaşasanız bile en kolay yoldan çözülür. En kötü ihtimalle 14 gün içerisinde iade hakkınızı kullanır, THK'ye başvurursunuz.

Geri
Yukarı