iPhone 12'nin şarjı çok çabuk bitiyor

MUHAMMED142008

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Cihazımı 13.01.2024 tarihinde aldım ve şarjı cidden çok çabuk bitiyor. 97 iken şarjdan çektim sabah 82 idi, ne yapmalıyım? Bir çözüm yolu var mı? Konum servisleri falan kapalı.

Merhaba. Cihazımı 13.01.2024 tarihinde aldım ve şarjı cidden çok çabuk bitiyor. 97 iken şarjdan çektim sabah 82 idi, ne yapmalıyım? Bir çözüm yolu var mı? Konum servisleri falan kapalı.

İlk öncelikle hayırlı olsun. Cihazı daha yeni aldığınız için batarya kendini kalibre etmemiş olabilir. Şarjın daha uzun süre götürmesi için şunları yapabilirsiniz.
1. Telefonu olabildiğince ısıtmamaya çalışın. Isınsa bile birden soğutmayın. (fan vs. Tutmak)
2. Şarjınızı %20'nin altına düşürmeyin.
3. Düşük güç modunu ihtiyacınız olmadığı sürece kullanmayın.
4. Telefona şarjda bakmayın.
5. Arka Planda Uygulama Yenileme kısmında gereksiz uygulamaları kapatın, sadece Instagram, YouTube gibi uygulamalar açık kalsın. (Ben öyle kullanıyorum, isterseniz tamamen de kapatabilirsiniz)
6. Gereksiz uygulamaların bildirimlerini kapatabilirsiniz.
7. Uyandırmak için kaldır gibi özellikleri kullanmıyorsanız kapatın.

Çok fazla sebepleri vs var. Mesela Güncellemeler…. Güncelleme yaptıkça kullanım ve güç tüketimi artıyor haliyle ekran süresi azalıyor.

Ota güncelleme block Tavsiye ederim.
0869DA13-D72F-4A29-A168-01C1149645B7.jpeg57A08362-4BCD-4BA5-B307-3DE568624BA6.png

Cihazın batarya sağlığını kontrol edin. Ayarlar > Pil bölümüne gidin, sonra Pil Sağlığı ve Şarj Etme'ye dokunun.
Ayrıca geceden sabaha kadar şarjın çabuk bitmesi normal.
Bkz: iPhone’un pil sağlığını ve kullanımını denetleme.
%100 görünüyor

İlk öncelikle hayırlı olsun. Cihazı daha yeni aldığınız için batarya kendini kalibre etmemiş olabilir. Şarjın daha uzun süre götürmesi için şunları yapabilirsiniz.
1. Telefonu olabildiğince ısıtmamaya çalışın. Isınsa bile birden soğutmayın. (fan vs. Tutmak)
5. Arka Planda Uygulama Yenileme kısmında gereksiz uygulamaları kapatın, sadece Instagram, YouTube gibi uygulamalar açık kalsın. (Ben öyle kullanıyorum, isterseniz tamamen de kapatabilirsiniz)
teşekkür ederim
teşekkür ederim ama dediklerinizin çoğunu yapıyorum ztn

Telefonu sıfırladım ve sorun aynı şekilde ve telefonun şarjı hiç 100 olmadı 3 saat şarj oluyo 97 oluyo en fazla 98 i gördüm

%100 görünüyor

Teşekkür ederim

Teşekkür ederim ama dediklerinizin çoğunu yapıyorum zaten

Telefonu sıfırladım ve sorun aynı şekilde ve telefonun şarjı hiç 100 olmadı 3 saat şarj oluyor 97 oluyor en fazla 98'i gördüm

Cihazı nasıl sıfırladınız? DFU mod ile mi yoksa normal mi? Ayrıca %97 veya %98'de uzun süre beklemesi normal, bunun sebebi iyileştirilmiş pil şarjı özelliği.

Yeni konular

Geri
Yukarı