iPhone 12 Pro 120Hz olabilir mi?

• Konuyu başlatan rydn
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 3B

rydn

Hectopat
Günaydın, dün iPhone 12 serisi tanıtıldı. Kamera bakımından beni çok heyecanlandırıyor. Sizce iPhone 12 120Hz ekran ile gelebilir mi? Sarj etmek Type-C ile mi yoksa lightning kullanılarak mı sarj edilecek?

Son düzenleyen: Moderatör:

Nasıl olursa olsun ama kesinlike alınmaz. Bir iPhone kullanıcısı olarak söylüyorum bunları. Güzel telefon mu? Evet. Ama asla o paralara alınacak bir şey değil. 10.000₺’ye yakın para vereceğim ve ne bir şarj aleti ne de bir kulaklık çıkacak? Onu da geçtim bir telefona 10.000 ₺ verilir mi? Sadece bizde değil. Yurt dışında da 1300-1500$ gibi paralar vermek saçma. Bir telefona en fazla 3500₺ ya da 400-450$ verilir.

Nasıl olursa olsun ama kesinlike alınmaz. Bir iPhone kullanıcısı olarak söylüyorum bunları. Güzel telefon mu? Evet. Ama asla o paralara alınacak bir şey değil. 10.000₺’ye yakın para vereceğim ve ne bir şarj aleti ne de bir kulaklık çıkacak? Onu da geçtim bir telefona 10.000 ₺ verilir mi? Sadece bizde değil. Yurt dışında da 1300-1500$ gibi paralar vermek saçma. Bir telefona en fazla 3500₺ ya da 400-450$ verilir.

Yurtdışından alacağım.

Nasıl olursa olsun ama kesinlike alınmaz. Bir İphone kullanıcısı olarak söylüyorum bunları. Güzel telefon mu? Evet. Ama asla o paralara alınacak bir şey değil. 10.000₺’ye yakın para vereceğim ve ne bir şarj aleti ne de bir kulaklık çıkacak? Onu da geçtim bir telefona 10.000 ₺ verilir mi? Sadece bizde değil. Yurt dışında da 1300-1500$ gibi paralar vermek saçma. Bir telefona en fazla 3500₺ ya da 400-450$ verilir.
Niye verilmesin? On numara telefon.
Yurtdışından alacağım.
120hz yok.

Nasıl olursa olsun ama kesinlike alınmaz. Bir İphone kullanıcısı olarak söylüyorum bunları. Güzel telefon mu? Evet. Ama asla o paralara alınacak bir şey değil. 10.000₺’ye yakın para vereceğim ve ne bir şarj aleti ne de bir kulaklık çıkacak? Onu da geçtim bir telefona 10.000 ₺ verilir mi? Sadece bizde değil. Yurt dışında da 1300-1500$ gibi paralar vermek saçma. Bir telefona en fazla 3500₺ ya da 400-450$ verilir.
Verilir hocam. Gayet de verilir.

O şarj aleti ve kulaklık veren telefon markları bunun için 5G bahanesi ile 200 dolar ekstra fiyat koyuyor. Güncel kur ile 1600 lira ama sen gidip ayrı almak istersen Apple kulaklığı ve 20W'lık şarj aletine 38 dolar ödüyorsun. Güncel kur ile 300 lira ediyor. Birim olarak bakarsan her sene 1000 birime çıkan ve üstüne hep koyarak çıkan bir telefonu + yazılımı almak saçma değil.

Verilir yazan arkadaşlar ya yılda en az 100-150K gelir elde ediyor ya da inanılmaz düzeyde geri kafalılar. Bir telefonun amacı arama yapması, ortalama ve üst düzeyde fotoğraf çekmesi, mesaj atabilmesi gibi temel özelliklerdir. Bunu 3000₺’lik Xiaomi’de yapıyor veyahut bir başka modelde. Ülkemiz insanının en önemli problemlerinden biri bu işte. Asgari ücret alan da, 4-5K gelir elde edende kendinin üstünde hayaller kuruyor. Çıkın bakın bakalım Amerika’da sokaklarda yaşam süren, 1.5-2K dolar maaş ile geçinen veya 3-4K dolar maaş alan kaç kişinin elinde İphone 11 var? Hayatı çok kolay sanıyorsunuz ve çok uçuk kafalara sahipsiniz. Tabiki de hayal kuracaksınız, isteyeceksiniz ama bu belli bir seviyeyi geçmemeli. Görüyoruz, duyuyoruz. Hiçbir geliri, ailesine maddi açıdan hiçbir katkısı olmayan 15-16 yaşında çocuk en üst seviye telefonlar istiyor veya kullanıyor ama hiç düşünmüyor ailesini. Bir çoğunuz çok boşsunuz. İphone 12 Pro Max kullansan ne olur kullanmasan ne olur? 3 Milyonluk arabaya binsen ne olur 150.000’like binsen ne olur? 500 liralık tişört giysen ne olur 100 liralık tişört giysen ne olur? Siz bunu kabul etmek istemiyorsunuz. 5 milyon TL’lik rolex de şu an saati 11:03 gösteriyor. Siyahi arkadaşların sattığı 50 liralık saat de 11:03 gösteriyor.

@mrtcN0 O halde bu mantıkla sen evinde pişen yemeği veya para verip dışarıdan aldığın yemeği yemek yerine marketten 1.5TL'ye aldığın ekmekle karnını doyur. Ne de olsa ikisi de aynı işi görüyor. Ekstralara gerek yok.

Bizi insan yapan şeyler saçma değildir. İnsanlar merak eder, hayal kurar. Sen bu saydıklarına saçma veyahut uçuk diyorsan bu senin düşünce yapınla ilgili. Burada kimse yeni çıkan telefonları almanız şart demiyor. Telefonun (veyahut yeni çıkan bir teknolojinin) sunduğu özellikler işine yarayan kişiler veyahut denemek isteyen o telefonu sana sormadan alabilirler. Bunda inan hiçbir yanlış nokta yok. Teknoloji her geçen gün gelişiyor, senin anlamak istediğin şey bu bence. Bundan 20 sene sonra çıkacak telefonu alan insanlar olacak. Fakat sen bundan 20 sene sonra bu foruma gelip aynı yorumu yapabilecek misin ondan pek emin değilim :) . İlk tavsiyeme uymanı öneririm.

Geri
Yukarı