iPhone 12 Pro Max vs 13

@Erenk1905 Hocam sanırsam 12 Pro Max kullanıyorsunuz. Triggerlanmanızdan belli. Ortada farklar söyleniyor ve insanlar tercihini belirtiyor. Karşı tercihi söyleyen kişilere tahammülünüz bile yok. 12 PM bende kullandım eğer şimdi alınacaksa gidip görüp beğenip alması daha iyi olacaktır.

@Erenk1905 hocam sanırsam 12 Pro Max kullanıyorsunuz. Triggerlanmanızdan belli. Ortada farklar söyleniyor ve insanlar tercihini belirtiyor. Karşı tercihi söyleyen kişilere tahammülünüz bile yok. 12 pm bende kullandım eğer şimdi alınacaksa gidip görüp beğenip alması daha iyi olacaktır.

Hocam 12 Pro kullanıyorum. Konuyu açan kişi istiyorsa 13 alsın. Benim için sorun yok. Benim kızdığım nokta insanları yanlış yönlendiriyorlar. Öyle bir anlatıyorlar ki sanki A15 bionic Ferrari A14 bionic kaplumbağa. Beni en çok çileden çıkartan yorum A15 bionic daha uzun ömürlü yorumu oldu. A11 bionic bile hala çok iyi çalışıyor iken A14'ün küçümsenmesine hayret ediyorum. Daha Premium daha iyi kalite sunan bir cihazın sırf işlemci A15 bionic değil de A14 bionic diye sıradanlaştırılmasına anlam veremiyorum.

@Erenk1905 Hocam sanırsam 12 Pro Max kullanıyorsunuz. Triggerlanmanızdan belli. Ortada farklar söyleniyor ve insanlar tercihini belirtiyor. Karşı tercihi söyleyen kişilere tahammülünüz bile yok. 12 PM bende kullandım eğer şimdi alınacaksa gidip görüp beğenip alması daha iyi olacaktır.

Bu arkadaş her yere aynı şeyi yazıyor boş verin ondan böyle yazık çok üzücü bir durum.Bu kadar kompleksli ve bir şeyleri yediremeyen birini görmedim daha önce.

@BERWAR arkadaşta aradaki farkı açıklamış ama hala inkar ediyor bazı şeyleri, inanın çok komik bir durum. Kendi hayal dünyasında yaşamaya devam etsin, orada mutlu takılsın kendi kendine.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu arkadaş her yere aynı şeyi yazıyor boş verin ondan böyle yazık çok üzücü bir durum. Adam moderatör tarafından yanlış bilgi yedi ama hala kendi bildiğini okuyor. Bu kadar kompleksli ve bir şeyleri yediremeyen birini görmedim daha önce.

@BERWAR arkadaşta aradaki farkı açıklamış ama hala inkar ediyor bazı şeyleri, inanın çok komik bir durum. Kendi hayal dünyasında yaşamaya devam etsin, orada mutlu takılsın kendi kendine.

Bende senin 13 gibi standart bir cihazı sırf A15 bionic var diye övmene gülüyorum. Ben gündelik kullanımda Instagram, Safari, WhatsApp kullanıyorum. Bana A15'in Instagram'da verimlilik dışında sunduğu avantajı anlat. A15 bana Safari'de A14'ün sunamadığı neyi sunabilir? Anlat bileyim. Yanlış bilgi diye ban veren moderatör durumu anlatıp tepkimi koyunca banı kaldırmak zorunda kaldı. O övdüğün berwar denilen şahıs leş kalite sunan Xiaomi Mi 11 Ultra ile 12s Ultra kameralarının iyi olduğunu iddia ediyor. Xiaomi forumlarında kamera söz konusu olduğunda herkesin GCAM linki at dediği bir ortamda Xiaomi kameralarını öven birini bana savunman seninde ondan farkının olmadığını kanıtlıyor. Sana müthiş teknoloji bilginle hayatta başarılar diliyorum. Akıllı telefonu sadece işlemciden ibaret görmeye devam et.

13 donanım olarak daha iyi? 13 de 4 GB 12 Pro Max de 6 GB RAM var. 13 nasıl donanım olarak daha iyi olabiliyor
Şaka mı bu ya? Sen her şeyi RAM sanıyorsun herhalde. Yüksek RAM'e sahip olması daha güçlü CPU ve GPU'ya sahip olduğu manasına nereden geliyor. 7 Plus 3 GB RAM, iPhone 8'den daha güçlü diyelim o zaman, mantığa gel.

13 nasıl donanım olarak daha iyi olabiliyor. Batarya olayına gelince eğer Apple 12 Pro Max'e planlı eskitme uygulamasın 13'ün bataryada 12 Pro Max'ten daha iyi olması mümkün değil.
Suçu plantı eskimeye at tabii, 13 batarya olarak 12 Pro Max'den iyi ve bunun nedeni de yonga, ekran ve boyut. Planlı eskitme falan değil.

12 Pro'larda 6 GB RAM varken nasıl oluyorda 13'ün 1 yıl daha güncel olacağına kesin gözüyle bakabiliyorsun?
Kesin yazmadım daha fazla alır gibi dedim, okuduğunu anla. 7 Plus modeli de senin mantığınla 3 GB RAM, Iphone 8 2 GB RAM ama 8 güncelleme almaya devam ediyor.

Fotoğrafta 12 Pro Max 13'ten kat ve kat daha iyi. 13'ün kamerasında telephoto lens olmaması 12 Pro Max'i ciddi anlamda avantajlı yapıyor. 1
Yine yanlış bilgilendirme. Asla ve asla ana kamera olarak kat kat daha iyi değil. İki model de aynı ana kamera sensörü var. Telephoto kamera avantajı var onu zaten belirttim.

İşlemci olayına gelince A15 ile A14 arasında fark var yok değil ama bu farkı gündelik kullanımda standart bir kullanıcı verimlilik dışında anlayamaz. Benim kullandığım uygulamalar Instagram, Snapchat, bundle, Safari, WhatsApp. Bana A15'in Instagram'da ya da WhatsApp'da A14'e göre verimlilik dışında sunduğu bir avantajı anlatır mısın?
Senin farkı anlamaman daha güçlü olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Gündelik kullanımda fark olmaması aynı olduğu manasına gelmiyor.

Günümüzde iPhone kullananların yüzde 70'i standart kullanıc
Bana ne? Ne yapayım standart kullanıcısıysa. Büyük çoğunluk oyun oynamadı diye çıkıp donanım olarak A15-A14 arasında verimlilik dışında fark yok demek yanlış bilgi bu kadar.

2 yaşındaki bir cihaza 40k TL gibi korkunç bir para verilmemeli diye düşünüyorum. Ya ikinci el alınmalı ya da o bütçelere çıkılıyorsa 0 13 Pro'ya da ikinci el 13 Pro Max'ya da 14 Pro alınabilir diye düşünüyorum.
İlk mesajında öyle demiyordun, fiyat olayını da ben belirttim sonra çark ettin.

Bu arkadaş her yere aynı şeyi yazıyor boşverin ondan böyle yazık çok üzücü bir durum. Adam moderatör tarafından yanlış bilgi yedi ama hala kendi bildiğini okuyor. Bu kadar kompleksli ve bir şeyleri yediremeyen birini görmedim daha önce.

Kendi hayal dünyasında yaşamaya devam etsin, orada mutlu takılsın kendi kendine.
Ciddiye aldığım biri değil, çark etmede üstüne yok. Mi 11 Ultra, Mi 12S Ultra modelinin kamerasına kötü diyen, S22 ısınma sorunu var diyordu, dün bir konuya gördüm S22 artık rahat öneriyor ısınma sorunu gündelik kullanımı etkilemiyor diyordu, Daha önce bunları ona deyince direkt reddediyordu. Ayrıca SD 888 modeline laf edip, Exynos 2100 güzelmesi yaptı mesajlarda var. Bunları diyen birini asla ciddiye almam.

Son düzenleme:
Şaka mı bu ya? Sen her şeyi RAM sanıyorsun herhalde. Yüksek RAM'e sahip olması daha güçlü CPU ve GPU'ya sahip olduğu manasına nereden geliyor.

Suçu plantı eskimeye at tabii, 13 batarya olarak 12 Pro Max'den iyi değil ve bunun nedeni de yonga, ekran ve boyut. Planlı eskitme falan değil.

Kesin yazmadım daha fazla alır gibi dedim, okuduğunu anla. 7 Plus modeli de senin mantığınla 3 GB RAM, iPhone 8 2 GB RAM ama 8 güncelleme almaya devam ediyor.

Yine yanlış bilgilendirme. Asla ve asla ana kamera olarak kat kat daha iyi değil. İki model de aynı ana kamera sensörü var. Telephoto kamera avantajı var onu zaten belirttim.

Senin farkı anlamaman daha güçlü olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Gündelik kullanımda fark olmaması aynı olduğu manasına gelmiyor.

Bana ne? Ne yapayım standart kullanıcısıysa. Büyük çoğunluk oyun oynamadı diye çıkıp donanım olarak A15-A14 arasında verimlilik dışında fark yok demek yanlış bilgi bu kadar.

İlk mesajında öyle demiyordun, fiyat olayını da ben belirttim sonra çark ettin.

Ciddiye aldığım biri değil, çark etmede üstüne yok. Mi 11 Ultra, mi 12s Ultra modelinin kamerasına kötü diyen, S22 ısınma sorunu var diyordu, dün bir konuya gördüm S22 artık rahat öneriyor ısınma sorunu gündelik kullanımı etkilemiyor diyordu, daha önce bunları ona deyince direkt reddediyordu. Ayrıca SD 888 modeline laf edip, Exynos 2100 güzelmesi yaptı mesajlarda var. Bunları diyen birini asla ciddiye almam.

S22 de ısınma sorunu olduğu konusunda fikrim değişmedi. Isınma olduğunu sen dahil birçok kişiye defalarca kanıtladığım halde beni Apple fanboyu yaptınız. Isınma olmasına rağmen hala insanlar S22'ye inanıyorsa hala S22 alınır mı diye soruyorsa ne yapabilirim? Ben polemik olmasın diye öneririm sorumluluk kabul etmem. Yarın bir gün S22 de ısınma sorunu yaşıyorum diyen adamada tek kelime etmem. S22 çok ısınıyor dedim ama ısınma performansı olumsuz etkiliyor diye bir şey yazmadım. Bir tarafından uydurma. Ben 8 gen 1'in çok ısındığını iddia ettim. Bu konuda fikrim hala değişmedi. Fiyat olayına gelince benim çark ettiğim yok. 13-12 Pro konusuna mesajlarıma baktığında 12 Pro'nun daha iyi bir cihaz olduğunu ve ikinci el alınabileceğini ama 0'ına 40k TL vermenin mantıksız olduğunu yazdım. A15-A14 olayına gelince A15 A14'ten yüzde 15-20 daha güçlü bir işlemci. Bunun bende farkındayım ama günlük kullanımda oyun oynamayan ya da video editlemeyen bir insan o kas gücü farkını anlayamaz. Madem iPhone'da her şey işlemci o zaman konuyu açan SE 2022 alsın. SE 2022 dede A15 bionic var. Azıcık mantıklı yorum yapın ve yazılanları iyi okuyun. Exynos-Snapdragon olayına gelince Exynos 2100'ün 888'den daha verimli olduğunu sana defalarca kanıtladım. Xiaomi'nin leş kamerasına iyi diyen birinin yazdıklarına sadece gülüyorum.😃😃😃

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunu anlamaktan acizsen yapacak bir şey yok.
Bunu anlamayan biri varsa o da sensin. Günlük kullanımda fark olmuyor diye iki işlemciyi aynı kefeye sokamazsın.

Exynos 2100'ün 888'den daha verimli olduğunu sana defalarca kanıtlayıp seni madara etmişim hala boş yapıyorsun
Sen mi madara etmişsin triplere bak sözde 39 yaşında. E2100 asla ve asla SD 888 modelinden daha verimli bir yonga değil ve hiçbir kanıtta sunmadın. Attığın videoda 1 derece fark vardı, gidip bunu E2100 lehine abartılı şekilde kullanıp E2100 daha verimli demek bilgizliktir.

Madem IPhone'da her şey işlemci o zaman konuyu açan SE 2022 alsın.
Bilgisiz olduğunun başka bir göstergesi, bir karşılaştığımız modellere bak, bi SE 2022 modeline bak. Kılıf bulamayınca konuyu alakasız yere çekmende üstüne yok. SE 3, 12 serisi ve 13 modelleriyle karşılaştırılacak bir cihaz değil, aynı kefede olmayan modeller bir kere.

Xiaomi'nin leş kamerasına iyi diyen birinin yazdıklarına sadece gülüyorum.
Anca gülersin zaten çünkü hiçbir şey bildiğin yok. 12S Ultra, 13 serisi ve Mi 11 Ultra modelinin kamerasına leş diyen biri telefonlar hakkında en ufak bir bilgiye sahip değildir nokta.

13-12 Pro konusuna mesajlarıma baktığında 12 Pro'nun daha iyi bir cihaz olduğunu ve ikinci el alınabileceğini ama sıfırına 40k TL vermenin mantıksız olduğunu yazdım.
Sen çark etmeseydin ilk mesajında fiyatlar hakkında bilgin olmadan yorum yapmazdın, 40 bin TL'lik cihazı gelmişsin adama öneriyorsun el insaf. Ben fiyat farkını yazdıktan sonra diğer mesajında belirttin sen kimi kandırmaya çalışıyorsun.

Exynos 2200'ün daha iyi olduğunu düşünüyorum. 8 gen 1 çok ısınıyor ve aşırı pil tüketiyor.
Bunu yazan birisin aklı sıra ne yazdığını bilmiyoruz sanki.

Ben 8 gen 1'in çok ısındığını iddia ettim.
Bu yongayı kullanan tüm modeller böyle. Ha bazılarında daha iyi soğutma var o ayrı. SD 888 ve E2100 modelleri de serin çalışmıyor, Samsung'un üretiminden kaynaklı.

Son düzenleme:
12 Pro Max veya 12 Pro kullan 13'un yüzüne bakmazsın, performanslari yakın. 6 GB RAM'in çok bir artısı yok ama A15 Bionic'e rağmen uygulamalar iPhone 12 Pro modellerinde biraz daha hızlı aciliyor, ayrıca Pro Max modelinin batarya tarafında da önemli artıları var. Almışken 12 Pro al bence, aradaki prestij farkı göz ardı edilemez, performanslarinin arasinda çok az bir fark var.

S22 de ısınma sorunu olduğu konusunda fikrim değişmedi. Isınma olduğunu sen dahil birçok kişiye defalarca kanıtladığım halde beni Apple fanboyu yaptınız. Isınma olmasına rağmen hala insanlar S22'ye inanıyorsa hala S22 alınır mı diye soruyorsa ne yapabilirim? Ben polemik olmasın diye öneririm sorumluluk kabul etmem. Yarın bir gün S22 de ısınma sorunu yaşıyorum diyen adamada tek kelime etmem. S22 çok ısınıyor dedim ama ısınma performansı olumsuz etkiliyor diye bir şey yazmadım. Bir tarafından uydurma. Ben 8 gen 1'in çok ısındığını iddia ettim. Bu konuda fikrim hala değişmedi. Fiyat olayına gelince benim çark ettiğim yok. 13-12 Pro konusuna mesajlarıma baktığında 12 Pro'nun daha iyi bir cihaz olduğunu ve ikinci el alınabileceğini ama 0'ına 40k TL vermenin mantıksız olduğunu yazdım. A15-A14 olayına gelince A15 A14'ten yüzde 15-20 daha güçlü bir işlemci. Bunun bende farkındayım ama günlük kullanımda oyun oynamayan ya da video editlemeyen bir insan o kas gücü farkını anlayamaz. Madem iPhone'da her şey işlemci o zaman konuyu açan SE 2022 alsın. SE 2022 dede A15 bionic var. Azıcık mantıklı yorum yapın ve yazılanları iyi okuyun. Exynos-Snapdragon olayına gelince Exynos 2100'ün 888'den daha verimli olduğunu sana defalarca kanıtladım. Xiaomi'nin leş kamerasına iyi diyen birinin yazdıklarına sadece gülüyorum.😃😃😃
8 Gen 1 çok ısınıyor zaten, bunun aksini kimse iddia edemez. Yüksek performans veren her şey ısınır, testlere baktığımızda da iPhone 13 modeliyle taş çatlasa 5-6 derece fark oluyor. Kullanılan malzemeden dolayı biraz daha hissettiriyor ısıyı sanırım, bazıları bundan doğrudan şikayetçi oluyor tabii ki de.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı