iPhone 12 Pro çöp oldu

palyac0_z

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. iPhone 12 prom vardı. Yaklaşık 2 ay önce almıştım yeni 0 olarak aldım. Garantisi her şeyi var.2. el almadım şarj aleti falanda almıştım. Bir gece şarjı arkadasıma verdim. Onun şarjı yoktu o da gecesinde işi çıkıp başka bir yere gitmişti. Bizim karşıda bilgisayarcı var. Oradan 1 gecelik şarj aleti aldim 40 TL'ye falan. Çakma olduğunu bılıyordum zaten gecelik takacaktım. Şarja takip uyudum sabah uyandığımda cihaz aşırı sıcaktı kapalıydı. Şarjdan cıkartıp soğumasını bekledim. Soğudu yine açılmadı şarja taktım bekledim yine tepki yok. Telefoncuya gittim anakart manakart dedi orada dedim şarj soketi bozulmustur belki kablosuz şarja koydum yıne şarj almıyordu. Garantiye gönderdim kullanıcı hatası falan deyip yolladılar. Fotoğraf parçaya gönderdim anakart değişmesi lazim tamir yapilamaz falan dedi. Anakartta e telefon fiyatında vel asıl kelam ben şimdi dava edebilir miyim bu telefoncuyu? Kusurlu ürün satmasından falan bilmiyorum var mı öyle bir şey?

Şu an 8 Plus kullanıyorum inanın şarja takmaya korkuyorum 10 20 dk falan takiyorum hiç de girmiyorum daha sonra cıkartıyorum aralıklı olarak takıyorum 7 Plus'umda böyle olmuştu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. iPhone 12 prom vardı. Yaklaşık 2 ay önce almıştım yeni 0 olarak aldım. Garantisi her şeyi var.2. el almadım şarj aleti falanda almıştım. Bir gece şarjı arkadasıma verdim. Onun şarjı yoktu o da gecesinde işi çıkıp başka bir yere gitmişti. Bizim karşıda bilgisayarcı var. Oradan 1 gecelik şarj aleti aldim 40 TL'ye falan. Çakma olduğunu bılıyordum zaten gecelik takacaktım. Şarja takip uyudum sabah uyandığımda cihaz aşırı sıcaktı kapalıydı. Şarjdan cıkartıp soğumasını bekledim. Soğudu yine açılmadı şarja taktım bekledim yine tepki yok. Telefoncuya gittim anakart manakart dedi orada dedim şarj soketi bozulmustur belki kablosuz şarja koydum yıne şarj almıyordu. Garantiye gönderdim kullanıcı hatası falan deyip yolladılar. Fotoğraf parçaya gönderdim anakart değişmesi lazim tamir yapilamaz falan dedi. Anakartta e telefon fiyatında vel asıl kelam ben şimdi dava edebilir miyim bu telefoncuyu? Kusurlu ürün satmasından falan bilmiyorum var mı öyle bir şey?

Şu an 8 Plus kullanıyorum inanın şarja takmaya korkuyorum 10 20 dk falan takiyorum hiç de girmiyorum daha sonra cıkartıyorum aralıklı olarak takıyorum 7 Plus'umda böyle olmuştu.
O kadar servet ödeyip sırf 1 gece telefonsuz kalmamak için o riske neden girdiniz anlayamadım.

Valla dava işlerini bilmiyorum ama bu durumda dava edebileceğinizi hiç sanmıyorum. Zaten garanti de kullanıcı hatası diye yollamış, dava açsanız büyük ihtimal düşer. Bir şekilde kendini aklar o.

Keşke yapmasaydınız. Aslında ben de garantiye kendi hatamdan kaynaklanan bir şeyi yollamıştım ancak aradığımda " Böyle bir hata aldım açtığımda." diyince kullanıcı hatası falan demeden yaptılar. Ama sizin durumu söyleseniz de belki de anlarlardı.

Her neyse, geçmiş olsun umarım bir çare bulursunuz. Biraz da hata sizde. 10k para verdiğiniz cihaza rastgele bir şey takmasaydınız keşke. Tekrardan geçmiş olsun.

Kaç sene önce iphone 5 ve 6 yı farkında bile olmadan orjinal diye çakma şarj aletiyle şarj etmiştim ama hiçbir sorun çıkmamıştı. Çakmanında kalitelisi mi var acaba. Sizin telefon fabrika olarak hatalıydı belki benim 8 plusda çat diye gitmişti direk garantiye vermiştim değişim yapmışlardı. Telefoncu yerine direk garantiye verseydiniz keşke içini açtılarsa garantisi gitmiş olabilir.

Bana pek gerçekçi gelmedi açıkçası anlattıklarınız, 12 pro şarj konusunda oldukça verimli bir cihaz yani şarjınız %1-2 falan değilse 1 geceyi çok çok rahat çıkarabilirdiniz telefonu kullanmadan, her şeyi geçtim şarj aleti yüzünden anakart yanması falan asla duymadığım bir olay, şarj aletinden olsa olsa batarya zarar görür o da değişebilir kolayca. Isıdan dolayı değil sıvı temasından veya kısa devre yüzünden yanar anakart çünkü ısı yüzünden zarar görebilecek bir parça değil. Bütün bunların dışında eğer dedikleriniz gerçekten yaşandıysa telefoncuyu dava edebilirsiniz fakat telefonunuzun bozulmasının şarj aleti yüzünden olduğunu kanıtlamanız lazım.

Hocam Allah korusun patlamadığına dua et bence, boşu boşuna demiyorlar şarjın ve telefon gibi şeylerin çakma alınmaması gerektiğini.

Yeni konular

Geri
Yukarı