iPhone 12 Pro Max iOS güncellemesi

fbfrkn

Decapat
Daha fazla  
Merhaba,
12 Pro Max kullanıyorum. iOS sürümü: 14.7.1. Pil sağlığı %86. Pil hızlı gidiyor diye düşünüyorum ve gün içinde parlaklığı en yükseğe aldığım zaman ısınma başlıyor.

Aldığımdan beri hiç iOS güncellemesi yapmadım ama artık birçok uygulamayı yükleyemiyor ya da güncelleyemiyorum. Bu nedenle mecbur kaldığım için güncelleme yapacağım.

Öncelikle bu ilk IPhone'um ve tecrübem yok. Fotoğraf, dosya vs silinmeden nasıl güncelleştirme yapabilirim? (bazıları her halükarda silinir diyor) (iTunes'ten ipsw olarak ya da doğrudan güncellemeyi düşüünyorum)

Ve 12 pm kullananlar hangi sürümü tavsiye edersiniz? (her sürüm için birçok sorun duydum, bilen birileri yardımcı olursa sevinirim. iOS 17'yi beklemeli miyim?)

Son düzenleyen: Moderatör:
Önce cihaz içinden yedekleme yapın cihazın kendisini ve whatsap'ı sonra cihazınızı itunes yardımcı ile pc bağlayın ardından yeniden yükle seçeneğine basın ipsw dosyasını kendisi indirecektir güncel olanı sonrasını kendi kendine yapar yedekleme aldığınız sürece hiçbir dosyanız resminiz silinmez

Herzaman güncel versiyon iyidir

çok teşekkür ederim.
bazıları temiz kurulum yapmak , telefonu komple sıfırlayıp yüklemek daha iyidir demiş. özellikle ios sürümü değiştirirken. bunu yapmaya gerek var mı?

OTA yerine itunes güncellemesi yapmak daha sağlıklı diye gördüm.

@fbfrkn,
Uğraşmaya değmez, direkt güncelleyin.
iTunes ile yaparsanız bi' ihtimal veriler silinebilir su anda ona bakamıyorum ama direkt ota yapın hiç uğraşmayın. Apple sunuculari cok yavaş.
teşekkürler. peki hangi sürümü tercih etmeliyim. sanırım 16.2 ve 16.6(en günceli) diğerlerine göre daha iyi denilmiş

Ayarlara girip genel kismindan guncelleyeceksin.

Veriler silinmez.

Arkadaş cihazında bazı sorunlar olduğunu söylemiş bu yöntemle aynı sorunlar devam edebilir en güvenli ve sağlıklı olanı iTunes üzerinden restore yapmak.

@fbfrkn,
Uğraşmaya değmez, direkt güncelleyin.
iTunes ile yaparsanız bi' ihtimal veriler silinebilir su anda ona bakamıyorum ama direkt ota yapın hiç uğraşmayın. Apple sunuculari cok yavaş.

Cihaz içinden yedekleme yapılırsa hiçbir şey silinmez ne rehber ne fotoğraf ne de başka bir şey yanlış bilgi vermeyin arkadaşa.
Cihaz sıfırlanıp geri yükleme yapıldığında Apple ID ile giriş yaptığında cihaz son yedeklemeden her şeyi geri getirir.

Teşekkürler. Peki hangi sürümü tercih etmeliyim. Sanırım 16.2 ve 16.6(en günceli) diğerlerine göre daha iyi denilmiş.

Şu an son sürüm 16.6 cihazınıza uygun onu kurmanız lazım ama cihaz üzerinden yapmayın PC yardımı ile iTunes üzerinden yapın.

Arkadaş cihazında bazı sorunlar olduğunu söylemiş bu yöntemle aynı sorunlar devam edebilir en güvenli ve sağlıklı olanı iTunes üzerinden restore yapmak.

Cihaz içinden yedekleme yapılırsa hiçbir şey silinmez ne rehber ne fotoğraf ne de başka bir şey yanlış bilgi vermeyin arkadaşa.

Cihaz sıfırlanıp geri yükleme yapıldığında Apple ID ile giriş yaptığında cihaz son yedeklemeden her şeyi geri getirir.

Şu an son sürüm 16.6 cihazınıza uygun onu kurmanız lazım ama cihaz üzerinden yapmayın PC yardımı ile iTunes üzerinden yapın.

Teşekkürler. Şu an yedekleme yapıyorum. Başlayacağım.

Ben sadece iTunes ile yaparsa bi' ihtimal silinir dedim, bunu duzgunce okuyup anlamissinizdir umarim. Yedekleseniz bile silinir gibi bir cumle kurmadim, gereksiz yere ortaligi alevlendirmeyin.

Geri
Yukarı