iPhone 13 256 GB kaç yıl mutlu eder?

256GB olanına ekstra 2000₺ vermektense 128GB olanı al sonra git Google Drive depolama alanı satın al. Yıllık 58₺'ye 100GB alan veriyor, 5 yıl boyunca alırsan 290₺ ediyor düz 300₺ diyelim. Kalan 1700₺'ye aksesuar falan alırsın ya da üstüne biraz daha para koyup airpods alırsın.

Merhaba iPhone 13 256 GB alacağım. Açıkçası telefonu çok temiz ve düzgün kullanırım şu ana kadar kullandığım hiçbir telefon servis yüzü bile görmedi. 1 kere bile elimden yere filan düşmedi. iPhone 13'ü en az 5 yıl kullanmak istiyorum sizce götürür mü? 5 yıl kullanacağım için sizce 13 yerine 13 Pro mu alsam?
İphone13 pro öneririm hocam hem 120hz ekran hem batarya hemde cebe sığıyo.

iPhone 13 Pro'nun uzunluk namına sunabileceği en büyük artısı 6GB RAM ile geliyor olması. 4GB şu an iOS için oldukça yeterli ama 6-7 sene sonra için 6GB RAM daha iyi olur tabi. Pro'daki kamera artısına girmiyorum, ömrü etkilemeyecek bir konu. Özetle, 4-5 yıl kullanacağım diyorsanız iPhone 13 çok rahat altından kalkar. 7-8 yıl gibi bir süreyle kullanma hedefiniz varsa RAM avantajı sebebiyle Pro modele yönelebilirsiniz. İki model arasındaki ekran süreleri arasında dişe değer fark yok.

Geçenlerde 13 128 GB aldım. 2 ay olmuştur. Vallahi 5-6 yıl beklenti ile aldık. 13 Pro ile arasında çok gidip gelmiştim sırf 6 GB RAM'den dolayı. Ama sonunda 13'te karar koksun 5 bin lira farkı göze alamadım açıkçası. Ama bazen keşke göze alsaydım demiyor değilim.

Kaç yıl mutlu etmesi size bağlı diyorsan alo alo olana kadar kullanırım 10 yıl bile gider bozulup kırılmadıktan sonra hala iPhone 4S kullanan arkadaşım var ve WhatsApp kullanabiliyor.

WhatsApp'ı nasıl kullanabiliyorlar hocam sorabilir misin arkadaşına? Çünkü Jailbreak bile artık kurtarmıyor uygulamayı çalışmıyor çünkü.

WhatsApp'ı nasıl kullanabiliyorlar hocam sorabilir misin arkadaşına? Çünkü Jailbreak bile artık kurtarmıyor uygulamayı çalışmıyor çünkü.

2-3 ay önce bu dediğimi yapıyordu telefon değiştirdi son durumu bilmiyorum fakat oda Jailbreak ile kullanıyordu kasıyordu telefon zaten demek ki WhatsApp sürümü yükseltmişler o yüzden cihazlar desteklemiyor.

256GB olanına ekstra 2000₺ vermektense 128GB olanı al sonra git Google Drive depolama alanı satın al. Yıllık 58₺'ye 100GB alan veriyor, 5 yıl boyunca alırsan 290₺ ediyor düz 300₺ diyelim. Kalan 1700₺'ye aksesuar falan alırsın ya da üstüne biraz daha para koyup airpods alırsın.
Icloud daha mantıklı 50 GB 6 TL
200 GB aylık 20 TL.

Icloud'un avantajı video ve fotoğraflar galeride görünüyor ama telefon hafızasında yer kaplamıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı