Samsung Galaxy S23 vs iPhone 13

hdmi

Centipat
Başlıkta da belirttiğim gibi telefon alacağım fakat bu 2 model arasında kalmış bulunmaktayım.
Hayatımda hiç iPhone kullanmadım o yüzden merakım var ve uzun süreli kullanımda performansın Android'e göre daha az düştüğü söyleniyor, kendine ait yazılımı ve iOS özel uygulamaları ve kamera performansı dikkatimi çekti.
Öte yandan Samsung Galaxy S23 alma fikrimde var bazı konularda iPhone 13'ü geçiyor, uzun uzun araştırmalar yaptım fakat yeterli sonuç alamadım ikisi de kafa kafaya gibi duruyor.
Sizin tavsiyeniz nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
S23 iPhone 14 dengi bir telefon. 13'ten çok daha önde her konuda. Uzun süreli kullanımda performans düşüşü falan da yaşamazsınız. Amiral gemisi bir telefon 5 6 7 yıl çok rahat bir şekilde kullanılabilir. 2018 yılında aldığım Samsung Galaxy S9 telefonu 5 yıl boyunca kullanmıştım ve herhangi bir yavaşlama söz konusu değildi. S23 birçok açıdan iPhone 13'ün önünde.

Başlıkta da belirttiğim gibi telefon alacağım fakat bu 2 model arasında kalmış bulunmaktayım.
Hayatımda hiç iPhone kullanmadım o yüzden merakım var ve uzun süreli kullanımda performansın Android'e göre daha az düştüğü söyleniyor, kendine ait yazılımı ve iOS özel uygulamaları ve kamera performansı dikkatimi çekti.
Öte yandan Samsung Galaxy S23 alma fikrimde var bazı konularda iPhone 13'ü geçiyor, uzun uzun araştırmalar yaptım fakat yeterli sonuç alamadım ikisi de kafa kafaya gibi duruyor.
Sizin tavsiyeniz nedir?

IPhone'a Pro serileri dışında pek bulaşmamanızdan yanayım S23 ile kafa kafaya değiller ayrıca. iPhone 13 bugün çağ dışı telefon. Söylentilere aldırmayınız iOS artık stabil değil IPhone'nun da güncelledikçe ne ilk aldığınızdaki kamerası kalıyor geriye ne eski performansı. Uzun süreli kullanımlarda artık Android üst segment cihazlar çok daha stabil. Bu durumda benim önerim S23 olacaktır.

iPhone 13 almak S23 varken daha çok fanboyluktan oluyor bu devirde. Grup fotoğrafı çekceğimiz zaman iPhone 13'lü arkadaşımın S23'ümü istemesi en net örneğidir hayatımda. :D

Kafa kafaya değiller. S23 iPhone 14 Pro dengi bir cihaz. Düz 13le kıyaslamak S23e hakarettir.

Net s23. S23 iPhone 14 segmentinde bir telefon.

14 ile 13 ayni desek yeri, ayni kiyas icine alabiliriz oyleyse dimi:) Farkli yere koymak biraz egrelti duruyor.

Sizin tavsiyeniz nedir?

S10E'den 13'e gectim sizin gibi iOS deneyimlemek istedigim icin ve uzucu oldugunu soyleyebilirim. İOS soylenenlerin aksine cok eksik bir yazilim.
Ayrica stabilite olarak pek fark yok.

Kamera performansina onem veriyorsan ne denirse densin ve YT'de ne goruyorsan gor iPhone daha iyi cekiyor. Yani kamera senin icin her seyin onundeyse 13 tercih edebilirsin. Geri kalan her konuda ise S23 daha cazip.

Yeni konular

Geri
Yukarı