iPhone 13 2023'te alınır mı?

S23 Plus tercih ederdim ben.

S23'ün bildiğiniz bir eksisi ya da artısı var mıdır? Hemen hemen iPhone 13 ile aynı fiyatta ve daha fazla özellik sunuyor gibi. iPhone 14 ile karşılaştırılıyor sanırım.

iPhone 14 baz model ile 13 baz model arasında donanım olarak kelimenin tam anlamıyla bir fark olmaması ve aynı yazılımı kullanmaları. iPhone 13 baz modeli aslında Pro ve Pro Max modelleri saymazsan Apple tepe model telefonu durumuna getiriyor. Ne kamera ne işlem gücü ne de batarya anlamında seni üzmez, aksine eski bir telefonda n geliyorsan cenneti yaşatır. Samsung telefonlara bakarsan da s serisinde fiyat olarak ve amiral gemisi model olarak tam karşılığı S23 baz modeldir. Yine üzmeyecek bir işlem gücü, muazzam bir ekran, gayet yeterli bir batarya sunuyor. Biraz uzattım ama aslında tercih biraz da senin Android veya iOS tercihinde nereye daha yakın olman ve bir işletim sisteminden ne beklediğinle alakalı.

Belki de haklısınız iOS-Android seçimi gibi bir durumdayım. Eskiden iOS kullanmıştım çok uzak değilim ve yaklaşık 5 senedir Android kullanıyorum.
IOS'un belli oturmuş istikrarlı bir sistemi var, Android'de de var yok diyemem ama belki de bu kafa karışıklığı şu anki telefonumun eski olmasından kaynaklı.
Siz ne alırdınız bu durumda? (mesela S23+ ya da iPhone 13)

Son düzenleme:
Halâ daha taze bir telefon fakat fiyatı düşündürüyor, eğer telefondan ekran anlamında daha akıcı bir deneyim istiyorsanız S23’e bakabilirsiniz fakat iPhone 13 sağlam telefondur. Ekranı umursamayıp fanboy olmayan adam her iki telefonun da ne kadar iyi olduğundan bahseder zaten.

iPhone 13 almayı düşünüyorum ama bir yandan Samsung S21 FE, S22, S23 gibi modelleri de görüyorum. Fiyatını göz ardı ettiğimiz zaman kamera, yazılım, akıcılık, şarj süresi, oyun performansı, 4-5 sene kullanmak gibi özellikleri iPhone 13 ve S21 FE gibi Samsung cihazlarında karşılaştırırsak hangisini almak daha memnun eder? Özellikle de kullananlar varsa da pişmanlıklarını ya da iyi ki dedikleri şeyleri söylerseniz mutlu olurum.
Kullanılabilecek bir cihaz. Ekosistem için vs. özellikle tercih edilir. Ama Android kullanmak istersen S23.

S23'ün bildiğiniz bir eksisi ya da artısı var mıdır? Hemen hemen iPhone 13 ile aynı fiyatta ve daha fazla özellik sunuyor gibi. iPhone 14 ile karşılaştırılıyor sanırım.

Belki de haklısınız iOS-Android seçimi gibi bir durumdayım. Eskiden iOS kullanmıştım çok uzak değilim ve yaklaşık 5 senedir Android kullanıyorum.
IOS'un belli oturmuş istikrarlı bir sistemi var, Android'de de var yok diyemem ama belki de bu kafa karışıklığı şu anki telefonumun eski olmasından kaynaklı.
Siz ne alırdınız bu durumda? (mesela S23+ ya da iPhone 13)
Ben tam olarak sizinle aynı durumdayım aslında 6 sene önce Iphone 7 kullanmıştım ve o küçük LCD ekrandan sıkılıp, satıp kendime bir S8 almıştım. Sonra işte yanına kulaklık aldım Galaxy Buds+, sonra akıllı saat alacaktım kulaklıkla telefon Samsung e madem saat de Samsung olsun dedim Watch 4 Classic aldım. 3 sene önce telefonum bozulunca bütün aksesuarlarım Samsung e uğraşmayalım dedim gittim S20FE aldım. Şimdi bununda ana kartı yanmış mecbur gidip S23 baz model alacağım. Ben Apple ekosistemini ve IOS yazılımını çok beğeniyorum ama hem bu ekosisteme girebilmek Samsung markası içerisinde bir ekosistem kurmaktan daha maliyetli olduğu için hem de üşendiğimden aslında konfor alanımı terk etmek istemiyorum. Ama çevremde çoğu insana imkanı varsa Iphone aldırıyorum. Onlar bir müddet sonra Airpods alıyorlar. Bir bakmışım Apple Watch almışlar falan derken ekosistemi de ağırdan kuruyorlar. Yine uzatmışım kusura bakma. Soruna cevabım ben "mecburiyetten" S23 alırdım. Ama sana tavsiyem Iphone 13 olurdu.

Yeni konular

Geri
Yukarı